1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Vývoz švajčiarskych hodiniek v septembri klesol

swiss flag
Zürich - Vývoz švajčiarskych hodiniek v septembri klesol, aj keď v Číne dopyt po luxusnom tovare vzrástol. Ukázali to v utorok údaje Federácie švajčiarskeho hodinárskeho priemyslu.

Ružomberské papierne pristupujú k novej cenovej politike pre nákup dreva

Paper factory
Ružomberok – Ružomberský celulózovo-papierenský podnik Mondi SCP pristupuje k novej cenovej politike pre nákup dreva zo súkromného sektora. Tá by mala vzhľadom na aktuálne nepriaznivé podmienky na trhu stabilizovať ceny dreva na najbližších šesť mesiacov dopredu.

Bánovský výrobca obuvi vlani dosiahol tržby vo výške 75,988 milióna eur

Gabor logo1
Bánovce nad Bebravou - Bánovský výrobca obuvi Gabor dosiahol vlani tržby vo výške 75,988 milióna eur. V porovnaní s rokom 2018 mu tak klesli o 12,5 percenta. Osobné náklady spoločnosti za minulý rok dosiahli 20,6 milióna eur, do strojov a zariadení investovala 500.000 eur.

Schaeffler posilňuje svoje zapojenie v oblasti riadenia zadnej nápravy

schaeffler logo
Herzogenaurach/Schwäbisch Gmünd - Spoločnosť Schaeffler, dodávateľ pre automobilový a ostatný priemysel s celosvetovou pôsobnosťou, rozširuje svoju ponuku v oblasti riadenia zadnej nápravy a so spoločnosťou Robert Bosch Automotive Steering GmbH zahajuje spoluprácu pri vývoji.

Spoločnosť ecorec otvorila v Pezinku novú linku na alternatívne palivá

separation
Bratislava – Pezinská spoločnosť ecorec Slovensko vo štvrtok otvorila novú linku na výrobu alternatívneho paliva z priemyselného odpadu, ktorá o polovicu zvýši súčasnú kapacitu závodu.

Gabor dosiahol v roku 2019 tržby vo výške 75.988 tis. EUR.

Gabor logo1
Bánovce nad Bebravou – Spoločnosť Gabor, výrobca kvalitnej módnej obuvi, v roku 2019 dosiahla tržby v celkovej výške 75.988 tis. EUR. V porovnaní s rokom 2018 tak klesli o 12,5%. Osobné náklady dosiahli 20,6 mil. EUR. Do strojov a zariadení spoločnosť investovala 0,5 mil. EUR.

Partizánsky výrobca strešných okien sa zaviazal znížiť uhlíkovú stopu na nulu

pvc window
Partizánske - Partizánsky výrobca strešných okien plánuje prispieť k zmierneniu dosahov klimatickej krízy. Spolu so svojou dánskou materskou spoločnosťou sa Partizánske Building Components-SK zaviazalo počas nasledujúcich rokov znížiť uhlíkovú stopu na nulu.

Tržby aj prevádzkový zisk Lega v 1. polroku vzrástli

lego logo
Billund - Dánsky výrobca hračiek zvýšil v 1. polroku tržby aj prevádzkový zisk aj napriek dočasnému uzavretiu obchodov pre koronakrízu.

Čína vyprodukovala v júli rekordných viac než 93 miliónov ton ocele

steel factory3
Peking - Čína vyprodukovala minulý mesiac rekordný objem ocele. Prispelo k tomu zvýšenie infraštruktúrnych výdavkov vlády, ale aj zotavenie výrobného sektora po uvoľnení pôvodných karanténnych opatrení prijatých na spomalenie šírenia nového koronavírusu.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...