1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Koncern Toray sa priznal k falšovaniu údajov o kvalite materiálov

toray building
Tokio - Japonská firma Toray v utorok oznámila 149 prípadov falšovania údajov o kvalite materiálov v dcérskej spoločnosti Torby Hybrid Kord. Tá dodáva komponenty pre mnohé koncerny, vrátane amerického výrobcu lietadiel Boeing.

Českú firmu Škoda Transportation kúpila Kellnerova skupina PPF

Skoda Plzen
Praha - Súboj o českého výrobcu vlakov, električiek a trolejbusov Škoda Transportation sa skončil. Plzenskú spoločnosť získa skupina PPF najbohatšieho Čecha Petra Kellnera.

Tržby aj zisk Deere vo 4. kvartáli vzrástli viac, ako sa čakalo

John Deere combine 003
New York - Americký producent poľnohospodárskych a stavebných strojov, koncern Deere, zaznamenal vo 4. kvartáli svojho finančného roka 2016/17 výrazný nárast tržieb a zisku, ktorý prekonal aj odhady analytikov.

Spoločnosť ZF Slovakia v Leviciach rozšíri výrobu a prijme 400 ľudí

zf slovakia1
Levice - Levický závod spoločnosti ZF Slovakia v priemyselnom parku Levice-Géňa rozširuje svoju výrobu, do roku 2022 poskytne zamestnanie približne 400 novým pracovníkov.

Irán sa chce stať do roku 2025 veľkým vývozcom ocele

steel factory3
Teherán - Irán sa chce stať do roku 2025 veľkým vývozcom ocele. V cieľovom roku vláda predpokladá, že jej ročná produkcia dosiahne 55 miliónov ton. Z nej by sa malo vyviezť 20 až 25 miliónov ton.

Alstom a Siemens sa dohodli na spojení železničných aktivít

Siemens
Mníchov/Paríž - Nemecká priemyselná spoločnosť Siemens a jej francúzsky konkurent Alstom sa dohodli na spojení svojich železničných aktivít.

Švajčiarska ABB sa pripojila k projektu najväčšej továrne na batérie v Európe

abb logo1
Bern - Švajčiarsky koncern ABB sa pripojil k projektu spoločnosti Northvolt, ktorého cieľom je vybudovanie najväčšej továrne na výrobu batérií v Európe. Tá sa bude nachádzať vo Švédsku.

ABB kupuje od GE divíziu Industrial Solutions za 2,6 miliardy USD

ABB Building
Zürich - Švajčiarsky priemyselný konglomerát ABB oznámil, že sa dohodol na kúpe divízie Industrial Solutions amerického konglomerátu General Electric (GE) za 2,6 miliardy USD (2,17 miliardy eur).

Dohoda koncernu ThyssenKrupp a Taty vyvolala rozhorčenie

thyssenkrupp
Duisburg/Bochum - Po oznámení, že nemecký oceliarsky koncern ThyssenKrupp a indický partner Tata dosiahli dohodu o fúzii svojho európskeho podnikania, prepuklo v Porúrí rozhorčenie.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...