1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Koronakríza ohrozuje v európskom odevnom a textilnom sektore vyše 150.000 miest

textil factory
Hamburg - Dôsledky pandémie nového koronavírusu ohrozujú v európskom odevnom a textilnom priemysle viac než 150.000 pracovných miest. Poukázala na to najnovšia štúdia poisťovacej spoločnosti Euler Hermes.

Výrobca mýtnych systémov Kapsch skončil v 1. kvartáli so stratou

kapsch carriercom logo
Viedeň - Rakúsky výrobca mýtnych systémov Kapsch TrafficCom vstúpil do obchodného roka 2020/21 so zlými výsledkami. Tržby v 1. kvartáli (do 30. júna) klesli zo 186 na 138 miliónov eur, prevádzkový výsledok sa zo zisku piatich miliónov eur za rovnaké obdobie minulého roka zmenil na stratu zhruba 11 miliónov eur.

Tržby Mattelu v 2. kvartáli klesli a vykázal stratu

mattel logo1
New York - Lepší než očakávaný predaj hier a bábik Barbie pomohol americkému výrobcovi hračiek Mattel v 2. kvartáli zmierniť slabší odbyt hračiek typu Hot Wheels a Fisher-Price, a tým aj jeho stratu.

Brezniansky Harmanec-Kuvert zvyšuje produkciu o 75 miliónov tašiek ročne

Papierove tasky
Brezno - Pre zvýšený dopyt po ekologických obaloch zvyšuje brezniansky papierenský závod Harmanec-Kuvert svoju produkciu o 75 miliónov tašiek ročne, vďaka čomu vzniknú v závode aj ďalšie pracovné miesta.

Miba Steeltec rozšírila svoj výrobný závod vo Vrábľoch

miba steeltec logo
Vráble – Spoločnosť Miba Steeltec po ôsmich mesiacoch stavebných prác rozšírila svoj výrobný závod vo Vrábľoch. Do výstavby závodu na trecie obloženia, do budovy, strojov a vonkajších úprav, investovala zhruba 10 miliónov eur.

Závod na papierové obaly v Myjave investuje do rozšírenia výroby 15 miliónov eur

Paper factory
Myjava – Slovenský výrobca papierových obalov Eco-Bags Myjava plánuje rozšíriť výrobu. Projekt počíta s investíciou viac ako 15 miliónov eur a so zvýšením zamestnanosti o 110 nových pracovných miest. TASR o tom informovala Petra Greksová zo spoločnosti Eco-Investment, ktorá je investorom.

Spoločnosti Air Products a thyssenkrupp podpísali exkluzívnu dohodu o strategickej spolupráci pri výrobe zeleného vodíka

Hands Shaking
Lehigh Valley, USA - Spoločnosť Air Products svetový líder vo výrobe priemyselných plynov a spoločnosť thyssenkrupp Uhde Chlorine Engineers, svetová jednotka v oblasti technologických a komplexných riešení pre veľké elektrolytické celky, oznámili podpísanie dohody o strategickej spolupráci.

Alstom sa chce zbaviť časti aktív, aby získal súhlas EK na dohodu s Bombardierom

Alstom logo1
Paríž - Francúzska spoločnosť Alstom oznámila, že je pripravená predať niektoré svoje aktíva. Cieľom je zmierniť obavy Európskej komisie v súvislosti s plánovanou akvizíciou železničnej divízie kanadskej firmy Bombardier.

Bukóza testuje nový elektrofilter

Bukoza 191
Hencovce – Testovaciu prevádzku nového elektrofiltra realizuje v týchto dňoch skupina spoločnosti Bukóza Holding so sídlom v Hencovciach, okres Vranov nad Topľou. Nové filtračné zariadenie má podľa špecialistu marketingu spoločnosti Michala Švábika znížiť mieru emisií na menej ako štvrtinu.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...