1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Štát poskytne tento rok HBP pomoc na uzatváranie baní vo výške 11,7 milióna eur

euros
Prievidza/Bratislava - Štát poskytne Hornonitrianskym baniam Prievidza (HBP) finančnú pomoc na uľahčenie uzatvorenia baní neschopných konkurencie. Vyplýva to zo zmluvy, ktorú podpísala spoločnosť s Ministerstvom hospodárstva (MH) SR v polovici júla. Zo štátneho rozpočtu pôjde pre firmu v tomto roku 11.758.680 eur.

Výrobca pneumatík Nokian Tyres sa pre odchod z Ruska prepadol do straty

tire big
Helsinki - Fínsky výrobca pneumatík Nokian Tyres sa nečakane prepadol v 2. kvartáli do straty. Dôvodom je odchod firmy z Ruska, kde mala svoj najväčší závod. Fínska spoločnosť zároveň dodala, že v tomto kvartáli by mala oznámiť výstavbu nového závodu, ktorý nahradí ruskú produkciu.

Zisk Hasbro v 2. kvartáli prekonal očakávania trhu

hasbro logo1
New York - Upravený zisk amerického výrobcu hračiek Hasbro sa v 2. kvartáli zvýšil o 10 % a prekonal očakávania trhu. Upravený čistý zisk za tri mesiace do 26. júna vzrástol na 160,6 milióna USD (158,52 milióna eur) zo 145,4 milióna USD v rovnakom období pred rokom. Upravený zisk na akciu stúpol na 1,15 USD z 1,05 USD.

Slovenská pošta začala s obnovou vozového parku nákladných áut

Slovenska posta logo 22
Bratislava - Slovenská pošta nasadila vo štvrtok do prevádzky prvé nové nákladné vozidlá dodané v rámci dvoch verejných súťaží na obnovu svojho parku.

Košický klaster nového priemyslu chce pritiahnuť superpočítač do Košíc

slovakia flag
Košice - Košické univerzity, ústavy Slovenskej akadémie vied, technologické firmy a samospráva chcú na východné Slovensko pritiahnuť najvýkonnejší civilný počítač v Európe.

V priemyselnom parku Šalková má vyrásť hala na výrobu lesnej techniky

Gulatina
Banská Bystrica - Halu, v ktorej sa bude vyrábať lesná technika, plánuje v priemyselnom parku Šalková pri Banskej Bystrici postaviť spoločnosť Krenn so sídlom v Brusne. Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť zverejnila na stránke enviroportal.sk.

Smart wood Slovakia vytvorí v Strážskom viac ako 100 pracovných miest

Gulatina
Bratislava – Na východe Slovenska pribudne nová továreň na spracovanie dreva. Francúzska spoločnosť Smart wood Slovakia plánuje v Strážskom spustenie výroby drevených paličiek pre potravinársky priemysel, v ktorej by mala do roku 2025 zamestnať 101 pracovníkov.

Importéri ocele požadujú od ruských producentov obrovské zľavy

us steel
Moskva - Importéri ocele požadujú od ruských producentov obrovské zľavy. Preto ruské oceliarne predávajú niektoré svoje produkty so stratou. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Bloomberg.

R-Glass vyváža do celého sveta takmer celú svoju produkciu nápojového skla

wine glasses
Katarínska Huta – Spoločnosti R-Glass Trade, ktorá už siedmy rok vyrába úžitkové sklo v halách niekdajšieho Slovglassu Poltár v Katarínskej Hute, sa po dvoch pandemických rokoch opäť darí naplno využívať výrobné i personálne kapacity a už bez obmedzení vyvážať sklo do celého sveta.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...