1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

ArcelorMittal oznámil ďalšie znižovanie produkcie v Európe

arcelormittal logoLuxemburg - Oceliarsky koncern ArcelorMittal oznámil ďalšie znižovanie produkcie v Európe, pričom ako dôvod uviedol pokračujúci slabý dopyt a vysoký objem dovozu ocele.

Najväčší producent ocele na svete informoval, že zníži primárnu produkciu vo francúzskom závode v Dunkirku a nemeckom závode v Eisenhüttenstadte. K redukcii však pristúpi aj v závode v Brémach, ako aj v španielskej Astúrii. V týchto prípadoch zníži produkciu vo 4. kvartáli predĺžením lehoty určenej na revízie a opravy. Presnejšie údaje v súvislosti so znížením produkcie firma neuviedla, oznámila len, že "svoju výrobu prispôsobí súčasnému dopytu na trhu".

Už začiatkom mája ArcelorMittal oznámil znižovanie výroby, pričom vtedy išlo o závody v Poľsku a produkciu v Španielsku. Podľa vedenia spoločnosti sa súčasná situácia zmení, keď sa zmenia podmienky na európskom trhu. ArcelorMittal má závody v 18 krajinách sveta, až 47 % produkcie má však sústredenej v Európe.

V polovici mája európske združenie oceliarskeho priemyslu Eurofer varovalo, že oceliarskemu sektoru v Európe hrozí nová kríza. Dôvodov je podľa neho viacero, tým hlavným však je vysoký objem dovozu ocele, pričom dopyt klesá.

Podľa šéfa Euroferu Axela Eggerta dopyt po oceli vzrástol v minulom roku o 3,3 %, tento rok však Eurofer očakáva pokles o 0,4 %. Na druhej strane, ako dodal Eggert, v roku 2018 vzrástol dovoz približne o 12 % a tento rok môže byť podľa odhadov Euroferu rast ešte výraznejší. Práve vyriešenie problému vysokého dovozu je podľa Eggerta kľúčové, ak sa má európsky oceliarsky priemysel udržať nad vodou.

05.06.2019 TASR

Nenechajte si ujsť...