1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V Detve pod Poľanou sa zlato ťažiť nebude, rozhodol o tom banský úrad

mine big
Detva – V Detve pod Poľanou sa zlato ťažiť nebude, svojím rozhodnutím to potvrdil Hlavný banský úrad v Banskej Štiavnici. Pre TASR to povedal jeho predseda Bohumír Zvrškovec.

Oceliarne U. S. Steel Košice plánujú modernizáciu výroby za 1,3 miliardy eur

steel factory
Košice – Košické oceliarne U. S. Steel pripravujú modernizáciu výroby s predpokladanými nákladmi 1,3 miliardy eur. Vyplýva to zo zámeru, ktorý podnik predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).  

Zisk výrobcu pneumatík Goodyear vo 4. kvartáli prudko vzrástol

Goodyear
New York - Americký výrobca pneumatík Goodyear Tire & Rubber oznámil v týchto dňoch výrazný rast zisku, ktorý zároveň prekonal očakávania trhov. Potiahlo ho zvýšenie tržieb o takmer 40 %.

Švajčiarsky výrobca hodiniek Swatch sa za minulý rok vrátil k zisku

swatch logo2
Zürich - Švajčiarska spoločnosť Swatch oznámila za minulý rok návrat k zisku. Umožnilo to zotavovanie ekonomík z útlmu v roku 2020 a uvoľnenie protipandemických opatrení, ktoré zvýšilo dopyt po šperkoch a hodinkách.

Hugo Boss zaznamenal v minulom roku nárast tržieb o 43 %

hugo boss
Metzingen - Nemecká luxusná módna značka Hugo Boss v utorok uviedla, že v minulom roku prekročila svoje ciele v oblasti predaja, pričom príjmy za 4. štvrťrok 2021 pomohli posunúť nemecký módny dom takmer späť na úroveň pred pandémiou nového koronavírusu.

Produkcia ocele v Číne vlani klesla, prvýkrát za šesť rokov

steel factory3
Peking - Produkcia ocele v Číne zaznamenala minulý rok pokles, prvý za posledných šesť rokov. Pod pokles, ktorý nasledoval po rekordnom roku 2020, sa podpísali najmä sprísnené opatrenia vlády v 2. polroku.

Unilever zvažuje predloženie vyššej ponuky na kúpu spotrebiteľskej divízie GSK

unilever
Londýn Výrobca spotrebiteľského tovaru Unilever zvažuje predloženie vyššej ponuky na kúpu spotrebiteľskej divízie spoločnosti GlaxoSmithKline (GSK) potom, čo odmietla jeho ponuku vo výške 50 miliárd libier (59,87 miliardy eur).

Priemyselná produkcia Španielska sa v novembri zotavila viac, ako sa očakávalo

spanish flag
Madrid - Priemyselná produkcia Španielska v novembri 2021 ožila a po poklese v predchádzajúcom mesiaci vzrástla viac, ako sa očakávalo. Informoval o tom štatistický úrad INE.

Dánsky výrobca hračiek Lego postaví vo Vietname závod, druhý na ázijskom trhu

lego logo
Kodaň - Dánska hračkárska spoločnosť Lego plánuje postaviť vo Vietname výrobný závod. Informovala o tom firma v stredu s tým, že dopyt po jej stavebniciach na ázijskom trhu rýchlo rastie.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...