1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

ABB kupuje od GE divíziu Industrial Solutions za 2,6 miliardy USD

ABB Building
Zürich - Švajčiarsky priemyselný konglomerát ABB oznámil, že sa dohodol na kúpe divízie Industrial Solutions amerického konglomerátu General Electric (GE) za 2,6 miliardy USD (2,17 miliardy eur).

Dohoda koncernu ThyssenKrupp a Taty vyvolala rozhorčenie

thyssenkrupp
Duisburg/Bochum - Po oznámení, že nemecký oceliarsky koncern ThyssenKrupp a indický partner Tata dosiahli dohodu o fúzii svojho európskeho podnikania, prepuklo v Porúrí rozhorčenie.

Dve nesolventné české firmy strhnú do priepasti aj ďalšie podniky

machinery worker
Ostrava - Problémy dvoch vítkovických strojárskych firiem vtiahnu do nesolventnosti aj ďalšie podniky. Jednou z nich je sviadnovská spoločnosť Lichna Trade. Pretože jej partneri nesplácali faktúry, dostala sa do dlhovej pasce.

Produkcia ocele v Číne dosiahla v auguste rekord

steel factory3
Peking - Produkcia ocele v Číne dosiahla minulý mesiac rekordných takmer 75 miliónov ton, keď miestne oceliarne zvýšili výrobu s cieľom využiť rastúce ceny.

Zisk aj tržby koncernu Deere v 3. kvartáli vzrástli

Deere Logo
Moline - Americký výrobca poľnohospodárskej a stavebnej techniky Deere & Co. zaznamenal v 3. štvrťroku 2016/17 nárast zisku, ktorý prekonal očakávania analytikov, ale jeho tržby zaostali za ich odhadmi.

Čistý zisk koncernu ThyssenKrupp v 3. kvartáli 2016/2017 klesol

thyssenkrupp
Berlín - Nemecký oceliarsky koncern ThyssenKrupp oznámil za 3. štvrťrok obchodného roka 2016/2017 pokles čistého zisku takmer o desatinu. Na druhej strane, zisk z pokračujúcich operácií vďaka vyšším tržbám zaznamenal rast.

Zisk Rolls Royce pred zdanením sa v 1. polroku viac ako zdvojnásobil

rolls royce jet engine
Londýn - Britský výrobca motorov Rolls Royce v 1. polroku viac ako zdvojnásobil svoj prevádzkový čistý zisk a jeho tržby vzrástli. Pod tieto výsledky sa podpísali zvýšený dopyt po motoroch pre dopravné lietadlá a redukcia nákladov.

Čína v júni vyprodukovala rekordné množstvo ocele a hliníka

steel factory3
Peking - Čína v júni vyprodukovala rekordné množstvo ocele a hliníka. Výrobcovia sa totiž snažili využiť rast ich cien, keďže Peking sľúbil, že zredukuje výrobu týchto kovov.

D. Trump zvažuje clá a kvóty na oceľ z Číny a iných krajín

steel factory3
Washington - Americký prezident Donald Trump uvažuje o zavedení ciel a kvót na oceľ z Číny a ďalších nemenovaných krajín. Ako dôvod uviedol dumpingové ceny, ktoré podľa Trumpa predstavujú pre americký priemysel "obrovský problém".

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...