1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Spoločnosť Embraco stabilizovala výrobu, po prepúšťaní opäť prijíma zamestnancov

Embraco compressorSpišská Nová Ves - Tretinu zamestnancov prijala späť spoločnosť Embraco Slovakia zo skupiny Nidec Global v Spišskej Novej Vsi, ktorá pristúpila k hromadnému prepúšťaniu pre koronakrízu.

TASR o tom za firmu informoval Anton Oberhauser s tým, že sa čiastočne zotavili z poklesu objednávok spôsobeného prvou vlnou pandémie a aktuálne hľadajú nových zamestnancov.

„Hoci globálny dopyt po našich výrobkoch sa následkom jarnej vlny koronavírusu prepadol v druhom štvrťroku o vyše 35 % a predpokladali sme zníženie zamestnanosti o viac než 300 ľudí, situácia sa v auguste mierne stabilizovala,“ spresnil generálny riaditeľ závodu Marcelo Borba. Nakoniec sa hromadné prepúšťanie dotklo 240 zamestnancov, takmer 80 z nich medzitým znova prijali. Aktuálne pracuje v závode 2000 ľudí.

Najväčší zamestnávateľ na Spiši aktuálne rozbieha nábor nových zamestnancov do výroby chladiarenských kompresorov a kondenzačných jednotiek. Naďalej chce prácu ponúkať ľuďom z regiónu. „Počítame s tým, že práca u nás by mohla byť riešením aj pre ľudí, ktorých tvrdo zasiahla koronakríza,“ dodal Borba.

12.10.2020 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...