1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Ceny medi by mali v budúcom roku klesnúť

decline
Santiago - Ceny medi by mali v budúcom roku klesnúť, predpokladá najväčší producent medi na svete, čilská spoločnosť Codelco. Očakáva, že z terajšej hodnoty okolo 4,30 USD (3,80 eura) za libru (zhruba 0,45 kilogramu) by mala klesnúť na 3,90 USD, prípadne až 3,80 USD/libra.  

Pandémia spôsobuje firme AWU Precision Slovakia oneskorenie a stratu zákazok

decline 1
Záborské - Oneskorenie plnenia termínov zákazok, ako aj stratu nových spôsobuje firme AWU Precision Slovakia k.s. tretia vlna pandémie ochorenia COVID-19.

Zisk Microsoftu v 1. štvrťroku 2021/22 vzrástol viac, ako sa čakalo

growth chart 3
Redmond – Americký softvérový gigant Microsoft dosiahol v uplynulom 1. kvartáli svojho finančného roka 2021/22 lepšie, ako očakávané výsledky. Podporil ho najmä dopyt po tzv. cloud computingu.

Tržby firmy Puma vzrástli v 3. kvartáli o pätinu

puma logo
Herzogenaurach - Nemecký výrobca športového oblečenia a obuvi Puma oznámil za 3. kvartál výrazný rast tržieb aj zisku. Výsledky firmy podporili najmä americké trhy, kde tržby vzrástli o takmer tretinu.

Dovoz hliníka do Číny v septembri vzrástol o 2,2%

aluminium pipeline
Šanghaj - Dovoz hliníka do Číny v septembri vzrástol o 2,2 % oproti predchádzajúcemu mesiacu. Ukázali to v pondelok údaje colnej správy. Obmedzenie domácej výroby pre problémy s energiami udržuje totiž silný dopyt po dovoze kovu zo zahraničia.

Fúkači skla na ostrove Murano zápasia s drahým plynom

glass factory
Benátky - Svetoznámi fúkači skla na ostrove Murano neďaleko Benátok horko-ťažko zvládli problémy spojené s pandémiou nového koronavírusu. Prešli na drahšie umelecké výtvory, aby lepšie čelili lacnej konkurencii z Ázie. Ale rastúce ceny energií opäť otriasli ich ekonomickým modelom.

Zisk dánskej firmy Lego v 1. polroku prudko vzrástol

lego logo
Billund - Dánsky výrobca populárnej stavebnice Lego v utorok oznámil, že v 1. polroku 2021 zaznamenal nárast tržieb aj zisku, keďže zákazníci sa po zmiernení blokád nahrnuli do obchodov, aby si kúpili stavebnice Lego Star Wars a Lego Creator Expert.

Mondi SCP uviedlo v Ružomberku do prevádzky nový papierenský stroj

Paper factory
Ružomberok – Spoločnosť Mondi SCP uviedla v pondelok v Ružomberku do skúšobnej prevádzky nový papierenský stroj PS19. Stroj je súčasťou modernizačného projektu v hodnote 370 miliónov eur, čo je najväčšia investícia firmy za posledné roky.

U. S. Steel Košice predáva dcérsku spoločnosť, prevezme ju Termostav – Mráz

ussteel0317 500
Košice – Oceliarne U. S. Steel Košice predávajú svoj obchodný podiel v spoločnosti RMS Košice, v súčasnosti prebiehajú finálne rokovania.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...