1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Značke Estée Lauder sa v Číne nedarí, plánuje prepustiť do 5 % zamestnancov

estee lauder logo
New York - Americká kozmetická firma Estée Lauder plánuje zrušiť celosvetovo do 5 % pracovných miest. Dôvodom je najmä vývoj na čínskom trhu, kde v oblasti luxusu klesá dopyt po drahších produktoch.

Tata Steel potvrdila, že zruší v Británii 2800 pracovných miest

steel factory3
Londýn - Britská oceliareň Tata Steel, dcérska spoločnosť indického konglomerátu Tata, oznámila, že zruší 2800 pracovných miest vo svojom závode vo Walese. Toto odvetvie priemyslu prechádza totiž na ekologickejšiu výrobu ocele.

Bánovský výrobca obuvi bude používať len kože z garbiarní štandardu LWG

Gabor logo1
Bánovce nad Bebravou  - Spoločnosť Gabor bude pri výrobe topánok po novom využívať len kože z garbiarní certifikovaných podľa štandardu Leather Working Group (LWG). Vyplýva to z jej členstva v LWG. TASR o tom za spoločnosť informovala Adriana Bednárová.

Výrobný závod IKEA v Malackách sa rozrástol o 36 000 m2

Ikea building
Malacky - 28. 11. 2023 sa slávnostným prestrihnutím pásky a odovzdaním symbolického kľúča otvorili nové skladové a výrobné priestory výrobného závodu IKEA Industry o.z. Malacky Nábytok – Flatline. Slávnostného ceremoniálu sa zúčastnili zástupcovia investora a generálneho dodávateľa stavby, spoločnosti DYNAMIK HOLDING, a.s.

Hračkársky koncern Hasbro zruší ďalších 900 pracovných miest

hasbro logo1
Providence - Americký hračkársky koncern Hasbro oznámil, že zruší ďalších 900 pracovných miest. Urobil tak necelý rok potom, ako informoval, že pre slabý dopyt prepustí 15 % zamestnancov.

Zisk spracovateľa medi Aurubis klesol za rok 2022/2023 o viac než tretinu

decline 1
Hamburg - Nemecká spoločnosť Aurubis, najväčší spracovateľ medi v Európe, oznámila za minulý obchodný rok pokles prevádzkového zisku o viac než tretinu. Dôvodom sú podvody, ktoré firmu stáli milióny eur.

Thyssenkrupp oznámil odpisy vo svojej oceliarskej divízii

thyssenkrupp
Essen - Najväčší výrobca ocele v Nemecku, koncern Thyssenkrupp, oznámil odpisy z majetku svojej oceliarskej divízie vo výške 2,1 miliardy eur. Dôvodom sú zlé vyhliadky. To mu komplikuje snahu o získanie českej energetickej skupiny EPH.

Adidas zaznamenal v 3. štvrťroku pokles zisku

adidas logo
Herzogenaurach - Nemecký výrobca športovej obuvi, oblečenia a doplnkov Adidas zaznamenal v 3. štvrťroku 2023 pokles zisku. Generálny riaditeľ spoločnosti Björn Gulden v stredu zároveň oznámil, že dočasne zastavil predaj produktov Yeezy spojených s kontroverzným americkým rapperom Kanyu Westom.

V lome v Rimavskej Bani chcú oživiť a zvýšiť ťažbu stavebného kameňa

mine big
Rimavská Baňa - V lome v Rimavskej Bani chce spoločnosť KSR-Kameňolomy SR oživiť a zvýšiť ťažbu stavebného kameňa. Dôvodom je vyšší dopyt po dodávkach kameniva, ktorý súvisí s pripravovanými stavbami v okrese Rimavská Sobota. Vyplýva to zo zámeru, ktorý bol ktorý bol predložený na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

PREDPLAŤTE SI

220x600 SKA

Nenechajte si ujsť...