1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

On-line diskusia: Trendy v potravinárskom priemysle

Ilustrační foto insighters
Pripojte sa 20. apríla k bezplatnému dvojhodinovému diskusnému webináru
spoločnosti Infor, ktorý sa bude zaoberať aktuálnymi trendmi v potravinárskom priemysle.

Tržby talianskeho módneho koncernu Prada klesli v roku 2020 o takmer štvrtinu

Prada Logo1
Miláno - Taliansky módny koncern Prada oznámil za minulý rok pokles tržieb o takmer štvrtinu, pod čo sa veľkou mierou podpísal vývoj v 1. polroku. Druhý polrok však zaznamenal prudké zotavenie. Spoločnosť na jednej strane podporil koncom roka ázijský trh, na druhej však aj online predaj a prísna kontrola nákladov a investícií.

Čistý zisk Geberitu vlani klesol len mierne

sanitarna technika
Zürich - Švajčiarsky výrobca sanitárnych produktov Geberit Group v stredu oznámil, že jeho čistý zisk za minulý rok klesol len mierne, v dôsledku blokád na zastavenie šírenia nového koronavírusu.

Zisk španielskeho módneho koncernu Inditex vlani padol o 70 %

textile1
Arteixo - Protipandemické opatrenia mali negatívny vplyv na minuloročné hospodárske výsledky španielskeho módneho koncernu Inditex.

Tržby Lega v minulom roku vzrástli o 13 %

LEGO Logo1
Billund - Pandemické lockdowny podporili tržby dánskeho výrobcu hračiek Lego, ktoré v minulom roku opäť rástli dvojciferne a dosiahli nový rekord rovnako ako zisk.

Zisk Adidasu v poslednom kvartáli 2020 klesol

adidas logo
Herzogenaurach - Zisk nemeckého výrobcu športového oblečenia Adidas v poslednom kvartáli uplynulého roka klesol. V tomto roku očakáva silné zotavenie, predovšetkým v Číne, zvyšku Ázie a v Latinskej Amerike.

Kvartálne výsledky gumárenského koncernu Goodyear prekonali odhady trhov

Goodyear
Akron - Americký výrobca pneumatík Goodyear Tire & Rubber zaznamenal v poslednom kvartáli minulého roka mierny pokles tržieb, čo je dôsledok nových obmedzení po opätovnom zvýšení počtu infikovaných novým koronavírusom.

Pandémia nového koronavírusu prehĺbila stratu kozmetickej spoločnosti Coty

coty logo1
New York - Kozmetická spoločnosť Coty oznámila za 2. kvartál obchodného roka 2020/2021 výrazný pokles tržieb a prehĺbenie straty. Podpísala sa pod to pandémia nového koronavírusu, ktorá prudko znížila predaj kozmetických výrobkov.

ArcelorMittal plánuje predať 40 miliónov akcií Cleveland-Cliffs

arcelormittal logo
Luxemburg - Najväčší svetový výrobca ocele ArcelorMittal v utorok oznámil, že predá 40 miliónov kmeňových akcií spoločnosti Cleveland-Cliffs prostredníctvom ponuky cenných papierov na verejnom trhu, pričom odhaduje hrubý výnos na 651,6 milióna USD (541,87 milióna eur).

PREDPLAŤTE SI

FOODTECHTOMORROW 220x220 SK insighters

Nenechajte si ujsť...