1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Prepúšťanie v Unexe v Snine trvá, podnik však pokračuje ďalej

metalurgiaSnina – Spoločnosť UNEX Slovakia v Snine vyrábajúca zvárané oceľové diely a konštrukcie počas roka ukončila pracovný pomer so 45 zamestnancami, ďalších 40 je vo výpovednej lehote. Podľa informácií, ktoré TASR poskytol hovorca portfólia českej spoločnosti UNEX Boris Keka, ostane v sninskom podniku pracovať 56 zamestnancov.

"Cieľom pre nadchádzajúce obdobie je zachovanie výroby na súčasnej úrovni a po oživení trhu opätovný nárast objemu výroby a zvýšenie zamestnanosti," uviedol Keka.

Podľa jeho ďalších slov je dôvodom súčasnej situácie v podniku celosvetové ochladenie ekonomiky a "s tým súvisiaci znížený objem zákazkovej náplne pre výrobu".

Podľa informácií z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny podnik pôvodne nahlásil v prvej fáze prepúšťanie zahŕňajúce 47 zamestnancov, ďalšia fáza sa mala dotknúť 53 zamestnancov. Aktuálny stav teda preukázal prepúšťanie v menšom rozsahu.

Závod v Snine je súčasťou výrobného portfólia českej spoločnosti UNEX, ktorá sa špecializuje na ťažké strojárenstvo a metalurgiu. Patria do nej aj závody v českom Uničove a Olomouci. Prepúšťanie sa týka všetkých závodov.

15.10.2020 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...