1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Siemens Energy vykázal za 1. štvrťrok predbežnú čistú stratu

siemens
Mníchov - Nemecký priemyselný koncern Siemens Energy v piatok oznámil, že podľa predbežných údajov zaznamenal v 1. štvrťroku finančného roka 2022/2023 oveľa vyššiu čistú stratu, ako očakával. Prispeli k tomu náklady spojené s ruskou vojnou na Ukrajine a pokračujúci slabý výkon španielskej divízie Siemens Gamesa.

Uzbekistan začal s vývozom medi do Európy obchádzajúc Rusko

europska unia budova
Taškent - Uzbekistan odštartoval dodávky medi pre Európu novou trasou, ktorá obchádza Rusko. Projekt je súčasťou plánov stredoázijskej krajiny, udržať si obchodné vzťahy s Európskou úniou.

V Košiciach otvorili závod na výrobu ultrazvukových zariadení

Siemens
Košice - V Košiciach sa po novom budú nielen vyvíjať, ale aj vyrábať ultrazvukové prístroje. Svoj prvý závod v Európe tam v piatok slávnostne otvorila spoločnosť Siemens Healthineers. Výrobu plánuje spustiť prvý januárový týždeň. Firma zameraná na medicínske technológie presťahovala do Košíc svoju produkciu z Ázie.

Zisk aj tržby Coty za 1. kvartál 2022/23 prekonali odhady

coty logo1
New York - Kozmetický gigant Coty dosiahol v 1. kvartáli svojho obchodného roka 2022/23 lepšie ako očakávané výsledky. Pomohli mu vyššie ceny a veľký dopyt po jeho produktoch, ktoré zmiernili vplyv silného amerického dolára a odchod koncernu z Ruska na jeho hospodárske výsledky.

Výrobca odmínovačov Way Industries Krupina ide vyrábať aj lanovky

Hands Shaking
Krupina - Spoločnosť Way Industries Krupina sa stala 100-percentným akcionárom spoločnosti Tatralift Kežmarok. Slovenský producent odmínovačov a stavebných strojov tak transakciou vstúpil aj do výroby lanových dopravných systémov.

Zastavenie výroby v Slovalcu nevplýva na výrobu kolektorov, no môže zvýšiť ceny

solar panels2
Žiar nad Hronom - Zastavenie výroby primárneho hliníka v Slovalcu v Žiari nad Hronom nemalo vplyv na výrobu najväčšieho slovenského výrobcu slnečných kolektorov, spoločnosti Thermo|Solar Žiar. Produkcia firmy plynulo pokračuje z dodávok hliníkových komponentov od európskych dodávateľov.

Zisk Estée Lauder v 1. kvartáli finančného roka 2022/2023 klesol

estee lauder logo
New York - Americký výrobca Estée Lauder znížil svoje celoročné prognózy pred kľúčovou vianočnou sezónou po poklese príjmov v 1. štvrťroku finančného roka 2022/2023. Pripísal to blokádam v Číne aj vysokej inflácii.

Železiarne Podbrezová stavajú na halách slnečnú elektráreň, najväčšiu v SR

zeleziarne podbrezova 3 14
Podbrezová - V areáli nového závodu Železiarní Podbrezová (ŽP) vznikne nová strešná fotovoltická elektráreň s predpokladanou celkovou investíciou tri milióny eur. ŽP o tom informujú v podnikových novinách.

Papierových tašiek sa bude v Brezne vyrábať viac

Papierove tasky
Brezno - Druhú etapu modernizácie výrobnej továrne Harmanec-Kuvert v Brezne ukončili. TASR o tom informovala hovorkyňa spoločnosti Eco-Investment Petra Greksová. Investícia do strojov na výrobu papierových tašiek a do skladov je vo výške 30 miliónov eur.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...