1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výrobca krémov Nivea zvýšil vlani zisk takmer o desatinu

nivea logo
Hamburg - Nemecká spoločnosť Beiersdorf oznámila za minulý rok rast zisku takmer o desatinu, k čomu prispel solídny rast tržieb. Zároveň informovala o spustení investičného programu v hodnote 70 až 80 miliónov eur ročne.

Čistý zisk ťažobného koncernu Glencore sa vlani prepadol o vyše 40 %

Glencore logo
Bern - Ťažobný koncern a obchodník s komoditami Glencore oznámil za minulý rok pokles čistého zisku o vyše 40 %, prevádzkový zisk ale vzrástol na rekordnú úroveň. Spoločnosť zároveň oznámila nový program spätného odkúpenia akcií v hodnote 2 miliardy USD.

Čistý zisk ťažobného koncernu BHP vyskočil v 1. polroku takmer o 90 %

mine vagon
Londýn/Canberra - Britsko-austrálsky ťažobný koncern BHP zaznamenal v 1. polroku obchodného roka 2018/2019 prudké zvýšenie čistého zisku. Výsledky však ovplyvnila americká daňová reforma, ktorá zasiahla do zisku BHP V 1. polroku 2017/2018.

Výrobca pneumatík Goodyear sa vrátil vo 4. kvartáli k zisku

goodyear tyres
New York - Americký výrobca pneumatík Goodyear Tire and Rubber sa vo 4. kvartáli vrátil do zisku. V prípade upraveného zisku ale zaostal za odhadmi trhov a ešte horšie výsledky v porovnaní s očakávaniami vykázala firma v oblasti tržieb.

Zisk Pandory v 4. kvartáli klesol

pandora
Kodaň - Dánsky výrobca a predajca šperkov Pandora, ktorý pôsobí aj na slovenskom trhu, zaznamenal v 4. kvartáli 2018 pokles zisku. Ten bol však menší, ako predpovedali analytici.

Siemens a Alstom ponúkli EÚ nové ústupky, aby schválila fúziu vlakových divízií

Alstom logo1
Berlín/Paríž - Nemecký priemyselný konglomerát Siemens a francúzska spoločnosť Alstom v pondelok potvrdili, že ponúkli nové ústupky regulačným úradom v Európskej únii (EÚ) v snahe prekonať ich obavy z plánovaného zlúčenia svojich vlakových divízií.

Philips zatvorí svoju britskú továreň na výrobu dojčenských fliaš

philips logo
Londýn/Amsterdam – Nadnárodný koncern Philips so sídlom v Holandsku oznámil, že zatvorí svoju britskú továreň na výrobu dojčenských fliaš. Odôvodnil to "prebiehajúcimi geopolitickými problémami".

Firma L'Occitane sa dohodla na kúpe značky Elemis

Hands Shaking
Hongkong - Výrobca luxusnej kozmetiky L'Occitane International sa dohodol na kúpe konkurenčnej značky Elemis za približne 900 miliónov USD (780,37 milióna eur) v snahe posilniť svoju prítomnosť v Británii a USA.

Klenotnícka firma Tiffany zaznamenala v 3. kvartáli pokles zisku

Tiffany1
New York – Americká klenotnícka spoločnosť Tiffany & Co. zaznamenala v 3. kvartáli finančného roka 2018/2019 pokles zisku, ktorý sa zhoduje s odhadom analytikov z Wall Street.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...