1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Burberry končí s pálením nepredaného tovaru aj s používaním kožušín

burberry logo
Londýn - Britská módna firma Burberry už nebude páliť nepredaný tovar a končí aj s používaním kožušín vo svojich produktoch. Snaží sa tak vylepšiť si zlý imidž v súvislosti s ochranou životného prostredia a právami zvierat.

Hornonitrianski baníci vyťažili za uplynulý banícky rok 1,67 milióna ton uhlia

mine vagon
Prievidza - Hornonitrianske bane Prievidza (HBP) vyťažili za uplynulý banícky rok, od 1. júla 2017 do 30. júna tohto roka, 1.668.800 ton uhlia. Odberateľom expedovali viac ako 1,7 milióna ton odbytových sortimentov uhlia.

Siemens obmedzuje aktivity v Iráne, reaguje na sankcie USA

Siemens
Mníchov - Nemecký priemyselný koncern Siemens sa rozhodol obmedziť svoje aktivity v Iráne po tom, ako USA zaviedli prvé kolo sankcií voči Teheránu. Uviedla to nemecká spoločnosť.

Switch zaznamenal v 2. štvrťroku pokles zisku

hodinky
Bazilej - Švajčiarsky výrobca hodiniek Switch zaznamenal v 2. štvrťroku 2018 pokles zisku a väčší, ako mu predpovedali ekonómovia. Spoločnosť preto znížila odhad výsledkov za celý rok.

Výrobca krémov Nivea zvýšil v 1. polroku tržby na vyše 3,6 mld. eur

nivea logo
Hamburg - Nemecká spoločnosť Beiersdorf, ktorá je známa výrobou krémov Nivea, oznámila za 1. polrok rast zisku pred úrokmi a zdanením o viac než 4 %.

Hasbro zaznamenal v 2. štvrťroku pokles zisku

hasbro logo1
New York – Americký výrobca hračiek Hasbro zaznamenal v druhom štvrťroku 2018 pokles zisku, ale menší, ako mu predpovedali analytici.

Tržby aj zisk Unileveru v 1. polroku klesli

unilever
Amsterdam - Britsko-holandský výrobca spotrebiteľského tovaru Unilever oznámil, že jeho zisk v 1. polroku klesol. Prispeli k tomu štrajky vodičov nákladných áut v Brazílii, ktoré negatívne ovplyvnili jeho tržby.

Export švajčiarskych hodiniek v máji pokračoval v raste

watches factory
Zürich - Export hodiniek, ktoré sú jedným z kľúčových vývozných artiklov švajčiarskej ekonomiky, v máji pokračoval v raste. Informovala o tom v utorok Federácia švajčiarskych výrobcov hodiniek.

Zákazníci Henkelu sa musia pripraviť na vyššie ceny

henkel logo1
Düsseldorf - Zákazníci nemeckého koncernu Henkel, ktorý vyrába známe značky ako Persil, Loctite či Schwarzkopf, sa musia pripraviť na vyššie ceny.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...