1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk Siemensu v 4. kvartáli klesol

siemens
Mníchov - Nemecký priemyselný konglomerát Siemens zaznamenal v 4. kvartáli svojho finančného roka 2016/17 pokles zisku. Dôvodom boli nižšie príjmy jeho energetickej a plynárenskej divízie.

Bankrot hračkárstva Toy R Us stiahol koncern Mattel do straty

mattel logo1
New York - Americký hračkársky koncern Mattel sa v 3. štvrťroku prepadol do straty. Dôvodom je vysoký pokles tržieb, najmä na kľúčovom severoamerickom trhu.

Zisk General Electric v 3. kvartáli klesol o 10 %

General Electric GE
Boston - Zisk amerického priemyselného konglomerátu General Electric (GE) v 3. kvartáli klesol aj napriek nárastu tržieb. Koncern tiež výrazne znížil celoročnú prognózu zisku, čo vystrašilo investorov a akcia GE prudko padla.

Procter & Gamble v 1. kvartáli zvýšil tržby aj zisk

p g
Cincinnati - Najväčší svetový výrobca spotrebiteľských tovarov Procter & Gamble (P&G) v 1. kvartáli fiškálneho roka 2017/18 dokázal zvýšiť zisk aj tržby.

Zisk Johnson & Johnson v 3. kvartáli klesol

johnson and johnson logo
New York - Americký farmaceutický koncern a výrobca spotrebiteľského tovaru Johnson & Johnson zaznamenal v 3. kvartáli pokles zisku. Dôvodom bol rast nákladov.

Zisk spoločnosti Nike klesol v 1. kvartáli takmer o štvrtinu

Nike logo1
Beaverton - Americký výrobca športového oblečenia a obuvi Nike oznámil za 1. kvartál súčasného obchodného roka pokles zisku takmer o štvrtinu.

Tržby a zisk Lega v 1. polroku klesli, prepustí 1400 ľudí

lego logo
Kodaň - Dánsky výrobca hračiek Lego zruší 1400 pracovných miest, čo predstavuje približne 8 % jeho zamestnancov na celom svete. Dôvodom je pokles tržieb v 1. polroku 2017, prvý po 13 rokoch, aj slabší zisk.

Zisk Estée Lauder v 4. kvartáli vzrástol o 20,3 %

estee lauder logo
New York - Americký výrobca kozmetiky spoločnosť Estée Lauder zaznamenala vo 4. štvrťroku finančného roka 2016/2017 nárast zisku, ktorý prekonal odhady analytikov z Wall Street.

Puma dosiahla v 2. kvartáli nárast EBIT aj tržieb

puma
Berlín - Nemecký výrobca športovej obuvi Puma dosiahol v 2. kvartáli lepšie ako očakávané výsledky. Naznačili to predbežné údaje. Vedenie firmy preto zvýšilo odhad prevádzkového zisku aj tržieb v tomto roku.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...