1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk ThyssenKrupp v 1. polroku strmo klesol

thyssenkrupp
Essen - Najväčší výrobca ocele v Nemecku, koncern ThyssenKrupp, zaznamenal v 1. polroku svojho finančného roka 2018/2019 strmý pokles zisku. Prispeli k tomu najmä vyššie ceny surovín.

Dubnická spoločnosť ZTS Metalurg končí, o prácu príde 117 kmeňových zamestnancov

nezamestnanost1
Dubnica nad Váhom – Skupina Czechoslovak Group sa rozhodla ukončiť výrobu v spoločnosti ZTS Metalurg v Dubnici nad Váhom. Zánikom spoločnosti sa končí k 30. júnu pracovný pomer aj viac ako stovke kmeňových zamestnancom.

Zisk Adidasu sa v 1. štvrťroku zvýšil o 17 %

adidas logo
Herzogenaurach - Nemecký výrobca športovej obuvi a oblečenia Adidas oznámil v piatok, že jeho zisk sa v 1. štvrťroku zvýšil o 17 %. Rast jeho tržieb sa však spomalil. Dôvodom boli problémy dodávateľského reťazca na severoamerickom trhu a tiež pokles predaja v Európe.

Hermés dosiahol v 1. kvartáli nárast tržieb o dvojciferné číslo

hermes paris logo
Paríž - Francúzsky výrobca luxusného tovaru Hermés dosiahol v 1. kvartáli nárast tržieb o dvojciferné číslo. Pomohol mu silný dopyt v Číne.

Messer Tatragas postaví v Šali závod na výrobu argónu

plynarenstvo
Šaľa – Spoločnosť Messer Tatragas postaví v Šali závod na výrobu argónu. Investícia vo výške takmer 10 miliónov eur bude zameraná na technológiu spracovania odplynu z vedľajšieho výrobného podniku na výrobu čpavku.

Skupina LVMH zaznamenala v 1. štvrťroku nárast tržieb o 16 %

lvmh logo
Paríž - Francúzska spoločnosť LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, ktorá je najväčším svetovým výrobcom módneho tovaru, zaznamenala aj v 1. štvrťroku 2019 rast tržieb po vlaňajšom rekordnom obrate.

Levi Strauss sa v 1. kvartáli vrátil k zisku a jeho tržby vzrástli

Levi strauss logo
New York - Americký výrobca známych džínsov Levi Strauss & Co zaznamenal nárast tržieb o 7 % v 1. štvrťroku obchodného roka 2018/19, keď sa zároveň vrátil na trhy s prvotnou verejnou ponukou akcií.

Deceuninck štvornásobne zvyšuje kapacitu recyklovaného PVC

plastic scrap
Brno - Spoločnosť Deceuninck uviedla v belgickom Diksmuide do užívania nové zariadenie na recykláciu, ktoré umožní recyklovať až 45.000 ton PVC ročne.

Britsko-austrálsky ťažobný koncern Rio Tinto zvýšil zisk o vyše 50 %

miner
Melbourne - Britsko-austrálsky ťažobný koncern Rio Tinto oznámil za minulý rok vysoký rast zisku. Veľkou mierou k tomu prispel predaj aktív firmy vo viacerých krajinách.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...