1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Vysoké ceny ocele zvýšili zisk švédskeho koncernu SSAB viac než štvornásobne

steel factory
Štokholm - Vysoké ceny ocele zvýšili zisk švédskeho oceliarskeho koncernu SSAB viac než štvornásobne, pričom výrazne prekonali očakávania. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

General Electric výrazne znížil kvartálnu stratu, potiahlo ho zdravotníctvo

General Electric GE
Boston - Americký priemyselný konglomerát General Electric (GE) oznámil stratu aj za 1. štvrťrok tohto roka, v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka však zaznamenala výrazný pokles, k čomu prispeli najmä divízie letectva zdravotníctva. Spoločnosť zároveň prekonala očakávania analytikov. Informoval o tom server RTTNews.

Tržby francúzskeho výrobcu luxusného tovaru Hermés vzrástli o viac než štvrtinu

hermes paris logo
Paríž - Francúzsky výrobca luxusného tovaru Hermés oznámil za 1. kvartál rast tržieb o viac než štvrtinu, napriek turbulenciám v dôsledku protipandemických opatrení v Číne a vojne na Ukrajine.

Spoločnosť Kerex plánuje v Michalovciach rozšírenie výroby

Kerex 191
Bratislava – Strojárska spoločnosť Kerex plánuje na rozšírenie svojej produkcie automobilových prívesov, návesov a nadstavieb v Michalovciach preinvestovať do roku 2023 viac ako 4,5 milióna eur.

Nemecký výrobca pneumatík Continental sa po 2 stratových rokoch vrátil k zisku

continental logo
Berlín - Nemecký výrobca pneumatík Continental oznámil za minulý rok zisk. Do plusových čísiel sa tak vrátil po dvoch rokoch strát. Zároveň v tomto roku očakáva zvýšenie tržieb, aj keď ich objem bude ovplyvňovať vojnový konflikt na Ukrajine.

Nová linka v U. S. Steel Košice za 2 milióny eur pomôže zhodnotiť odpad z výroby

ussteel0317 500
Košice – Novú stabilizačnú linku, ktorá prispeje k ochrane životného prostredia zhodnotením a úpravou odpadov z hutníckej prvovýroby, v utorok oficiálne predstavili v areáli haldového hospodárstva košických oceliarní U. S. Steel. Výstavba linky s investíciou dva milióny eur sa začala na jeseň 2021.

Zisk aj tržby Lega vlani rekordne vzrástli

lego logo
Kodaň – Najväčší svetový výrobca hračiek, dánska spoločnosť Lego, v utorok oznámil rekordné tržby a zisky za rok 2021, keďže dopyt po známej stavebnici počas pandémie nového koronavírusu prudko vzrástol.

V Detve pod Poľanou sa zlato ťažiť nebude, rozhodol o tom banský úrad

mine big
Detva – V Detve pod Poľanou sa zlato ťažiť nebude, svojím rozhodnutím to potvrdil Hlavný banský úrad v Banskej Štiavnici. Pre TASR to povedal jeho predseda Bohumír Zvrškovec.

Oceliarne U. S. Steel Košice plánujú modernizáciu výroby za 1,3 miliardy eur

steel factory
Košice – Košické oceliarne U. S. Steel pripravujú modernizáciu výroby s predpokladanými nákladmi 1,3 miliardy eur. Vyplýva to zo zámeru, ktorý podnik predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).  

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...