1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Svetový výrobca agrotechniky Deere zvýšil kvartálne tržby aj zisk

Deere Logo
Moline - Americký koncern Deere oznámil za 3. kvartál súčasného obchodného roka rast tržieb aj zisku, v prípade zisku však zaostal za očakávaniami. Pod slabšie než predpokladané výsledky sa podpísali najmä zvýšené náklady na dovoz komponentov.

Zisk koncernu Caterpillar v 2. kvartáli prekonal očakávania trhu

caterpillar equipment
Deerfield - Zisk amerického koncernu Caterpillar v 2. kvartáli prekonal očakávania trhu, aj keď jeho marže klesli. Zisk najväčšieho výrobcu stavebných a ťažobných strojov na svete za tri mesiace od apríla do júna dosiahol 1,67 miliardy USD (1,63 miliardy eur) alebo 3,13 USD na akciu.

Tržby Alstomu v 1. kvartáli vzrástli o 8 %

alstom
Paríž - Tržby francúzskeho výrobcu vlakov Alstom v 1. kvartáli prebiehajúceho fiškálneho roka stúpli o 8 %. Podporil ich predovšetkým rast v Európe, kde si koncern zabezpečil väčšinu nových kontraktov. Tržby sa počas troch mesiacov od apríla do júna zvýšili na 4 miliardy eur z 3,7 miliardy eur v rovnakom období pred rokom.

Tatravagónka zmodernizuje elektrizačnú sústavu vďaka eurofondom

tatravagonka factory
Poprad - Popradský výrobca vagónov zrekonštruuje svoju elektrizačnú sústavu aj vďaka prostriedkom z európskych fondov. Spoločnosť Tatravagónka získala na projekt takmer 920.000 eur v rámci operačného programu Kvalita životného prostredia, čo je 45 percent oprávnených výdavkov.

Firma Secop otvorila v Spišskej Novej Vsi nové vývojové centrum

secop
Spišská Nová Ves - Vedenie spoločnosti Secop tento týždeň oficiálne predstavilo svoje nové výskumno-vývojové pracovisko v Spišskej Novej Vsi.

Švajčiarska skupina ABB zvýšila v 1. kvartáli zisk aj tržby

abb logo1
Zürich - Švajčiarska priemyselná a technologická skupina ABB zaznamenala dobrý štart do nového roka.

Počet zamestnancov popradského výrobcu vagónov a podvozkov rastie

tatravagonka factory
Poprad – Počet zamestnancov popradského výrobcu vagónov a podvozkov sa v poslednom období zvýšil. Generálny riaditeľ Tatravagónky a.s. Juraj Hudáč uviedol, že vďaka výraznému zníženiu fluktuácie sa podarilo v predošlých rokoch firmu výkonnostne stabilizovať.

Po odstávke sa v Embracu opäť pracuje na všetkých výrobných linkách

Embraco compressor
Spišská Nová Ves – Vo fabrike na výrobu kompresorov v Spišskej Novej Vsi sa po odstávke opäť pracuje na všetkých výrobných linkách. Pre TASR to potvrdil riaditeľ Embraco Slovakia Tomáš Kandra. Zároveň dodal, že už pocítili dosah vojnového konfliktu na Ukrajine.

ŽOS Zvolen zinkasuje tento rok až 75 percent tržieb zo zahraničia

train chassis big
Zvolen – Až 75 percent tržieb od zahraničných zákazníkov zinkasuje tento rok opravárenská spoločnosť ŽOS Zvolen. Opravy a modernizácie vagónov a lokomotív tak v tomto roku výrazne prekonajú tie pre tuzemských zákazníkov.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...