1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Pandora prestane používať diamanty z ťažby a vymení ich za umelé

pandora
Kodaň - Dánsky výrobca a predajca šperkov Pandora, ktorý pôsobí aj na slovenskom trhu, prestane používať diamanty z ťažby a zameria sa na dostupnejšie a udržateľnejšie drahokamy vyrobené v laboratóriu.

Centrální systém huštění pneumatik zvyšuje mobilitu a účinnost terénních vozidel

Parker CTIS
Vylepšená mobilita a vyšší účinnost. To jsou dvě základní výhody elektronicky řízeného centrálního systému huštění pneumatik (CTIS) pro
terénní vozidla, který společnost Parker Hannifin uvedla na trh dopravních systémů. Novinku díky mimořádné rychlosti huštění ocení zejména všichni ti, kdo plánují či realizují vojenské a zemědělské aplikace.

Americký výrobca pneumatík Goodyear sa v 1. štvrťroku vrátil k zisku

Goodyear
Akron - Americký výrobca pneumatík Goodyear Tire & Rubber sa v 1. kvartáli vrátil k zisku, keď sa opätovne zvýšil dopyt po autokomponentoch. Firma zároveň prekonala očakávania analytikov v prípade upraveného zisku aj tržieb.

Zisk Colgate-Palmolive v 1. kvartáli klesol

Colgate Palmolive logo
New York - Americký výrobca spotrebného tovaru Colgate-Palmolive zaznamenal v uplynulom 1. štvrťroku 2021 pokles zisku. Ale menší, ako mu predpovedali analytici z Wall Street. A jeho tržby vzrástli viac, ako sa čakalo.

Confal dokončil akvizíciu výrobcu hliníkových zliatin Sloval v Žiari nad Hronom

aluminium factory
Žiar nad Hronom – Spoločnosť Confal úspešne dokončila akvizíciu tradičného výrobcu hliníkových zliatin zo Žiaru nad Hronom a stala sa tak jediným majiteľom spoločnosti Sloval. Proces prípravy a realizácie transakcie sa uskutočnil od januára do apríla tohto roku. Informoval o tom predseda predstavenstva spoločnosti Confal Branislav Petro.

Výrobcovi laboratórneho vybavenia Sartorius sa v 1. kvartáli darilo

sartorius logo
Göttingen - Nemecký výrobca laboratórneho vybavenia Sartorius je jednou z mála spoločností, ktorá ťaží zo súčasnej pandemickej krízy. Okrem iného vďaka zrýchlenému výskumu očkovacích látok bol dopyt po jeho produktoch aj v 1. kvartáli vysoký.

Zisk IBM v 1. kvartáli klesol, ale prekonal očakávania trhu

ibm logo
Armonk - Americký technologický koncern International Business Machines (IBM) zaznamenal v 1. kvartáli najprudší rast tržieb za viac než 2 roky a výsledky prekonali očakávania trhu. Podporili ich dobré výsledky v oblasti cloud computingu.

Harley-Davidson zaznamenal v 1. kvartáli nárast tržieb aj zisku

Harley Davidson Logo
New York - Americký výrobca ikonických motoriek Harley-Davidson zaznamenal v 1. kvartáli 2021 nárast tržieb aj zisku. A väčší, ako mu predpovedali analytici z Wall Street.

V Austrálii vznikne po fúzii 2 ťažobných firiem piaty najväčší producent lítia

miner
Sydney - Plánovaná fúzia dvoch austrálskych ťažobných spoločností v hodnote 3,1 miliardy USD (2,59 miliardy eur) povedie k vytvoreniu jedného z najväčších svetových výrobcov lítiových produktov, ktorý je kľúčom k uspokojeniu rýchlo rastúceho globálneho dopytu po batériách pre elektrické vozidlá.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...