1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Čína investuje 200 miliónov USD do tadžickej zlatej bane

gold mining
Dušanbe - Čína rozširuje svoj vplyv v ťažbe zlata v Tadžikistane. Na severe krajiny investuje 200 miliónov USD (171,7 milióna eur) do zariadenia na ťažbu a výrobu zlata, v ktorom má polovičný podiel tadžický štátny hlinikársky koncern Talco.

Skupina MOL kúpila výrobcu maďarskej minerálnej vody Fonte Viva

mol logo
Bratislava/Budapešť – Skupina MOL, materská spoločnosť Slovnaftu, v piatok oznámila, že kupuje výrobcu maďarskej minerálnej vody Fonte Viva.

Procter & Gamble plánuje pokračovať v investíciách na ruskom trhu

p g
Moskva - Americký výrobca spotrebného tovaru Procter & Gamble (P&G) plánuje pokračovať v investíciách na ruskom trhu v tomto aj v nasledujúcich rokoch.

Klenotnícka spoločnosť Tiffany zvýšila zisk v 1. kvartáli o vyše 50 %

Tiffany1
New York  - Americká klenotnícka spoločnosť Tiffany oznámila za 1. štvrťrok vyše 50-% rast zisku, ktorý nahor potiahol výrazný rast tržieb. Výsledky zároveň prekonali očakávania trhov.

Ralph Lauren sa v 4. kvartáli vrátil k zisku

ralph lauren
New York – Americký módny dom Ralph Lauren sa v poslednom kvartáli svojho obchodného roka 2017/18 dostal z červených čísel a vrátil sa k zisku. A jeho tržby prekonali odhady Wall Street.

Zisk Burberry v uplynulom roku vzrástol, aj keď jeho tržby klesli

burberry logo
Londýn - Britský výrobca luxusného tovaru Burberry zaznamenal v uplynulom finančnom roku 2017/18 nárast zisku o 5 %, aj keď jeho tržby mierne klesli.

Zisk Pandory v 1. kvartáli klesol

pandora
Kodaň - Dánsky výrobca a predajca šperkov Pandora, ktorý pôsobí aj na slovenskom trhu, zaznamenal v 1. kvartáli 2018 pokles zisku. A väčší, ako mu predpovedali analytici. Spoločnosť zároveň varovala pred ďalším spomalením odbytu v Číne.

Nemecká textilka Trigema nevidí zmysel v neustálom zvyšovaní výroby

textile1
Stuttgart - Wolfgang Grupp, majiteľ textilnej továrne Trigema, nevidí zmysel vo zvyšovaní produkcie. Z toho dôvodu už nepodporuje princíp rastu prostredníctvom zvyšovania výroby.

Puma chce do roku 2022 dosiahnuť rast príjmov o dvojciferné číslo

puma
Norimberg - Nemecký výrobca športových potrieb Puma vlani viac ako zdvojnásobil svoj zisk. Vedenie spoločnosti v utorok oznámilo, že počas nasledujúcich štyroch rokov by chcelo dosiahnuť rast príjmov o dvojciferné číslo.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...