1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Unilever zaznamenal za minulý rok nárast zisku

unilever
Londýn - Britský výrobca spotrebného tovaru Unilever zaznamenal za minulý rok nárast zisku. Pomohlo mu zvýšeniu cien jeho produktov, ktoré zmiernilo vplyv vyšších nákladov na vstupné suroviny.

Ruský producent zlata Polymetal zvýšil vo 4. štvrťroku tržby takmer o tretinu

gold
Moskva - Ruský ťažobný koncern Polymetal oznámil za 4. štvrťrok minulého roka rast tržieb takmer o tretinu. Za celý rok však objem tržieb klesol, čo je dôsledok poklesu cien zlata a striebra. Informovala o tom agentúra Reuters.

Zisk Kimberly-Clark za 4. kvartál prekonal odhady, tržby sa nezmenili

kimberly clark
Irving - Americký výrobca hygienických produktov Kimberly-Clark oznámil v stredu nárast zisku za 4. štvrťrok 2022, ktorý prekonal aj odhady analytikov z Wall Street. A to aj napriek stagnácii tržieb a vyšším nákladom na vstupné suroviny.

Siemens Energy vykázal za 1. štvrťrok predbežnú čistú stratu

siemens
Mníchov - Nemecký priemyselný koncern Siemens Energy v piatok oznámil, že podľa predbežných údajov zaznamenal v 1. štvrťroku finančného roka 2022/2023 oveľa vyššiu čistú stratu, ako očakával. Prispeli k tomu náklady spojené s ruskou vojnou na Ukrajine a pokračujúci slabý výkon španielskej divízie Siemens Gamesa.

Uzbekistan začal s vývozom medi do Európy obchádzajúc Rusko

europska unia budova
Taškent - Uzbekistan odštartoval dodávky medi pre Európu novou trasou, ktorá obchádza Rusko. Projekt je súčasťou plánov stredoázijskej krajiny, udržať si obchodné vzťahy s Európskou úniou.

V Košiciach otvorili závod na výrobu ultrazvukových zariadení

Siemens
Košice - V Košiciach sa po novom budú nielen vyvíjať, ale aj vyrábať ultrazvukové prístroje. Svoj prvý závod v Európe tam v piatok slávnostne otvorila spoločnosť Siemens Healthineers. Výrobu plánuje spustiť prvý januárový týždeň. Firma zameraná na medicínske technológie presťahovala do Košíc svoju produkciu z Ázie.

Zisk aj tržby Coty za 1. kvartál 2022/23 prekonali odhady

coty logo1
New York - Kozmetický gigant Coty dosiahol v 1. kvartáli svojho obchodného roka 2022/23 lepšie ako očakávané výsledky. Pomohli mu vyššie ceny a veľký dopyt po jeho produktoch, ktoré zmiernili vplyv silného amerického dolára a odchod koncernu z Ruska na jeho hospodárske výsledky.

Výrobca odmínovačov Way Industries Krupina ide vyrábať aj lanovky

Hands Shaking
Krupina - Spoločnosť Way Industries Krupina sa stala 100-percentným akcionárom spoločnosti Tatralift Kežmarok. Slovenský producent odmínovačov a stavebných strojov tak transakciou vstúpil aj do výroby lanových dopravných systémov.

Zastavenie výroby v Slovalcu nevplýva na výrobu kolektorov, no môže zvýšiť ceny

solar panels2
Žiar nad Hronom - Zastavenie výroby primárneho hliníka v Slovalcu v Žiari nad Hronom nemalo vplyv na výrobu najväčšieho slovenského výrobcu slnečných kolektorov, spoločnosti Thermo|Solar Žiar. Produkcia firmy plynulo pokračuje z dodávok hliníkových komponentov od európskych dodávateľov.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...