1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tržby Alstomu v 1. kvartáli vzrástli o 8 %

alstom
Paríž - Tržby francúzskeho výrobcu vlakov Alstom v 1. kvartáli prebiehajúceho fiškálneho roka stúpli o 8 %. Podporil ich predovšetkým rast v Európe, kde si koncern zabezpečil väčšinu nových kontraktov. Tržby sa počas troch mesiacov od apríla do júna zvýšili na 4 miliardy eur z 3,7 miliardy eur v rovnakom období pred rokom.

Tatravagónka zmodernizuje elektrizačnú sústavu vďaka eurofondom

tatravagonka factory
Poprad - Popradský výrobca vagónov zrekonštruuje svoju elektrizačnú sústavu aj vďaka prostriedkom z európskych fondov. Spoločnosť Tatravagónka získala na projekt takmer 920.000 eur v rámci operačného programu Kvalita životného prostredia, čo je 45 percent oprávnených výdavkov.

Firma Secop otvorila v Spišskej Novej Vsi nové vývojové centrum

secop
Spišská Nová Ves - Vedenie spoločnosti Secop tento týždeň oficiálne predstavilo svoje nové výskumno-vývojové pracovisko v Spišskej Novej Vsi.

Švajčiarska skupina ABB zvýšila v 1. kvartáli zisk aj tržby

abb logo1
Zürich - Švajčiarska priemyselná a technologická skupina ABB zaznamenala dobrý štart do nového roka.

Počet zamestnancov popradského výrobcu vagónov a podvozkov rastie

tatravagonka factory
Poprad – Počet zamestnancov popradského výrobcu vagónov a podvozkov sa v poslednom období zvýšil. Generálny riaditeľ Tatravagónky a.s. Juraj Hudáč uviedol, že vďaka výraznému zníženiu fluktuácie sa podarilo v predošlých rokoch firmu výkonnostne stabilizovať.

Po odstávke sa v Embracu opäť pracuje na všetkých výrobných linkách

Embraco compressor
Spišská Nová Ves – Vo fabrike na výrobu kompresorov v Spišskej Novej Vsi sa po odstávke opäť pracuje na všetkých výrobných linkách. Pre TASR to potvrdil riaditeľ Embraco Slovakia Tomáš Kandra. Zároveň dodal, že už pocítili dosah vojnového konfliktu na Ukrajine.

ŽOS Zvolen zinkasuje tento rok až 75 percent tržieb zo zahraničia

train chassis big
Zvolen – Až 75 percent tržieb od zahraničných zákazníkov zinkasuje tento rok opravárenská spoločnosť ŽOS Zvolen. Opravy a modernizácie vagónov a lokomotív tak v tomto roku výrazne prekonajú tie pre tuzemských zákazníkov.

Francúzska skupina Alstom dodá 200 vlakov Nórsku

alstom
Paríž - Francúzsky železničný gigant Alstom v utorok oznámil dohodu v hodnote 1,8 miliardy eur na dodávku až 200 regionálnych vlakov do Nórska. Rámcová zmluva s verejnou železničnou spoločnosťou Norske Tog zahŕňa počiatočnú pevnú objednávku 30 vlakov v hodnote 380 miliónov eur, uviedol Alstom vo vyhlásení.

Alstom a Hitachi dodajú Británii 54 vysokorýchlostných vlakov novej generácie

Alstom logo1
Paríž/Londýn - Spoločná francúzsko-japonská firma dosiahla vo štvrtok dohodu o dodávke vysokorýchlostných vlakov novej generácie Británii v hodnote takmer 2 miliárd libier (2,34 miliardy eur).

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...