1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Sklad pneumatík má priniesť Visolajam finančné benefity, ľudia sa boja kamiónov

tire factory2
Visolaje – Logistická spoločnosť LOG Property chce v priemyselnom parku v obci Visolaje v Púchovskom okrese postaviť na ploche asi 85.000 štvorcových metrov sklad pneumatík pre spoločnosť Continental.

EuroGas ide opäť žalovať SR pre ťažbu mastenca, chce 20 mld. eur

mastenec mine
Bratislava - Spoločnosť EuroGas chce opäť žalovať Slovensko na medzinárodnej arbitráži za údajne nelegálne odobratie licencie na ťažbu mastenca v Gemerskej Polome.

Koncern Philip Morris skončí výrobu vo svojom berlínskom závode

Philip Morris building wall
Berlín – Tabakový koncern Philip Morris skončí výrobu cigariet vo svojom berlínskom závode.

Liberty do nové globální ocelářské skupiny integruje řadu svých podniků

us steel
Poté, co evropská unie schválila záměr společnosti Liberty House o převzetí Nové huti v Ostravě a šesti dalších klíčových evropských ocelářských závodů od společnosti ArcelorMittal,

Zisk ThyssenKrupp v 1. polroku strmo klesol

thyssenkrupp
Essen - Najväčší výrobca ocele v Nemecku, koncern ThyssenKrupp, zaznamenal v 1. polroku svojho finančného roka 2018/2019 strmý pokles zisku. Prispeli k tomu najmä vyššie ceny surovín.

Dubnická spoločnosť ZTS Metalurg končí, o prácu príde 117 kmeňových zamestnancov

nezamestnanost1
Dubnica nad Váhom – Skupina Czechoslovak Group sa rozhodla ukončiť výrobu v spoločnosti ZTS Metalurg v Dubnici nad Váhom. Zánikom spoločnosti sa končí k 30. júnu pracovný pomer aj viac ako stovke kmeňových zamestnancom.

Zisk Adidasu sa v 1. štvrťroku zvýšil o 17 %

adidas logo
Herzogenaurach - Nemecký výrobca športovej obuvi a oblečenia Adidas oznámil v piatok, že jeho zisk sa v 1. štvrťroku zvýšil o 17 %. Rast jeho tržieb sa však spomalil. Dôvodom boli problémy dodávateľského reťazca na severoamerickom trhu a tiež pokles predaja v Európe.

Hermés dosiahol v 1. kvartáli nárast tržieb o dvojciferné číslo

hermes paris logo
Paríž - Francúzsky výrobca luxusného tovaru Hermés dosiahol v 1. kvartáli nárast tržieb o dvojciferné číslo. Pomohol mu silný dopyt v Číne.

Messer Tatragas postaví v Šali závod na výrobu argónu

plynarenstvo
Šaľa – Spoločnosť Messer Tatragas postaví v Šali závod na výrobu argónu. Investícia vo výške takmer 10 miliónov eur bude zameraná na technológiu spracovania odplynu z vedľajšieho výrobného podniku na výrobu čpavku.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...