1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Austrálii vraj hrozí zavedenie ciel na vývoz hliníka do USA

aluminium factory
Canberra - Austrálsky premiér Scott Morrison v pondelok bagatelizoval fámy o možnom obchodnom spore s USA, ktoré údajne zvažujú clá na dovoz hliníka z Austrálie.

ArcelorMittal oznámil ďalšie znižovanie produkcie v Európe

arcelormittal logo
Luxemburg - Oceliarsky koncern ArcelorMittal oznámil ďalšie znižovanie produkcie v Európe, pričom ako dôvod uviedol pokračujúci slabý dopyt a vysoký objem dovozu ocele.

Priemyselný park vo Vranove nad Topľou má prvého reálneho investora

industrial park
Vranov nad Topľou - Priemyselný park Ferovo vo Vranove nad Topľou má prvého reálneho investora. Je ňou spoločnosť Ematech, s.r.o., ktorá sa zaoberá predajom a servisom poľnohospodárskej techniky.

Protherm predstavil novú generáciu elektrokotlov

protherm worker2
Skalica - Spoločnosť Protherm Production so sídlom v Skalici uviedla na trh novú generáciu elektrokotlov Ray. Na nedávnom veľtrhu Aquatherm v Nitre získali cenu „Slovenský výrobok roku 2019“ od Slovenskej Spoločnosti pre Techniku Prostredia.

Produkcia ocele v Číne sa v januári a vo februári zvýšila takmer o desatinu

metalurgia
Peking - Produkcia ocele v Číne sa v prvých dvoch mesiacoch tohto roka zvýšila takmer o desatinu približne na 150 miliónov ton. K zvýšeniu produkcie do veľkej miery prispela zmena v opatreniach na ochranu ovzdušia.

Svetový výrobca stavebných strojov Caterpillar sa vo 4. kvartáli vrátil k zisku

caterpillar equipment
Peoria - Americký koncern Caterpillar sa za 4. kvartál minulého roka vrátil do zisku, upravený zisk bol však omnoho slabší, než sa čakalo. Navyše, aj odhady zisku na rok 2019 zo strany spoločnosti zaostali za očakávaniami. To sa odrazilo aj na vývoji akcií koncernu.

Nový investor chce v Lučenci vytvoriť 30 pracovných miest

aluminium factory
Lučenec - V prvej fáze minimálne desať a neskôr okolo 30 pracovných miest plánuje vytvoriť v Lučenci spoločnosť Poortjes, ktorá chce v tamojšom priemyselnom parku postaviť novú halu na výrobu, montáž a skladovanie hliníkových i železných brán.

Voestalpine bude pokračovať vo svojich aktivitách v Británii aj po brexite

steel factory3
Viedeň - Rakúska oceliarska spoločnosť Voestalpine bude pokračovať vo svojich aktivitách v Británii bez ohľadu na to, ako sa v budúcnosti sformuje jej vzťah s Európskou úniou (EÚ). Vyhlásil to v pondelok generálny riaditeľ Wolfgang Eder.

Produkcia ocele v Číne by mala tento rok dosiahnuť nový rekord

chinese flag1
Peking - Produkcia ocele v Číne dosiahne tento rok pravdepodobne nový rekord, pričom by mala výrazne prekonať 900 miliónov ton. V ďalšom roku sa jej objem zníži, v porovnaní s rokom 2017, keď dosiahla necelých 832 miliónov ton, však bude aj budúcoročná produkcia stále vyššia.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...