1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V obchodoch sa začnú objavovať prvé nápoje plnené do 100 % rPET fliaš vyrobených iba z obalov zálohovaných na Slovensku

Klastorna min voda23
Z fľaše do fľaše, z plechovky do plechovky. Tento hlavný cieľ, prečo Slovensko v roku 2022 zaviedlo zálohový systém na jednorazové nápojové obaly, sa podarilo medzi prvými naplniť spoločnosti Kofola.

Produkcia japonského priemyslu v januári klesla

japanese flag
Tokio - Priemyselná produkcia v Japonsku v januári 2023 klesla a viac, ako naznačil rýchly odhad. Tempo jej poklesu bolo pritom najstrmšie za osem mesiacov. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré v utorok zverejnilo japonské ministerstvo hospodárstva, obchodu a priemyslu.

Český výrobca obuvi Botas končí, napriek tomu majú značka aj výroba šancu prežiť

down chart1
Praha - Český výrobca športovej obuvi Botas je v likvidácii. Firma už na prelome rokov prerušila výrobu a teraz hľadá záujemcu, ktorý by zachoval tradičné meno a vyrábal topánky v Česku. Rokovania so záujemcami o jadro majetku firmy by sa mohli uzatvoriť ešte tento rok, predpokladá likvidátor Botasu.

Vo Valalikoch slávnostne začali s výstavbou priemyselného parku

Volvo logo
Valaliky - Slávnostným výkopom sa v pondelok začala výstavba priemyselného parku vo Valalikoch v okrese Košice-okolie, kde má byť prvým a najväčším investorom automobilka Volvo. Podľa dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) práce pokračujú podľa plánov.

Tržby Hasbro vo 4. štvrťroku klesli viac, ako sa čakalo

hasbro logo1
New York - Americký výrobca hračiek Hasbro zaznamenal vo 4. kvartáli 2022 slabšie výsledky, ako mu predpovedali analytici z Wall Street. Aj jeho prognóza zisku za celý tento rok zaostala za odhadmi trhu.

Zisk ArcelorMittal za 4. kvartál aj za celý rok 2022 klesol

arcelormittal logo
Luxemburg - Najväčší svetový výrobca ocele ArcelorMittal zaznamenal prudký pokles zisku za rok 2022, keďže dopyt po oceli sa znížil. Zasiahlo ho aj prerušenie výroby v jeho ukrajinskej továrni.

Unilever zaznamenal za minulý rok nárast zisku

unilever
Londýn - Britský výrobca spotrebného tovaru Unilever zaznamenal za minulý rok nárast zisku. Pomohlo mu zvýšeniu cien jeho produktov, ktoré zmiernilo vplyv vyšších nákladov na vstupné suroviny.

Ruský producent zlata Polymetal zvýšil vo 4. štvrťroku tržby takmer o tretinu

gold
Moskva - Ruský ťažobný koncern Polymetal oznámil za 4. štvrťrok minulého roka rast tržieb takmer o tretinu. Za celý rok však objem tržieb klesol, čo je dôsledok poklesu cien zlata a striebra. Informovala o tom agentúra Reuters.

Zisk Kimberly-Clark za 4. kvartál prekonal odhady, tržby sa nezmenili

kimberly clark
Irving - Americký výrobca hygienických produktov Kimberly-Clark oznámil v stredu nárast zisku za 4. štvrťrok 2022, ktorý prekonal aj odhady analytikov z Wall Street. A to aj napriek stagnácii tržieb a vyšším nákladom na vstupné suroviny.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...