1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Žiaromat Kalinovo má od leta viac objednávok, čelí ale výraznému rastu cien

ziaromat factory
Kalinovo - Slovenskému výrobcovi žiaruvzdorných materiálov, spoločnosti Žiaromat Kalinovo sa po odznení druhej vlny pandémie nového koronavírusu začalo viac dariť získavať nové objednávky pre výrobu. Vedenie spoločnosti to dokonca viedlo k náboru nových zamestnancov. V súčasnosti tak závod dáva prácu 165 ľuďom.

Ružomberské papierne v septembri na pár dní zastavia výrobu

Paper factory
Ružomberok – Ružomberský papierovo-celulózový podnik Mondi SCP sa pripravuje na plánovanú celozávodnú odstávku, ktorá sa uskutoční od pondelka 6. septembra do soboty 11. septembra.

Tržby Coty vo 4. kvartáli vzrástli a strata klesla

coty logo1
New York - Kozmetický gigant Coty zaznamenal vo 4. kvartáli svojho obchodného roka 2020/2021 stratu, ale menšiu ako vlani. Uviedol zároveň, že očakáva obnovenie rastu tržieb za celý rok, pretože ľudia po uvoľnení obmedzení na zastavenie pandémie nového koronavírusu viac nakupujú voňavky a kozmetické výrobky.

Výrobca pneumatík Goodyear zaznamenal v 2. kvartáli po minuloročnej strate zisk

Goodyear
Akron - Americký výrobca pneumatík Goodyear Tire & Rubber sa po minuloročnom stratovom 2. kvartáli vrátil k zisku, keď tržby spoločnosti vzrástli o viac než 80 %. Podporil ich zvýšený dopyt po pneumatikách, ďalších výrobkoch firmy, ako aj priaznivé kurzové vplyvy.

ArcelorMittal v 2. kvartáli výrazne zvýšil tržby aj zisk

arcelormittal logo
Luxemburg - Najväčší európsky oceliarsky koncern ArcelorMittal sa ďalej zotavuje. Silný dopyt rovnako ako vysoké ceny podporili tržby aj zisk spoločnosti v 2. kvartáli, ktoré sa prudko zvýšili.

Lesy SR obnovili strojový park, je ekologickejší a šetrnejší k pôde

lesy sr 15
Banská Bystrica – Štátny podnik Lesy SR so sídlom v Banskej Bystrici obnovil strojový park, ktorý je ekologickejší a šetrnejší k pôde. Informovala o tom Marína Debnárová, vedúca odboru komunikácie Lesov SR. Lesníci už majú k dispozícii nové, moderné viacúčelové stroje - dva stredne veľké harvestory a jednu vývoznú súpravu.

Ťažobný koncern Rio Tinto zaznamenal v 1. polroku rekordný zisk

Rio Tinto
Londýn - Globálny nedostatok komodít, ich rastúce ceny a stimulačné opatrenia vlád podporili výsledky britsko-austrálskeho ťažobného koncernu Rio Tinto, ktorý v 1. polroku zaznamenal rekordný zisk.

Zisk koncernu Unilever za 2. polrok mierne klesol

unilever
Londýn - Výrobca spotrebiteľského tovaru Unilever zaznamenal za 1. polrok pokles zisku. Výsledky spoločnosti ovplyvnil rast nákladov a nepriaznivé kurzové vplyvy. 

V PRP zaznamenali počas pandémie vyšší dopyt po výrobkoch, prepúšťať nemuseli

Gulatina
Tomášovce – V drevospracujúcej spoločnosti PRP v Tomášovciach v okrese Lučenec zaznamenali počas obdobia pandémie nového koronavírusu zvýšený dopyt po svojich výrobkoch. Ako pre TASR uviedol riaditeľ spoločnosti Igor Sitár, koronakrízu dokázali zvládnuť bez výraznejších poklesov tržieb.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...