1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Norsk Hydro získal plné vlastníctvo v Sapa

aluminium factory
Oslo - Nórsky producent hliníka Norsk Hydro získal plné vlastníctvo spoločného podniku na výrobu hliníkových produktov Sapa po tom, ako sa dohodol na kúpe druhého 50-% podielu od partnerskej firmy Orkla.

Plynové turbíny na Krym dodala ruská strana, porušila tým kontrakt

siemens
Mníchov - Dve plynové turbíny, ktoré nemecká spoločnosť Siemens dodala do Ruska a ktoré skončili na Kryme, sa na anektovaný polostrov dostali nezákonne.

Siemens investuje 7 miliárd Kč do českých závodov

Siemens
Praha  - Nemecký strojársky koncern Siemens v Česku zmodernizuje svoje existujúce závody a postaví nové centrum na vývoj elektromotorov.

Talianska vláda predá oceliareň Ilva koncernu Arcelor Mittal

arcelormittal logo
Rím - Talianska vláda sa nevzdala zámeru predať medzinárodnému koncernu Arcelor Mittal oceliareň Ilva na juhu krajiny. Minister hospodárstva Carlo Calenda už podpísal príslušný dekrét.

Deere sa dohodol na kúpe spoločnosti Wirtgen Group za 4,6 mld. eur

Deere-Logo
New York - Americký producent poľnohospodárskych a stavebných strojov Deere oznámil, že sa dohodol na kúpe súkromnej spoločnosti Wirtgen Group so sídlom v Nemecku za 4,6 miliardy eur v hotovosti, vrátane dlhu.

Predaj výrobcu vlakov Škoda Transportation Číňanom je na spadnutie

Skoda Plzen
Plzeň - Už v krátkom čase jedna z najvplyvnejších českých firiem zmení majiteľa. Predaj Škody Transportation do rúk čínskej spoločnosti CRRC sa síce niekoľkokrát zasekol či spomalil, teraz ale už smeruje k úspešnému koncu.

Zetory prenikajú do Ruska, montovať sa budú východne od Moskvy

Zetor Logo
Praha - Sovietsky zväz ani Rusko nikdy neboli pre firmu Zetor dominantným trhom, v posledných desaťročiach sa tam vyviezlo len niekoľko strojov. Za pár rokov sa to však môže zmeniť.

Produkcia ocele v Číne v apríli vzrástla na nový rekord

metalurgia
Peking - Produkcia ocele v Číne v apríli vzrástla a dosiahla nový rekord. To vyvoláva obavy z nadbytku ocele na trhu napriek vyhláseniu čínskej vlády, že plní tohoročný cieľ, čo sa týka zníženia nadmernej výrobnej kapacity v oceliarňach.

Oceliarskemu koncernu Salzgitter sa v tomto roku darí

steel factory3
Salzgitter - Salzgitter, druhý najväčší nemecký oceliarsky koncern, v tomto roku zlepšuje svoje hospodárenie vďaka zotavovaniu sa medzinárodného trhu s oceľou.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...