1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Unilever zvažuje predloženie vyššej ponuky na kúpu spotrebiteľskej divízie GSK

unilever
Londýn Výrobca spotrebiteľského tovaru Unilever zvažuje predloženie vyššej ponuky na kúpu spotrebiteľskej divízie spoločnosti GlaxoSmithKline (GSK) potom, čo odmietla jeho ponuku vo výške 50 miliárd libier (59,87 miliardy eur).

Priemyselná produkcia Španielska sa v novembri zotavila viac, ako sa očakávalo

spanish flag
Madrid - Priemyselná produkcia Španielska v novembri 2021 ožila a po poklese v predchádzajúcom mesiaci vzrástla viac, ako sa očakávalo. Informoval o tom štatistický úrad INE.

Dánsky výrobca hračiek Lego postaví vo Vietname závod, druhý na ázijskom trhu

lego logo
Kodaň - Dánska hračkárska spoločnosť Lego plánuje postaviť vo Vietname výrobný závod. Informovala o tom firma v stredu s tým, že dopyt po jej stavebniciach na ázijskom trhu rýchlo rastie.

Spoločnosť Vulcan, producent lítia, pridáva VW na zoznam klientov

Volkswagen Touareg 1
Berlín - Spoločnosť Vulcan Energy Resources pridala na svoj zoznam koncern Volkswagen ako ďalšieho zákazníka z automobilového priemyslu pre dodávky ekologickejšie získavaného hydroxidu lítneho pre automobilové batérie.

Nestlé predáva späť časť zo svojho podielu v L'Oreal

loreal logo
Vevey/Paríž - Švajčiarsky potravinársky gigant Nestlé predáva späť časť zo svojho podielu v L'Oreal francúzskemu výrobcovi kozmetiky za 8,9 miliardy eur. Viac ako štyri desaťročia trvajúce prepojenie medzi dvoma najväčšími európskymi výrobcami sa tak zmenší.

Ceny medi by mali v budúcom roku klesnúť

decline
Santiago - Ceny medi by mali v budúcom roku klesnúť, predpokladá najväčší producent medi na svete, čilská spoločnosť Codelco. Očakáva, že z terajšej hodnoty okolo 4,30 USD (3,80 eura) za libru (zhruba 0,45 kilogramu) by mala klesnúť na 3,90 USD, prípadne až 3,80 USD/libra.  

Pandémia spôsobuje firme AWU Precision Slovakia oneskorenie a stratu zákazok

decline 1
Záborské - Oneskorenie plnenia termínov zákazok, ako aj stratu nových spôsobuje firme AWU Precision Slovakia k.s. tretia vlna pandémie ochorenia COVID-19.

Zisk Microsoftu v 1. štvrťroku 2021/22 vzrástol viac, ako sa čakalo

growth chart 3
Redmond – Americký softvérový gigant Microsoft dosiahol v uplynulom 1. kvartáli svojho finančného roka 2021/22 lepšie, ako očakávané výsledky. Podporil ho najmä dopyt po tzv. cloud computingu.

Tržby firmy Puma vzrástli v 3. kvartáli o pätinu

puma logo
Herzogenaurach - Nemecký výrobca športového oblečenia a obuvi Puma oznámil za 3. kvartál výrazný rast tržieb aj zisku. Výsledky firmy podporili najmä americké trhy, kde tržby vzrástli o takmer tretinu.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...