1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Mondi SCP uviedlo v Ružomberku do prevádzky nový papierenský stroj

Paper factory
Ružomberok – Spoločnosť Mondi SCP uviedla v pondelok v Ružomberku do skúšobnej prevádzky nový papierenský stroj PS19. Stroj je súčasťou modernizačného projektu v hodnote 370 miliónov eur, čo je najväčšia investícia firmy za posledné roky.

U. S. Steel Košice predáva dcérsku spoločnosť, prevezme ju Termostav – Mráz

ussteel0317 500
Košice – Oceliarne U. S. Steel Košice predávajú svoj obchodný podiel v spoločnosti RMS Košice, v súčasnosti prebiehajú finálne rokovania.

Žiaromat Kalinovo má od leta viac objednávok, čelí ale výraznému rastu cien

ziaromat factory
Kalinovo - Slovenskému výrobcovi žiaruvzdorných materiálov, spoločnosti Žiaromat Kalinovo sa po odznení druhej vlny pandémie nového koronavírusu začalo viac dariť získavať nové objednávky pre výrobu. Vedenie spoločnosti to dokonca viedlo k náboru nových zamestnancov. V súčasnosti tak závod dáva prácu 165 ľuďom.

Ružomberské papierne v septembri na pár dní zastavia výrobu

Paper factory
Ružomberok – Ružomberský papierovo-celulózový podnik Mondi SCP sa pripravuje na plánovanú celozávodnú odstávku, ktorá sa uskutoční od pondelka 6. septembra do soboty 11. septembra.

Tržby Coty vo 4. kvartáli vzrástli a strata klesla

coty logo1
New York - Kozmetický gigant Coty zaznamenal vo 4. kvartáli svojho obchodného roka 2020/2021 stratu, ale menšiu ako vlani. Uviedol zároveň, že očakáva obnovenie rastu tržieb za celý rok, pretože ľudia po uvoľnení obmedzení na zastavenie pandémie nového koronavírusu viac nakupujú voňavky a kozmetické výrobky.

Výrobca pneumatík Goodyear zaznamenal v 2. kvartáli po minuloročnej strate zisk

Goodyear
Akron - Americký výrobca pneumatík Goodyear Tire & Rubber sa po minuloročnom stratovom 2. kvartáli vrátil k zisku, keď tržby spoločnosti vzrástli o viac než 80 %. Podporil ich zvýšený dopyt po pneumatikách, ďalších výrobkoch firmy, ako aj priaznivé kurzové vplyvy.

ArcelorMittal v 2. kvartáli výrazne zvýšil tržby aj zisk

arcelormittal logo
Luxemburg - Najväčší európsky oceliarsky koncern ArcelorMittal sa ďalej zotavuje. Silný dopyt rovnako ako vysoké ceny podporili tržby aj zisk spoločnosti v 2. kvartáli, ktoré sa prudko zvýšili.

Lesy SR obnovili strojový park, je ekologickejší a šetrnejší k pôde

lesy sr 15
Banská Bystrica – Štátny podnik Lesy SR so sídlom v Banskej Bystrici obnovil strojový park, ktorý je ekologickejší a šetrnejší k pôde. Informovala o tom Marína Debnárová, vedúca odboru komunikácie Lesov SR. Lesníci už majú k dispozícii nové, moderné viacúčelové stroje - dva stredne veľké harvestory a jednu vývoznú súpravu.

Ťažobný koncern Rio Tinto zaznamenal v 1. polroku rekordný zisk

Rio Tinto
Londýn - Globálny nedostatok komodít, ich rastúce ceny a stimulačné opatrenia vlád podporili výsledky britsko-austrálskeho ťažobného koncernu Rio Tinto, ktorý v 1. polroku zaznamenal rekordný zisk.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...