1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Slovenská pošta začala s obnovou vozového parku nákladných áut

Slovenska posta logo 22
Bratislava - Slovenská pošta nasadila vo štvrtok do prevádzky prvé nové nákladné vozidlá dodané v rámci dvoch verejných súťaží na obnovu svojho parku.

Košický klaster nového priemyslu chce pritiahnuť superpočítač do Košíc

slovakia flag
Košice - Košické univerzity, ústavy Slovenskej akadémie vied, technologické firmy a samospráva chcú na východné Slovensko pritiahnuť najvýkonnejší civilný počítač v Európe.

V priemyselnom parku Šalková má vyrásť hala na výrobu lesnej techniky

Gulatina
Banská Bystrica - Halu, v ktorej sa bude vyrábať lesná technika, plánuje v priemyselnom parku Šalková pri Banskej Bystrici postaviť spoločnosť Krenn so sídlom v Brusne. Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť zverejnila na stránke enviroportal.sk.

Smart wood Slovakia vytvorí v Strážskom viac ako 100 pracovných miest

Gulatina
Bratislava – Na východe Slovenska pribudne nová továreň na spracovanie dreva. Francúzska spoločnosť Smart wood Slovakia plánuje v Strážskom spustenie výroby drevených paličiek pre potravinársky priemysel, v ktorej by mala do roku 2025 zamestnať 101 pracovníkov.

Importéri ocele požadujú od ruských producentov obrovské zľavy

us steel
Moskva - Importéri ocele požadujú od ruských producentov obrovské zľavy. Preto ruské oceliarne predávajú niektoré svoje produkty so stratou. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Bloomberg.

R-Glass vyváža do celého sveta takmer celú svoju produkciu nápojového skla

wine glasses
Katarínska Huta – Spoločnosti R-Glass Trade, ktorá už siedmy rok vyrába úžitkové sklo v halách niekdajšieho Slovglassu Poltár v Katarínskej Hute, sa po dvoch pandemických rokoch opäť darí naplno využívať výrobné i personálne kapacity a už bez obmedzení vyvážať sklo do celého sveta.

Švajčiarsky výrobca fliaš prepúšťa ukrajinských zamestnancov

glass factory
Zürich - Švajčiarsky výrobca sklenených fliaš a pohárov Vetropack v stredu oznámil, že jeho závod neďaleko Kyjeva utrpel ťažké škody počas vojenských operácií v dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu. To ho núti prepustiť 400 zamestnancov, teda dve tretiny pracovnej sily. TASR správu prevzala z AFP.

Gemerská nerudná spoločnosť chce s ťažbou v Hnúšti pokračovať do roku 2053

mastenec mine
Hnúšťa – Gemerská nerudná spoločnosť chce s ťažbou mastenca, magnezitu a dolomitu z ložiska Mútnik v Hnúšti v okrese Rimavská Sobota pokračovať do roku 2053. Vyplýva to z oznámenia, ktoré spoločnosť predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Majitelia značky Karl Lagerfeld predali väčšinový podiel spoločnosti G-III z USA

textile1
New York - Majitelia módnej značky Karl Lagerfeld predali väčšinový podiel americkej odevnej spoločnosti G-III Apparel Group za 200 miliónov eur v hotovosti. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Bloomberg.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...