1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Export švajčiarskych hodiniek v máji pokračoval v raste

watches factory
Zürich - Export hodiniek, ktoré sú jedným z kľúčových vývozných artiklov švajčiarskej ekonomiky, v máji pokračoval v raste. Informovala o tom v utorok Federácia švajčiarskych výrobcov hodiniek.

Zákazníci Henkelu sa musia pripraviť na vyššie ceny

henkel logo1
Düsseldorf - Zákazníci nemeckého koncernu Henkel, ktorý vyrába známe značky ako Persil, Loctite či Schwarzkopf, sa musia pripraviť na vyššie ceny.

Čína investuje 200 miliónov USD do tadžickej zlatej bane

gold mining
Dušanbe - Čína rozširuje svoj vplyv v ťažbe zlata v Tadžikistane. Na severe krajiny investuje 200 miliónov USD (171,7 milióna eur) do zariadenia na ťažbu a výrobu zlata, v ktorom má polovičný podiel tadžický štátny hlinikársky koncern Talco.

Skupina MOL kúpila výrobcu maďarskej minerálnej vody Fonte Viva

mol logo
Bratislava/Budapešť – Skupina MOL, materská spoločnosť Slovnaftu, v piatok oznámila, že kupuje výrobcu maďarskej minerálnej vody Fonte Viva.

Procter & Gamble plánuje pokračovať v investíciách na ruskom trhu

p g
Moskva - Americký výrobca spotrebného tovaru Procter & Gamble (P&G) plánuje pokračovať v investíciách na ruskom trhu v tomto aj v nasledujúcich rokoch.

Klenotnícka spoločnosť Tiffany zvýšila zisk v 1. kvartáli o vyše 50 %

Tiffany1
New York  - Americká klenotnícka spoločnosť Tiffany oznámila za 1. štvrťrok vyše 50-% rast zisku, ktorý nahor potiahol výrazný rast tržieb. Výsledky zároveň prekonali očakávania trhov.

Ralph Lauren sa v 4. kvartáli vrátil k zisku

ralph lauren
New York – Americký módny dom Ralph Lauren sa v poslednom kvartáli svojho obchodného roka 2017/18 dostal z červených čísel a vrátil sa k zisku. A jeho tržby prekonali odhady Wall Street.

Zisk Burberry v uplynulom roku vzrástol, aj keď jeho tržby klesli

burberry logo
Londýn - Britský výrobca luxusného tovaru Burberry zaznamenal v uplynulom finančnom roku 2017/18 nárast zisku o 5 %, aj keď jeho tržby mierne klesli.

Zisk Pandory v 1. kvartáli klesol

pandora
Kodaň - Dánsky výrobca a predajca šperkov Pandora, ktorý pôsobí aj na slovenskom trhu, zaznamenal v 1. kvartáli 2018 pokles zisku. A väčší, ako mu predpovedali analytici. Spoločnosť zároveň varovala pred ďalším spomalením odbytu v Číne.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...