1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk koncernu Unilever za 2. polrok mierne klesol

unilever
Londýn - Výrobca spotrebiteľského tovaru Unilever zaznamenal za 1. polrok pokles zisku. Výsledky spoločnosti ovplyvnil rast nákladov a nepriaznivé kurzové vplyvy. 

V PRP zaznamenali počas pandémie vyšší dopyt po výrobkoch, prepúšťať nemuseli

Gulatina
Tomášovce – V drevospracujúcej spoločnosti PRP v Tomášovciach v okrese Lučenec zaznamenali počas obdobia pandémie nového koronavírusu zvýšený dopyt po svojich výrobkoch. Ako pre TASR uviedol riaditeľ spoločnosti Igor Sitár, koronakrízu dokázali zvládnuť bez výraznejších poklesov tržieb.

Hlinikárenský koncern Alcoa sa v 2. kvartáli vrátil k zisku

alcoa logo
Pittsburgh - Americký hlinikárenský koncern Alcoa oznámil za 2. štvrťrok zisk vyše 300 miliónov USD. Najväčší producent hliníka v USA sa tak po stratovom 2. kvartáli minulého roka vrátil k zisku. Spoločnosť zároveň prekonala očakávania trhov, a to ako v zisku, tak v tržbách.

Tržby Burberry sú už vyššie ako pred pandémiou

burberry logo
Londýn - Britský výrobca luxusného tovaru Burberry, ktorý hľadá náhradu za odchádzajúceho šéfa Marca Gobbettiho, v piatok uviedol, že jeho porovnateľné tržby už vzrástli nad úroveň pred pandémiou ochorenia COVID-19. Prispeli k tomu najmä noví, mladší zákazníci a silný dopyt po trenčkotoch a kabelkách.

Puma po silnom 2. štvrťroku zvýšila odhad príjmov za celý rok

puma
Herzogenaurach - Nemecký výrobca športových potrieb Puma zvýšil v piatok odhad svojho predaja v roku 2021 v reakcii na silný dopyt v 2. štvrťroku, najmä v Severnej Amerike.

MSK Matec Slovakia plánuje v Sabinove rozšírenie výroby kabín, zamestná 20 ľudí

nezamestnanost1
Bratislava – Strojárska spoločnosť MSK Matec Slovakia plánuje rozšírenie výroby kabín pre poľnohospodárske a lesné stroje. Okrem pôvodnej prevádzky v Lipanoch v okrese Sabinov otvorí novú prevádzku priamo v Sabinove.

Firma Nike sa vo 4. kvartáli vrátila k zisku, tržby vzrástli takmer dvojnásobne

Nike logo1
Beaverton  Americký výrobca športovej obuvi a oblečenia Nike zaznamenal za 4. kvartál svojho obchodného roka 2020/2021 návrat k zisku, pod čo sa podpísalo najmä uvoľňovanie protipandemických opatrení a návrat ľudí do obchodov. Tržby sa zvýšili takmer dvojnásobne, pričom spoločnosť prekonala očakávania trhov.

Mondi SCP spustilo v Ružomberku výrobu na novom papierenskom stroji

Paper factory
Ružomberok – Spoločnosť Mondi SCP spustila v Ružomberku nový stroj na výrobu kartónového papiera. Stroj je súčasťou modernizačného projektu v hodnote 370 miliónov eur, čo je najväčšia investícia firmy za posledné roky. Nový druh kartónu s názvom Kraft Top White už začali dodávať zákazníkom.

Strata Thyssenkrupp v 2. štvrťroku klesla

thyssenkrupp
Essen - Nemecký priemyselný gigant Thyssenkrupp vykázal za 2. štvrťrok finančného roka 2020/21 menšiu stratu ako v predchádzajúcom roku vďaka silnému dopytu z Číny. Zlepšil tiež svoju prognózu príjmov za celý rok do konca septembra 2021.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...