1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Objednávky v nemeckom strojárenstve klesajú pre slabú globálnu ekonomiku

german flag1
Frankfurt nad Mohanom - Nemecké strojárske podniky zaznamenali ďalší pokles objednávok v auguste. Pripisujú to slabej globálnej ekonomike. Uviedlo to v stredu Združenie nemeckých výrobcov strojov a zariadení (VDMA).

ŽOS Trnava posilnili o štyri menšie české spoločnosti

ŽOS Trnava 15
Trnava - Trnavská spoločnosť na revízie, opravy, modernizácie osobných vozňov a vývoj a výrobu nákladných vagónov ŽOS Trnava, a. s., sa rozšírila o štyri výrobné spoločnosti. K železničným opravovniam v Trnave a vo Zvolene pribudli do skupiny české podniky. Informoval o tom predseda predstavenstva Vladimír Poór.

Výrobca veterných turbín Vestas v 2. štvrťroku zmiernil stratu

wind turbine
Aarhus - Problémy v odvetví veternej energetiky sa v najbližších mesiacoch pravdepodobne nezmiernia, uviedol v stredu generálny riaditeľ spoločnosti Vestas Henrik Andersen. Výpadky v dodávateľských reťazcoch sa síce zmierňovali, s narušeniami sa však počíta aj v druhej polovici roka a prostredie zostane do konca roka náročné, dodal.

Spoločnosť MAHLE Behr Námestovo by mohla dostať investičnú pomoc 1,5 milióna eur

euros
Bratislava - Spoločnosť MAHLE Behr Námestovo by mohla dostať štátny investičný stimul vo výške 1,5 milióna eur vo forme úľavy na dani z príjmov. Stimul je určený na rozšírenie výroby na hornej Orave. Vyplýva to z návrhu, ktorý zverejnilo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR v medzirezortnom pripomienkovom konaní.

Vaillant Group Industrial plánuje postaviť nový závod v Palárikove

vaillant logo
Palárikovo - Spoločnosť Vaillant Group Industrial Palárikovo pripravuje výstavbu výrobného areálu v priemyselnom parku Veľké Čiky v Palárikove v okrese Nové Zámky.

Embraco Slovakia prijíma vďaka sezónnemu oživeniu trhu nových ľudí

Embraco compressor
Spišská Nová Ves – Výrobca kompresorov a kondenzačných jednotiek na Spiši v súčasnosti finalizuje nábor približne 80 nových zamestnancov. Dôvodom je podľa riaditeľa spoločnosti Embraco Slovakia Tomáša Kandru zvýšený dopyt po výrobkoch z prvých mesiacov tohto roka.

Dopyt po robotoch v Severnej Amerike vzrástol vlani na nový rekord

ABB welding robot
Washington - Firmy v Severnej Amerike zápasia v súčasnosti s najväčším nedostatkom pracovnej sily za posledné desaťročia, a tento problém sa odrazil na dopyte po robotoch. Objednávky v tejto oblasti dosiahli vlani viac než 44.000, čo predstavuje nový rekord.

Tržby Alstomu v 3. kvartáli vzrástli na 4,22 miliardy eur

alstom
Paríž - Tržby francúzskeho výrobcu koľajových vozidiel Alstom SA v 3. kvartáli fiškálneho roka 2022/2023 vzrástli na 4,22 miliardy eur z 3,92 miliardy eur v treťom štvrťroku 2021/2022. Firma v uplynulom štvrťroku zaznamenala objednávky v hodnote 5,2 miliardy eur.

Výrobca veterných turbín Siemens Gamesa zruší 2900 pracovných miest

Siemens
Madrid/Berlín - Nemecko-španielsky výrobca veterných turbín Siemens Gamesa vo štvrtok oznámil, že plánuje zrušiť 2900 pracovných miest, väčšinou v Európe, v snahe o návrat k ziskovosti. TASR o tom informuje na základe správ AFP a Reuters.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...