1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Produkcia ocele v Číne by mala tento rok dosiahnuť nový rekord

chinese flag1
Peking - Produkcia ocele v Číne dosiahne tento rok pravdepodobne nový rekord, pričom by mala výrazne prekonať 900 miliónov ton. V ďalšom roku sa jej objem zníži, v porovnaní s rokom 2017, keď dosiahla necelých 832 miliónov ton, však bude aj budúcoročná produkcia stále vyššia.

Hutníctvo výrazne rastie a poháňa celý slovenský priemysel

steel factory3
Bratislava – Výrazný nárast tržieb a pridanej hodnoty. Hutnícky priemysel na Slovensku dosiahol v poslednom roku veľmi dobré výsledky a bol jedným z hlavných ťahúňov rastu celého priemyslu.

Produkcia ocele v Číne by mala tento rok dosiahnuť nový rekord vyše 900 mil. ton

steel factory3
Šanghaj - Produkcia ocele v Číne by mala tento rok vzrásť nad 900 miliónov ton. Uviedol to v utorok na medzinárodnom dovoznom veľtrhu v Šanghaji Čchen Te-žung, predseda predstavenstva najväčšieho čínskeho producenta ocele Baowu Steel Group.

Spoločnosť Vaillant Industrial Slovakia, s.r.o. expanduje

vaillant logo
Trenčianske Stankovce - Investícia 16 miliónov eur, takmer zdvojnásobenie rozlohy a viac ako 200 nových pracovných miest. To všetko priniesla expanzia výrobného závodu Vaillant Industrial Slovakia, s.r.o. v Trenčianskych Stankovciach.

Industry 4.0: Protherm Production predstavil svoju stratégiu

protherm logo1
Skalica - Digitalizácia, robotizácia, dosiahnutie úrovne „smart factory“ a cesta k Industry 4.0 – sú v súčasnosti cieľom mnohých spoločností na Slovensku. Jednou z nich je aj závod Protherm Production zo Skalice, ktorý predstavil svoju dlhodobú stratégiu.

Nemecký výrobca robotov Kuka zvýšil kvartálny zisk takmer o pätinu

Kuka robotics logo
Berlín - Nemecký výrobca priemyselných robotov Kuka Group oznámil za 3. štvrťrok rast zisku takmer o pätinu a tržby sa zvýšili o vyše 6 %. Za celý rok 2018 ale odhad tržieb revidoval smerom nadol.

Švédsky investor Cevian chce ovplyvňovať koncern Thyssenkrupp aj po rozdelení

thyssenkrupp
Essen - Švédsky investor Cevian chce aj po rozhodnutí dozornej rady rozdeliť koncern Thyssenkrupp spolurozhodovať o jeho stratégii. "Hoci nie sme v dozornej rade, nedáme jej pokoj.

ThyssenKrupp sa rozdelí na dve samostatné akciové spoločnosti

thyssenkrupp
Essen - Veľká organizačná prestavba koncernu ThyssenKrupp sa môže začať. Jeho dozorná rada schválila v nedeľu (30.9.) návrh dočasného šéfa správnej rady firmy Guida Kerkhoffa na rozdelenie oceliarskeho a strojárskeho gigantu na dve samostatné výrobné jednotky.

Na Lignumexpe v Nitre sa stretli výrobcovia strojov pre drevársky priemysel

Gulatina
Nitra – Výrobcovia a dodávatelia strojov, nástrojov, zariadení a výrobkov pre drevársky a nábytkársky priemysel sa stretli na výstave Lignumexpo-Les, ktorá sa v utorok začala na výstavisku v Nitre.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...