1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V košickom U.S. Steel bude skrátený pracovný čas aj v marci

ussteel0317 500
Košice - Skrátený pracovný čas bude trvať v oceliarňach U. S. Steel Košice podobne ako tento mesiac aj v marci. Dohodlo sa na tom vedenie továrne s odborármi. TASR to v stredu potvrdil hovorca podniku Ján Bača.

Strata Thyssenkrupp sa v uplynulom finančnom roku prehĺbila

thyssenkrupp
Essen - Nemecký priemyselný konglomerát Thyssenkrupp oznámil, že jeho strata sa v uplynulom finančnom roku 2018/19 ešte prehĺbila. Konkrétne,

Industry 4.0, rozšírenie výroby a nové investície v závode v Skalici

protherm logo
Skalica - Významné rozšírenie výroby, nové investície do projektov Industry 4.0, výstavbu budovy skladu a modernizáciu testovacieho centra najnovšie ohlásil závod Protherm Production zo Skalice.

ŽP Podbrezová obmedzujú prácu na päť dní, reagujú tak na menej objednávok

steel factory3
Podbrezová - Železiarne Podbrezová (ŽP) obmedzili vo svojej oceliarni pracovný režim a prešli zo sedemdňového pracovného týždňa na päťdňový s trojzmennou prevádzkou.

Nová investícia vytvorí vo Vrábľoch 80 pracovných miest, časť bude aj vo výskume

dozer big
Vráble - Spoločnosť Miba Steeltec, ktorá je súčasťou skupiny Miba Friction, investuje do rozšírenia závodu vo Vrábľoch 10 miliónov eur. Podľa predstaviteľov spoločnosti investícia vytvorí 80 nových pracovných miest, ktoré pribudnú k súčasným 700 pracovným pozíciám.

Nemecký Vossloh predáva výrobu lokomotív do Číny

train yellow
Werdohl - Nemecký koncern Vossloh predáva svoju divíziu výroby lokomotív do Číny. Kupcom je spoločnosť CRRC Zhuzhou Locomotive, dcéra najväčšieho výrobcu železničných vozidiel na svete China Railway Rolling Stock Corporation (CRRC).

Tržby aj zisk Deere v 3. kvartáli klesli

John Deere combine 003
Moline - Americký výrobca agrotechniky Deere vykázal za 3. kvartál obchodného roka 2018/19 menší zisk, ako mu predpovedali analytici.

Strata nemeckého koncernu Thyssenkrupp sa v 3. kvartáli zmiernila

thyssenkrupp
Essen - Nemecký priemyselný konglomerát Thyssenkrupp zaznamenal v 3. kvartáli omnoho nižšiu stratu než pred rokom, prevádzkový zisk však v medziročnom porovnaní výrazne klesol.

Produkcia ocele v júni klesla, denná výroba však dosiahla nový rekord

steel factory3
Peking - Produkcia ocele v Číne v júni v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom klesla, čo predstavuje prvý pokles v tomto roku. Po prepočítaní na dni však zaznamenala rekord.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...