1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výstavba priemyselného parku v Rimavskej Sobote je vo finálnej fáze prípravy

geodezia meranie
Rimavská Sobota – Výstavba priemyselného parku v Rimavskej Sobote je vo finálnej fáze prípravy. Aktuálne sa na území parku uskutočňuje pyrotechnický a archeologický prieskum, začiatok samotných stavebných prác je očakávaný ešte tento mesiac. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva hospodárstva (MH) SR Mária Pavlusík.

Na rozdiel od konkurencie hračkárska firma Lego zvýšila polročné tržby

lego logo
Kodaň - Dánska hračkárska spoločnosť Lego oznámila za 1. polrok rast tržieb. Aj keď ich rast bol iba mierny, na rozdiel od konkurenčných výrobcov hračiek dánska spoločnosť pokračuje vo zvyšovaní podielu na trhu.

U. S. Steel po odmietnutí ponuky na prevzatie zvažuje strategické alternatívy

ussteel0317 500
Washington - Americký oceliarsky koncern U. S. Steel začal formálny proces vyhodnocovania strategických alternatív pre svoju budúcnosť. Spoločnosť svoje rozhodnutie oznámila v nedeľu (13. 8.) po tom, ako dostala viacero nevyžiadaných ponúk siahajúcich od akvizície určitých výrobných aktivít až po prevzatie celej skupiny.

Americký módny dom Ralph Lauren zvýšil v 1. kvartáli tržby aj zisk

ralph lauren
New York - Americký módny dom Ralph Lauren oznámil za 1. štvrťrok súčasného obchodného roka rast tržieb aj zisku, pričom v tržbách spoločnosť prekonala očakávania.

Tržby výrobcu športových odevov Under Armour klesli, prekonali však očakávania

under armour logo
Baltimore - Americký výrobca športového oblečenia a obuvi Under Armour oznámil za 1. štvrťrok obchodného roka 2023/2024 pokles tržieb, pod čo sa podpísal najmä slabý záujem na trhoch Severnej Ameriky.

Majiteľ sklární v K. Hute kúpil bývalé sklárne v Poltári, chce tam opäť vyrábať

crystal
Poltár - Podnikateľ Ján Riečica, ktorý stojí za spoločnosťou R-Glass Trade, vyrábajúcou už niekoľko rokov úžitkové sklo v Katarínskej Hute, kúpil objekty bývalých sklární v Poltári. TASR to potvrdil s tým, že ich od podnikateľa Vladimíra Poóra kúpil už na jar tohto roku.

Adidas oznámil pokles zisku za 2. štvrťrok

adidas logo
Herzogenaurach - Nemecký výrobca športových potrieb Adidas zaznamenal pokles zisku v 2. štvrťroku, pričom jeho tržby stagnovali. Za celý rok však predpovedá lepšie výsledky, ako pôvodne očakával po chaotickom rozchode s dizajnérom Yeezy Ye, rapperom predtým známym ako Kanye West, pre jeho antisemitské komentáre.

Tržby Hugo Boss v 2. štvrťroku vzrástli o 20 %

hugo boss
Metzingen - Nemecká luxusná módna značka Hugo Boss v stredu zvýšila svoju prognózu príjmov po tom, ako zaznamenala v 2. štvrťroku 2023 nárast tržieb o 20 %. Prispeli k tomu inovácie aj marketingový tlak.

Vláda pre Winkelmann v R. Sobote schválila osvedčenie o významnej investícii

Hands Shaking
Bratislava - Vládny kabinet schválil návrh z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) SR na vydanie osvedčenia o významnej investícii na investičný projekt "Winkelmann Building + Industry výrobný závod pre zásobníky vody v Rimavskej Sobote".

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...