1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Thyssenkrupp oznámil zrušenie ďalších 750 pracovných miest

thyssenkrupp
Essen - Nemecký priemyselný konglomerát Thyssenkrupp oznámil v stredu zrušenie ďalších 750 pracovných miest pre negatívny vplyv pandémie nového koronavírusu.

Slovenskí experti sa podieľali na vývoji nového kotla

protherm logo1
Skalica - Slovenskí experti z vývojového centra v Skalici majú za sebou zaujímavý projekt. Podieľali sa na vývoji jedného z najmenších a najľahších závesných plynových kondenzačných kotlov na trhu.

Schaeffler spúšťa sériovú výrobu elektromotorov, projekty v rámci e-mobility realizuje aj na Slovensku

schaeffler logo
Herzogenaurach/Skalica - Rozhodnutie založiť pred tromi rokmi, na začiatku roka 2018, samostatnú obchodnú divíziu v oblasti e-mobility prináša spoločnosti Schaeffler významné úspechy.

Český výrobca elektrických skútrov Čezeta spadol do insolvencie

decline
Praha - Výrobca elektrických skútrov Čezeta spadol v utorok do insolvencie a ukončí výrobu. Celkové záväzky predstavujú podľa insolvenčného registra viac než 13 miliónov Kč (505.090 eur) a hodnotu majetku firmy prevyšujú približne o 8 miliónov Kč.

V komárňanskej lodenici spustili na vodu riečnu výletnú loď Albertina

SAM 1 14
Komárno – V komárňanských lodeniciach spustili v stredu na vodu lodným výťahom luxusnú riečnu osobnú loď Albertina, ktorá by mala byť dokončená do štyroch mesiacov, potom by sa mala plaviť na európskych riekach.

Deere zaznamenal vo 4. štvrťroku nárast zisku

Deere Logo
Moline - Americký výrobca poľnohospodárskych a stavebných strojov Deere zaznamenal vo 4. štvrťroku svojho finančného roka 2019/20 nárast zisku, ktorý prekonal aj odhady Wall Street.

ŽOS Trnava dodá elektrické jednotky národným dopravcom ZSSK i ČD

ŽOS Trnava 15
Trnava - Najväčšia dielňa na opravy železničných vozňov v strednej Európe ŽOS Trnava, s ročným obratom 100 miliónov eur, má aktuálne uzatvorené kontrakty na dodávku 54 elektrických jednotiek pre národných dopravcov Železničnú spoločnosť Slovensko (ZSSK) a České dráhy (ČD),

Prepúšťanie v Unexe v Snine trvá, podnik však pokračuje ďalej

metalurgia
Snina – Spoločnosť UNEX Slovakia v Snine vyrábajúca zvárané oceľové diely a konštrukcie počas roka ukončila pracovný pomer so 45 zamestnancami, ďalších 40 je vo výpovednej lehote. Podľa informácií, ktoré TASR poskytol hovorca portfólia českej spoločnosti UNEX Boris Keka, ostane v sninskom podniku pracovať 56 zamestnancov.

Spoločnosť Embraco stabilizovala výrobu, po prepúšťaní opäť prijíma zamestnancov

Embraco compressor
Spišská Nová Ves - Tretinu zamestnancov prijala späť spoločnosť Embraco Slovakia zo skupiny Nidec Global v Spišskej Novej Vsi, ktorá pristúpila k hromadnému prepúšťaniu pre koronakrízu.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...