1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Investície do vesmírneho priemyslu v USA klesli v 1. kvartáli na 8-ročné minimum

decline
Houston - Investície do amerického vesmírneho priemyslu klesli v 1. kvartáli o viac než 50 % a dostali sa na najnižšiu úroveň za osem rokov. Dôvodom sú vysoké úrokové sadzby a nepriaznivé podmienky na trhu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na údaje spoločnosti Space Capital.

Výrobca okuliarov EssilorLuxottica zvýšil tržby takmer o desatinu, pomohla Čína

growth chart 2 sive
Charenton-le-Pont - Francúzsko-taliansky výrobca luxusných okuliarov EssilorLuxottica zaznamenal v 1. štvrťroku rast tržieb takmer o desatinu. Výsledky spoločnosti podporil najmä rastúci dopyt v Číne po tom, ako tamojšia vláda koncom minulého roka zrušila prísne protipandemické opatrenia.

Vysoké náklady znížili kvartálny zisk výrobcu cigariet Marlboro o vyše 14 %

cigarette
New York - Americký tabakový koncern Philip Morris International zaznamenal za 1. kvartál pokles zisku o viac než 14 %, keď výsledky na začiatku roka ovplyvnili vysoké náklady. Firma zároveň zhoršila prognózu zisku na celý rok. Informovali o tom agentúra Reuters a portál RTTNews.

Bánovský výrobca topánok vlani zaznamenal tržby na úrovni 79,008 milióna eur

Gabor logo1
Bánovce nad Bebravou – Bánovský výrobca obuvi – spoločnosť Gabor dosiahla v minulom roku tržby vo výške 79,008 milióna eur. Za uplynulý rok preinvestovala firma takmer milión eur, prijala tiež 60 nových zamestnancov.

Medziročný rast výrobných cien v Česku sa v marci spomalil

Czech Flag
Praha - Medziročný rast výrobných cien v českom priemysle sa v marci 2023 spomalil, už šiesty mesiac po sebe, a viac, ako analytici odhadovali. TASR o tom informuje na základe údajov Českého štatistického úradu.

Skupina LVMH kúpi väčšinový podiel vo výrobcovi šperkov Platinum Invest

lvmh logo
Paríž - Skupina LVMH, kúpi väčšinový podiel v Platinum Invest Group, ktorá vlastní výrobcov šperkov Orest a Abysse. Koncern chce touto akvizíciou podporiť expanziu svojho amerického producenta šperkov Tiffany. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Slovalco reštart výroby zatiaľ neplánuje, reorganizuje organizačnú štruktúru

aluminium factory
Žiar nad Hronom – Hlinikáreň Slovalco v Žiari nad Hronom zatiaľ reštart výroby neplánuje. Spoločnosť aktuálne pracuje na reorganizácii organizačnej štruktúry, v podniku by malo zostať menej ako 150 zamestnancov. Pre TASR to uviedol generálny riaditeľ Slovalca Milan Veselý.

Tržby výrobcu kozmetiky Nivea vzrástli o vyše 12 %, firma zlepšila ročný výhľad

nivea logo
Berlín - Nemecká spoločnosť Beiersdorf, ktorá je známa výrobou kozmetických produktov značky Nivea, oznámila za 1. kvartál predbežné výsledky tržieb, ktorými prekonala pôvodné očakávania. Tržby vzrástli o viac než 12 %, k čomu prispela najmä divízia spotrebného tovaru.

Zisk Nike v 3. kvartáli klesol, prekonal však očakávania

Nike logo1
Beaverton - Americký výrobca športovej obuvi a oblečenia Nike zaznamenal v 3. kvartáli súčasného obchodného roka pokles zisku o vyše 11 %, pod čo sa podpísali najmä vyššie náklady. Firma však prekonala očakávania trhov, a to ako v prípade zisku, tak aj tržieb, ktoré sa zvýšili o viac než desatinu.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...