1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Prevádzkový zisk ThyssenKrupp v 2. kvartáli vzrástol o 21 %

thyssenkrupp
Berlín - Prevádzkový zisk nemeckého technologického a priemyselného konglomerátu ThyssenKrupp v 2. kvartáli fiškálneho roka 2017/18 vzrástol o 21 %. K pozitívnemu vývoju prispelo zotavenie cien ocele.

Zisk oceliarskeho koncernu ArcelorMittal vzrástol takmer o pätinu

arcelormittal logo
Luxemburg - Oceliarska spoločnosť ArcelorMittal oznámila za 1. štvrťrok výrazný rast čistého zisku, k čomu prispel takmer 20-% rast tržieb. Tie podporili vyššie predajné ceny ocele, ako aj objem predaja.

Brusel dal koncernu ArcelorMittal súhlas s prevzatím talianskych oceliarní Ilva

arcelormittal logo
Brusel - Oceliarsky koncern ArcelorMittal môže pokračovať vo svojich plánoch kúpiť taliansku oceliarsku spoločnosť Ilva.

Strojárensky holding PBS GROUP uzavrel významné kontrakty na Slovensku

PBS Velka bites engine
Bratislava - Spoločnosti První brněnská strojírna, a.s., a PBS ENERGO, a.s., ktoré patria do energetickej časti českého strojárenského holdingu PBS GROUP, a.s., v prvom štvrťroku 2018 uzavreli obchodné zmluvy na realizáciu štyroch projektov.

Bombardier získal vo Švédsku kontrakt na dodávku 40 regionálnych vlakov

bombardier logo
Berlín/Štokholm - Spoločnosť Bombardier Transportation získala vo Švédsku kontrakt na dodávku regionálnych vlakov za vyše 450 miliónov USD. Oznámila to firma s tým, že kontrakt sa predbežne týka 40 vlakov.

Sériová výroba v závode ZF v Šahách sa rozbehne koncom mája

zf slovakia1
Šahy – Výstavba výrobného závodu ZF Slovakia, a.s., v Šahách pokračuje podľa pôvodného harmonogramu.

Produkcia ocele v Číne vzrástla na začiatku roka takmer o 6 %

metalurgia
Peking - Produkcia ocele v Číne zaznamenala v prvých dvoch mesiacoch takmer 6-% rast, keď sa spoločnosti snažili využiť rastúce ceny.

D. Trump zvažuje najtvrdšie clá na dovoz zahraničnej ocele a hliníka

steel factory3
Washington - Americký prezident Donald Trump uvažuje nad zavedením najtvrdších z navrhovaných dovozných ciel na zahraničnú oceľ a hliník. Uviedli to koncom minulého týždňa zdroje oboznámené so situáciou.

Zisk ThyssenKrupp v 1. kvartáli 2017/18 prudko vzrástol

thyssenkrupp
Essen - Najväčší výrobca ocele v Nemecku, koncern ThyssenKrupp, zaznamenal takmer desaťnásobný nárast čistého zisku za 1. štvrťrok svojho fiškálneho roka 2017/18. Prispeli k tomu vyššie ceny ocele.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...