1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Britský výrobca vysávačov Dyson zruší na domácom trhu viac než štvrtinu miest

nezamestnanost1
Londýn - Britský výrobca vysávačov Dyson oznámil, že na domácom trhu plánuje zrušiť viac než štvrtinu pracovných pozícií. Prepúšťanie je podľa spoločnosti súčasťou procesu znižovania nákladov.

Púchovský výrobca nákladných pneumatík získal prestížny certifikát udržateľnosti

tire factory2
Púchov - Závod na výrobu nákladných pneumatík spoločnosti Continental Tires Slovakia v Púchove získal certifikát udržateľnosti International Sustainability and Carbon Certification (ISCC) PLUS.

Kvartálny zisk firmy Nike vzrástol, tržby však klesli a zaostali za očakávaniami

Nike logo1
Beaverton - Americký výrobca športovej obuvi a oblečenia Nike zaznamenal vo 4. kvartáli skončeného obchodného roka 2023/2024 rast zisku, tržby však klesli, pričom ich vývoj zaostal za očakávaniami. Navyše, spoločnosť odhaduje ešte horší vývoj tržieb za 1. štvrťrok súčasného obchodného roka.

Francúzsku technologickú skupinu Atos prevezme konzorcium na čele s Onepoint

france flag
Paríž - Francúzska technologická skupina Atos, ktorá je partnerom olympijských hier a kľúčovým dodávateľom štátu v oblasti obrany, v utorok oznámila, že si vybrala ponuku na prevzatie od konzorcia vedeného jej hlavným akcionárom Onepoint.

Priestory po Yure prenajme mesto Hnúšťa firme Versaco, chce rozšíriť výrobu

vyrobna hala
Hnúšťa - Výrobné priestory v priemyselnom parku v Hnúšti, v ktorých donedávna pôsobila spoločnosť Yura Eltec Corporation Slovakia, samospráva prenajme firme Versaco.

Siemens zaznamenal v 2. štvrťroku pokles zisku

siemens
Mníchov - Nemecký priemyselný konglomerát Siemens zaznamenal pokles zisku v 2. štvrťroku svojho finančného roka 2023/2024. Prispelo k tomu spomalenie kľúčovej divízie automatizovaných systémov pre továrne.

Japonská spoločnosť Nippon Steel plánuje dokončiť kúpu U.S. Steel do konca roka

steel factory3
Tokio - Popredný japonský výrobca ocele, Nippon Steel, sa drží svojho plánu uzavrieť do konca roka dohodu o kúpe U.S. Steel, napriek odporu voči transakcii v USA. Oznámila to japonská oceliareň.

Švajčiarski výrobcovia hodiniek hľadajú nové príležitosti v Indii

swiss flag
Ženeva - Švajčiarski výrobcovia hodiniek sa čoraz viac spoliehajú na trh v Indii vďaka novej dohode o voľnom obchode, ktorá má postupne otvárať dvere aj pre export luxusných hodiniek.

Akcionári U.S. Steel schválili prevzatie koncernom Nippon Steel

ussteel0317 500
Pittsburgh - Akcionári americkej oceliarne U.S. Steel v piatok (12. 4.) v súlade s očakávaniami schválili jej prevzatie japonským koncernom Nippon Steel za 14,9 miliardy USD (13,99 miliardy eur).

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...