1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výrobca športovej obuvi Nike oznámil za 1. kvartál rast zisku

Nike logo1
Beaverton - Americký výrobca športovej obuvi a oblečenia Nike oznámil za 1. kvartál súčasného obchodného roka rast zisku, ktorým prekonal aj odhady trhov. K priaznivým výsledkom dopomohli vyššie než očakávané tržby.

Drahšie skládkovanie prinesie vyššiu mieru triedenia odpadu

plastic scrap
Bratislava - Slovensko v súčasnosti až dve tretiny odpadu ukladá na skládky. Do roku 2035 sa toto množstvo má znížiť na desatinu.

Zisk softvérovej firmy Oracle v 1. kvartáli vzrástol na takmer 2,3 mld. USD

oracle
Redwood Shores - Americká softvérová spoločnosť Oracle oznámila za 1. kvartál obchodného roka 2018/2019 rast zisku. Prispeli k tomu vyššie tržby, pod ktoré sa podpísali najmä tržby za cloudové služby.

Vlastník značky Zara zaznamenal v 1. polroku 2018/2019 mierny rast čistého zisku

growth chart 3
Madrid - Španielska spoločnosť Inditex, najväčší maloobchodný predajca odevov na svete, zaznamenal za 1. polrok súčasného obchodného roka mierny rast čistého zisku, napriek posilneniu kurzu eura.

Hermés zaznamenal v 1. polroku nárast zisku o 17 %

hermes paris logo
Paríž - Francúzsky výrobca luxusného tovaru Hermés International v stredu oznámil, že jeho zisk v 1. polroku 2018 vzrástol o dvojciferné číslo vďaka vyšším tržbám vo všetkých regiónoch.

Burberry končí s pálením nepredaného tovaru aj s používaním kožušín

burberry logo
Londýn - Britská módna firma Burberry už nebude páliť nepredaný tovar a končí aj s používaním kožušín vo svojich produktoch. Snaží sa tak vylepšiť si zlý imidž v súvislosti s ochranou životného prostredia a právami zvierat.

Hornonitrianski baníci vyťažili za uplynulý banícky rok 1,67 milióna ton uhlia

mine vagon
Prievidza - Hornonitrianske bane Prievidza (HBP) vyťažili za uplynulý banícky rok, od 1. júla 2017 do 30. júna tohto roka, 1.668.800 ton uhlia. Odberateľom expedovali viac ako 1,7 milióna ton odbytových sortimentov uhlia.

Siemens obmedzuje aktivity v Iráne, reaguje na sankcie USA

Siemens
Mníchov - Nemecký priemyselný koncern Siemens sa rozhodol obmedziť svoje aktivity v Iráne po tom, ako USA zaviedli prvé kolo sankcií voči Teheránu. Uviedla to nemecká spoločnosť.

Switch zaznamenal v 2. štvrťroku pokles zisku

hodinky
Bazilej - Švajčiarsky výrobca hodiniek Switch zaznamenal v 2. štvrťroku 2018 pokles zisku a väčší, ako mu predpovedali ekonómovia. Spoločnosť preto znížila odhad výsledkov za celý rok.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...