1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Levi Strauss sa v 1. kvartáli vrátil k zisku a jeho tržby vzrástli

Levi strauss logo
New York - Americký výrobca známych džínsov Levi Strauss & Co zaznamenal nárast tržieb o 7 % v 1. štvrťroku obchodného roka 2018/19, keď sa zároveň vrátil na trhy s prvotnou verejnou ponukou akcií.

Deceuninck štvornásobne zvyšuje kapacitu recyklovaného PVC

plastic scrap
Brno - Spoločnosť Deceuninck uviedla v belgickom Diksmuide do užívania nové zariadenie na recykláciu, ktoré umožní recyklovať až 45.000 ton PVC ročne.

Britsko-austrálsky ťažobný koncern Rio Tinto zvýšil zisk o vyše 50 %

miner
Melbourne - Britsko-austrálsky ťažobný koncern Rio Tinto oznámil za minulý rok vysoký rast zisku. Veľkou mierou k tomu prispel predaj aktív firmy vo viacerých krajinách.

Lego sa minulý rok vrátilo k rastu

Lego logo
Kodaň - Dánsky výrobca legendárnej stavebnice Lego sa minulý rok vrátil k rastu. Jeho tržby sa po poklese v ťažkom roku 2017 opäť zvýšili.

Výrobca krémov Nivea zvýšil vlani zisk takmer o desatinu

nivea logo
Hamburg - Nemecká spoločnosť Beiersdorf oznámila za minulý rok rast zisku takmer o desatinu, k čomu prispel solídny rast tržieb. Zároveň informovala o spustení investičného programu v hodnote 70 až 80 miliónov eur ročne.

Čistý zisk ťažobného koncernu Glencore sa vlani prepadol o vyše 40 %

Glencore logo
Bern - Ťažobný koncern a obchodník s komoditami Glencore oznámil za minulý rok pokles čistého zisku o vyše 40 %, prevádzkový zisk ale vzrástol na rekordnú úroveň. Spoločnosť zároveň oznámila nový program spätného odkúpenia akcií v hodnote 2 miliardy USD.

Čistý zisk ťažobného koncernu BHP vyskočil v 1. polroku takmer o 90 %

mine vagon
Londýn/Canberra - Britsko-austrálsky ťažobný koncern BHP zaznamenal v 1. polroku obchodného roka 2018/2019 prudké zvýšenie čistého zisku. Výsledky však ovplyvnila americká daňová reforma, ktorá zasiahla do zisku BHP V 1. polroku 2017/2018.

Výrobca pneumatík Goodyear sa vrátil vo 4. kvartáli k zisku

goodyear tyres
New York - Americký výrobca pneumatík Goodyear Tire and Rubber sa vo 4. kvartáli vrátil do zisku. V prípade upraveného zisku ale zaostal za odhadmi trhov a ešte horšie výsledky v porovnaní s očakávaniami vykázala firma v oblasti tržieb.

Zisk Pandory v 4. kvartáli klesol

pandora
Kodaň - Dánsky výrobca a predajca šperkov Pandora, ktorý pôsobí aj na slovenskom trhu, zaznamenal v 4. kvartáli 2018 pokles zisku. Ten bol však menší, ako predpovedali analytici.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...