1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk aj tržby Coty za 1. kvartál 2022/23 prekonali odhady

coty logo1
New York - Kozmetický gigant Coty dosiahol v 1. kvartáli svojho obchodného roka 2022/23 lepšie ako očakávané výsledky. Pomohli mu vyššie ceny a veľký dopyt po jeho produktoch, ktoré zmiernili vplyv silného amerického dolára a odchod koncernu z Ruska na jeho hospodárske výsledky.

Výrobca odmínovačov Way Industries Krupina ide vyrábať aj lanovky

Hands Shaking
Krupina - Spoločnosť Way Industries Krupina sa stala 100-percentným akcionárom spoločnosti Tatralift Kežmarok. Slovenský producent odmínovačov a stavebných strojov tak transakciou vstúpil aj do výroby lanových dopravných systémov.

Zastavenie výroby v Slovalcu nevplýva na výrobu kolektorov, no môže zvýšiť ceny

solar panels2
Žiar nad Hronom - Zastavenie výroby primárneho hliníka v Slovalcu v Žiari nad Hronom nemalo vplyv na výrobu najväčšieho slovenského výrobcu slnečných kolektorov, spoločnosti Thermo|Solar Žiar. Produkcia firmy plynulo pokračuje z dodávok hliníkových komponentov od európskych dodávateľov.

Zisk Estée Lauder v 1. kvartáli finančného roka 2022/2023 klesol

estee lauder logo
New York - Americký výrobca Estée Lauder znížil svoje celoročné prognózy pred kľúčovou vianočnou sezónou po poklese príjmov v 1. štvrťroku finančného roka 2022/2023. Pripísal to blokádam v Číne aj vysokej inflácii.

Železiarne Podbrezová stavajú na halách slnečnú elektráreň, najväčšiu v SR

zeleziarne podbrezova 3 14
Podbrezová - V areáli nového závodu Železiarní Podbrezová (ŽP) vznikne nová strešná fotovoltická elektráreň s predpokladanou celkovou investíciou tri milióny eur. ŽP o tom informujú v podnikových novinách.

Papierových tašiek sa bude v Brezne vyrábať viac

Papierove tasky
Brezno - Druhú etapu modernizácie výrobnej továrne Harmanec-Kuvert v Brezne ukončili. TASR o tom informovala hovorkyňa spoločnosti Eco-Investment Petra Greksová. Investícia do strojov na výrobu papierových tašiek a do skladov je vo výške 30 miliónov eur.

Vodohospodárska výstavba bude pre elektráreň Gabčíkovo obstarávať nové žeriavy

vodne dielo gabcikovo1
Bratislava - Štátny podnik Vodohospodárska výstavba (VV) bude pre vodnú elektráreň Gabčíkovo obstarávať nové žeriavy s nosnosťou 275 ton. Zhotoviteľa hľadá prostredníctvom medzinárodnej verejnej súťaže.

Firma Ortac chce s ťažbou zlata a striebra v Kremnici pokračovať do roku 2034

gold
Kremnica – Spoločnosť Ortac chce s ťažbou zlata a striebra na ložisku Šturec v Kremnici pokračovať do roku 2034.

Sisme v Malom Krtíši rozšíri výrobu motorov pre kompresory

blue growth chart
Bratislava - Talianska spoločnosť Sisme Slovakia plánuje v Malom Krtíši investovať 1,5 milióna eur a rozšíriť výrobu elektromotorov do chladiacich kompresorov. Do konca roka 2024 by spoločnosť mala vytvoriť 24 nových pracovných miest a od štátu dostane investičný stimul 300.000 eur vo forme úľavy na dani z príjmu.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...