1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Thyssenkrupp oznámil odpisy vo svojej oceliarskej divízii

thyssenkrupp
Essen - Najväčší výrobca ocele v Nemecku, koncern Thyssenkrupp, oznámil odpisy z majetku svojej oceliarskej divízie vo výške 2,1 miliardy eur. Dôvodom sú zlé vyhliadky. To mu komplikuje snahu o získanie českej energetickej skupiny EPH.

Adidas zaznamenal v 3. štvrťroku pokles zisku

adidas logo
Herzogenaurach - Nemecký výrobca športovej obuvi, oblečenia a doplnkov Adidas zaznamenal v 3. štvrťroku 2023 pokles zisku. Generálny riaditeľ spoločnosti Björn Gulden v stredu zároveň oznámil, že dočasne zastavil predaj produktov Yeezy spojených s kontroverzným americkým rapperom Kanyu Westom.

V lome v Rimavskej Bani chcú oživiť a zvýšiť ťažbu stavebného kameňa

mine big
Rimavská Baňa - V lome v Rimavskej Bani chce spoločnosť KSR-Kameňolomy SR oživiť a zvýšiť ťažbu stavebného kameňa. Dôvodom je vyšší dopyt po dodávkach kameniva, ktorý súvisí s pripravovanými stavbami v okrese Rimavská Sobota. Vyplýva to zo zámeru, ktorý bol ktorý bol predložený na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Fínsky papierenský gigant Stora Enso hlási za 3. štvrťrok stratu

Paper factory
Helsinki - Fínsky papierenský gigant Stora Enso oznámil za 3. štvrťrok 2023 stratu, už druhý kvartál po sebe. Dôvodom je slabý dopyt po jeho výrobkoch z dreva a papiera, keďže stavebný a maloobchodný sektor zasiahlo spomalenie ekonomiky. TASR o tom informuje na základe správ AFP a DPA.

Zisk firmy Puma v 3. kvartáli klesol, výsledky výrazne ovplyvnilo silné euro

puma
Berlín - Nemecký výrobca športovej obuvi a oblečenia Puma oznámil za 3. štvrťrok rast tržieb, zisk však zaznamenal pokles. Výsledky do veľkej miery ovplyvnili nepriaznivé kurzové vplyvy.

Winkelmann v Rimavskej Sobote dostane pomoc viac ako 41 miliónov eur

euro bankovky zviazane
Bratislava - Spoločnosť Winkelmann Building + Industry Slovakia v Rimavskej Sobote dostane štátnu investičnú pomoc v hodnote približne 41,25 milióna eur vo forme dotácie. Tá má byť určená na dlhodobý hmotný a nehmotný majetok, pričom do konca roku 2025 má byť vytvorených 452 nových pracovných miest.

Winkelmann v Rimavskej Sobote môže dostať vládnu pomoc viac ako 41 miliónov eur

euros
Bratislava - Spoločnosť Winkelmann Building + Industry Slovakia v Rimavskej Sobote môže dostať vládnu investičnú pomoc v hodnote približne 41,25 milióna eur vo forme dotácie. Tá má byť určená na dlhodobý hmotný a nehmotný majetok, pričom do konca roku 2025 má byť vytvorených 452 nových pracovných miest.

Firma Mondi odchádza z Ruska, svoj najväčší závod predáva ruskému developerovi

Mondi SCP
Londýn/Moskva - Britská papierenská a baliarenská spoločnosť Mondi oznámila, že predáva svoj najväčší závod v Rusku. Závod Mondi Syktyvkar odkúpi dcérska firma ruskej developerskej spoločnosti Sezar Group, čo zároveň znamená ukončenie všetkých aktivít britskej firmy v Rusku.

Dotácie na zelenšiu výrobu v britskej Tata Steel môžu ohroziť 3000 miest

steel factory3
Londýn - Približne 3000 zamestnancov v najväčšej britskej oceliarni Tata Steel v Port Talbot čelí vyhliadke na stratu miesta v rámci vládneho balíka na podporu výroby tzv. zelenšej ocele. TASR o tom informuje na základe správ AP a AFP.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...