1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Americké tabakové koncerny Altria Group a Philip Morris sa nespoja

cigarettes
Washington - Americké tabakové spoločnosti Altria Group a Philip Morris International sa nespoja. Ako uviedli, rokovania o fúzii dvoch najväčších tabakových firiem na svete ich vedenia ukončili.

Výrobca hračiek Hornby sa obáva prerušenia dodávok pred Vianocami

british flag
Londýn - Britská spoločnosť Hornby, výrobca hračiek, a to vrátane obľúbených modelov vlakov Thomas & Friends, sa obáva prerušenia dodávok cez prístavy po brexite, počas kľúčovej vianočnej sezóny v obchodoch.

Zisky a tržby Nike v 1. kvartáli prekonali očakávania

Nike logo1
Beaverton - Zisky a tržby americkej spoločnosti Nike v 1. kvartáli jej fiškálneho roka 2019/20 prekonali očakávania analytikov. Ukazuje sa tak, že sa jej vyplatilo investovať do podpory predaja tenisiek a oblečenia v obchodoch a na webových stránkach.

Vývoz vzácnych zemín z Číny do USA v auguste vzrástol

rare earths 1
Peking - Vývoz tzv. vzácnych zemín z Číny do USA v auguste vzrástol na najvyššiu úroveň minimálne od roku 2016. Ukázali to v stredu colné údaje.

Chorvátska vláda poskytla rijeckej lodenici garancie za 26 mil. eur

lodenice
Záhreb/Rijeka - Chorvátska vláda poskytla rijeckej Lodenici 3. mája, ktorá patrí do skupiny Uljanik, úverovú záruku vo výške zhruba 26 miliónov eur, aby lodenica mohla vyrobiť loď pre kanadského klienta.

Novomestský priemyselný park CTP sa rozšíril o novú výrobnú halu

CTPark insdustrial hall
Nové Mesto nad Váhom – Spoločnosť CTP, realitný developer vlastniaci biznis parky vo viacerých slovenských mestách, ukončila pred pár mesiacmi výstavbu objektu v Novom Meste nad Váhom.

Spoločnosť Kosit chce zamestnať desiatky bývalých pracovníkov oceliarní

ussteel0317 500
Košice – Spoločnosť Kosit ponúka prácu bývalým zamestnancom U. S. Steel Košice. Ako o tom za spoločnosť s päťpercentnou účasťou mesta Košice informoval Jozef Verbovský, robí tak na základe medializovaných informácií,

Tabakové firmy Philip Morris International a Altria Group rokujú o fúzii

cigarette
New York - Americké tabakové spoločnosti Philip Morris International a Altria Group rokujú o fúzii. Je tak možné, že po vyše desaťročí, čo sa Philip Morris odčlenil od Altrie, sa obe firmy opäť spoja.

Rakúskemu výrobcovi motocyklov KTM sa v 1. polroku darilo

growth chart 1
Wels/Mattighofen/Wien - Rakúsky výrobca motocyklov KTM Industries dosiahol v prvej polovici roka zvýšenie predaja motoriek, tržieb aj zisku. Tržby medziročne vzrástli o 4 % na 755 miliónov eur, prevádzkový zisk (EBIT) stúpol len mierne takmer na 47 miliónov eur.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...