1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V Kechneci vybudujú závod Handtmann s investíciou 90 miliónov eur

Indrustrial hall in progres
Kechnec - Nový závod spoločnosti Handtmann pre výrobu dielov pre automobilový priemysel s investíciou 90 miliónov eur pribudne v Kechneci pri Košiciach. V tamojšom priemyselnom parku v piatok slávnostne poklepali jeho základný kameň.

Amazon vytvoril na Slovensku už 2600 pracovných miest

nezamestnanost1
Sereď - Spoločnosť Amazon oznámila, že od otvorenia svojej bratislavskej kancelárie v roku 2011 a reverzného centra v Seredi v roku 2017 vytvorila na Slovensku už 2600 pracovných miest na plný úväzok.

Ružomberské papierne sa pripravujú na celozávodnú odstávku

Paper factory
Ružomberok – Ružomberský celulózovo-papierenský podnik Mondi SCP začne od soboty 31. augusta plánovanú celozávodnú údržbu zariadení. Dočasná odstávka bude trvať približne štyri týždne.

Tržby aj zisk Pandory v 2. kvartáli klesli

pandora
Kodaň - Dánsky výrobca a predajca šperkov Pandora zaznamenal v 2. kvartáli 2019 pokles zisku. Napriek tomu potvrdil prognózu pre celý rok a uviedol, že hoci náklady na reštrukturalizáciu znižujú jeho zisk, objavili sa prvé pozitívne signály, že zmeny začínajú prenášať ovocie.

Ťažobný koncern BHP v uplynulom roku viac ako zdvojnásobil zisk

mine big
Sydney - Austrálsky ťažobný koncern BHP v utorok oznámil, že jeho zisk sa za uplynulý finančný rok do 30. júna 2019 viac ako zdvojnásobil. Prispeli k tomu vyššie ceny železnej rudy aj veľké jednorazové poplatky v minulom roku.

Spoločnosť VEKA vyrába so značkou trvalej udržateľnosti od európskej asociácie VinylPlus

pvc window
Spoločnosť VEKA, výrobca plastových okenných a dverových profilov najvyššej triedy A, patrí k prvým spoločnostiam, ktoré sa môžu pochváliť označením svojich produktov značkou od európskej asociácie VinylPlus,

Zisk Siemensu v 3. kvartáli klesol, varuje pred zhoršovaním podmienok

siemens
Mníchov - Nemecký konglomerát Siemens je ďalším z priemyselných gigantov, ktorí varovali pred zhoršujúcimi sa podmienkami vo svete.

V ružomberských papierňach vznikne sto nových pracovných miest

Paper factory
Ružomberok – Ružomberský celulózovo-papierenský podnik Mondi SCP plánuje počas najbližších 12 mesiacov prijať viac než stovku zamestnancov.

Zisk OKD vlani klesol o vyše 2 miliardy Kč na 1,29 miliardy Kč

mine vagon
Praha – Čistý zisk spoločnosti Ostravsko-karvinské doly (OKD) vlani klesol medziročne z 3,4 miliardy Kč (132,84 milióna eur) na 1,29 miliardy Kč. Znížil sa aj objem ťažby uhlia približne o 250.000 ton na 4,62 milióna tony. Vyplýva to z výročnej správy banskej spoločnosti.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...