1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

ŽOS Trnava začne vyrábať rámy pre hybridné lokomotívy

ŽOS Trnava 15
Trnava – Spoločnosť ŽOS Trnava uzavrela kontrakty na modernizáciu siedmich železničných spacích vozňov pre nemeckú spoločnosť RDC Asset GmbH a na výrobu 100 rámov pre hybridné lokomotívy Toshiba Railway Europe GmbH.

Výrobca veterných turbín Nordex pokračuje v strate, jej rozsah však znížil

wind turbine big
Rostock - Nemecký výrobca veterných turbín Nordex pokračuje tento rok v strate, napriek rastúcim tržbám. Dôvodom sú výrazne zvýšené ceny surovín a náklady na dopravu. Rozsah straty však v porovnaní s minulým rokom, v ktorom výsledky ovplyvnila pandémia nového koronavírusu, dokázala firma mierne znížiť.

Vaillant dostane na prevádzku v Senici investičný stimul 18 miliónov eur

vaillant logo
Bratislava – Nemecká strojárenská spoločnosť Vaillant Group Heat Pump Production vybuduje v Senici prevádzku na výrobu tepelných čerpadiel kombinovanú s technologickým centrom za 120 miliónov eur. Na túto investíciu firma dostane štátny investičný stimul vo výške 18 miliónov eur vo forme úľavy na dani z príjmov.

Prvé obnovené vlaky zo ŽOS Zvolen už mieria do Českej republiky

train wheel
Zvolen – Už o niekoľko dní by mali zvolenskí opravári zo ŽOS oficiálne odovzdať Českým dráham (ČD) prototyp prvého zmodernizovaného vlaku Stadler D6460. Druhý vlak z celkovo modernizovaných 12 kusov by mal nasledovať zhruba dva týždne po prvom.

Holding MSM rozširuje v areáli VOP Trenčín výrobu a prijíma nových zamestnancov

vop novaky
Trenčín – Areál bývalého štátneho Vojenského opravárenského podniku (VOP) Trenčín v súkromných rukách rozširuje výrobu a prijíma nových zamestnancov. Podnik prevzal do dlhodobého prenájmu od Ministerstva obrany SR ešte v roku 2014 holding MSM.

Skalický závod začal plniť novú klimatickú stratégiu 2030

protherm logo1
Skalica - Mnohé veľké spoločnosti na Slovensku si v súčasnosti kladú otázku, ako čo najskôr a najefektívnejšie znížiť svoju uhlíkovú stopu. Spoločnosť Protherm Production v Skalici začala plniť novú klimatickú stratégiu do roku 2030. Jej obsahom sú viaceré zelené projekty.

Strojárenskej výrobe s puncom slovenského majstrovstva svitá na lepšie časy

machinery 2
Bratislava - Priemysel a výroba opakovane potvrdzujú značnú odolnosť voči pandémii a udržiavajú ekonomiku v raste. Podľa posledných údajov Štatistického úradu SR sa produkcia priemyslu v marci v porovnaní s februárom 2021 zvýšila v priemere o 0,5 %, pričom rast produkcie zaznamenala drvivá väčšina odvetví slovenského priemyslu.

Závod Protherm v Skalici zvyšuje výrobu o 15 % a prijíma 100 nových zamestnancov

protherm logo
Skalica - Výrobca vykurovacích zariadení Protherm Production zaznamenal v závode v Skalici nárast výroby o 15 percent a má podobné vyhliadky aj na najbližšie obdobie. Takisto začal s náborom nových zamestnancov. TASR o tom za spoločnosť informovala Oľga Gluštíková.

ŽOS Trnava vyrobí plošiny a kostry pre 130 nemeckých autovozňov

train chassis big
Trnava - Od mája tohto roka do februára 2022 dodá trnavská spoločnosť ŽOS Trnava horné plošiny a kostry spodkov pre 130 kusov štvorosových nákladných vozňov Laaers.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...