1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Závod Protherm v Skalici zvyšuje výrobu o 15 % a prijíma 100 nových zamestnancov

protherm logo
Skalica - Výrobca vykurovacích zariadení Protherm Production zaznamenal v závode v Skalici nárast výroby o 15 percent a má podobné vyhliadky aj na najbližšie obdobie. Takisto začal s náborom nových zamestnancov. TASR o tom za spoločnosť informovala Oľga Gluštíková.

ŽOS Trnava vyrobí plošiny a kostry pre 130 nemeckých autovozňov

train chassis big
Trnava - Od mája tohto roka do februára 2022 dodá trnavská spoločnosť ŽOS Trnava horné plošiny a kostry spodkov pre 130 kusov štvorosových nákladných vozňov Laaers.

Thyssenkrupp oznámil zrušenie ďalších 750 pracovných miest

thyssenkrupp
Essen - Nemecký priemyselný konglomerát Thyssenkrupp oznámil v stredu zrušenie ďalších 750 pracovných miest pre negatívny vplyv pandémie nového koronavírusu.

Slovenskí experti sa podieľali na vývoji nového kotla

protherm logo1
Skalica - Slovenskí experti z vývojového centra v Skalici majú za sebou zaujímavý projekt. Podieľali sa na vývoji jedného z najmenších a najľahších závesných plynových kondenzačných kotlov na trhu.

Schaeffler spúšťa sériovú výrobu elektromotorov, projekty v rámci e-mobility realizuje aj na Slovensku

schaeffler logo
Herzogenaurach/Skalica - Rozhodnutie založiť pred tromi rokmi, na začiatku roka 2018, samostatnú obchodnú divíziu v oblasti e-mobility prináša spoločnosti Schaeffler významné úspechy.

Český výrobca elektrických skútrov Čezeta spadol do insolvencie

decline
Praha - Výrobca elektrických skútrov Čezeta spadol v utorok do insolvencie a ukončí výrobu. Celkové záväzky predstavujú podľa insolvenčného registra viac než 13 miliónov Kč (505.090 eur) a hodnotu majetku firmy prevyšujú približne o 8 miliónov Kč.

V komárňanskej lodenici spustili na vodu riečnu výletnú loď Albertina

SAM 1 14
Komárno – V komárňanských lodeniciach spustili v stredu na vodu lodným výťahom luxusnú riečnu osobnú loď Albertina, ktorá by mala byť dokončená do štyroch mesiacov, potom by sa mala plaviť na európskych riekach.

Deere zaznamenal vo 4. štvrťroku nárast zisku

Deere Logo
Moline - Americký výrobca poľnohospodárskych a stavebných strojov Deere zaznamenal vo 4. štvrťroku svojho finančného roka 2019/20 nárast zisku, ktorý prekonal aj odhady Wall Street.

ŽOS Trnava dodá elektrické jednotky národným dopravcom ZSSK i ČD

ŽOS Trnava 15
Trnava - Najväčšia dielňa na opravy železničných vozňov v strednej Európe ŽOS Trnava, s ročným obratom 100 miliónov eur, má aktuálne uzatvorené kontrakty na dodávku 54 elektrických jednotiek pre národných dopravcov Železničnú spoločnosť Slovensko (ZSSK) a České dráhy (ČD),

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...