1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výrobca krémov Nivea zvýšil v 1. polroku tržby na vyše 3,6 mld. eur

nivea logo
Hamburg - Nemecká spoločnosť Beiersdorf, ktorá je známa výrobou krémov Nivea, oznámila za 1. polrok rast zisku pred úrokmi a zdanením o viac než 4 %.

Hasbro zaznamenal v 2. štvrťroku pokles zisku

hasbro logo1
New York – Americký výrobca hračiek Hasbro zaznamenal v druhom štvrťroku 2018 pokles zisku, ale menší, ako mu predpovedali analytici.

Tržby aj zisk Unileveru v 1. polroku klesli

unilever
Amsterdam - Britsko-holandský výrobca spotrebiteľského tovaru Unilever oznámil, že jeho zisk v 1. polroku klesol. Prispeli k tomu štrajky vodičov nákladných áut v Brazílii, ktoré negatívne ovplyvnili jeho tržby.

Export švajčiarskych hodiniek v máji pokračoval v raste

watches factory
Zürich - Export hodiniek, ktoré sú jedným z kľúčových vývozných artiklov švajčiarskej ekonomiky, v máji pokračoval v raste. Informovala o tom v utorok Federácia švajčiarskych výrobcov hodiniek.

Zákazníci Henkelu sa musia pripraviť na vyššie ceny

henkel logo1
Düsseldorf - Zákazníci nemeckého koncernu Henkel, ktorý vyrába známe značky ako Persil, Loctite či Schwarzkopf, sa musia pripraviť na vyššie ceny.

Čína investuje 200 miliónov USD do tadžickej zlatej bane

gold mining
Dušanbe - Čína rozširuje svoj vplyv v ťažbe zlata v Tadžikistane. Na severe krajiny investuje 200 miliónov USD (171,7 milióna eur) do zariadenia na ťažbu a výrobu zlata, v ktorom má polovičný podiel tadžický štátny hlinikársky koncern Talco.

Skupina MOL kúpila výrobcu maďarskej minerálnej vody Fonte Viva

mol logo
Bratislava/Budapešť – Skupina MOL, materská spoločnosť Slovnaftu, v piatok oznámila, že kupuje výrobcu maďarskej minerálnej vody Fonte Viva.

Procter & Gamble plánuje pokračovať v investíciách na ruskom trhu

p g
Moskva - Americký výrobca spotrebného tovaru Procter & Gamble (P&G) plánuje pokračovať v investíciách na ruskom trhu v tomto aj v nasledujúcich rokoch.

Klenotnícka spoločnosť Tiffany zvýšila zisk v 1. kvartáli o vyše 50 %

Tiffany1
New York  - Americká klenotnícka spoločnosť Tiffany oznámila za 1. štvrťrok vyše 50-% rast zisku, ktorý nahor potiahol výrazný rast tržieb. Výsledky zároveň prekonali očakávania trhov.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...