1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Ukončenie vyhodnocovania cenových ponúk na D1/D4 sa čaká koncom apríla

NDS logo
Bratislava – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v súčasnosti vyhodnocuje cenové ponuky v prípade križovatky diaľnic D1 a D4. Úspešné ukončenie vyhodnocovania sa odhaduje na koniec apríla. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR.

NDS spúšťa stavbu obchvatu Košíc, základný kameň poklepú ešte tento mesiac

NDS logo
Košice – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spúšťa stavbu obchvatu Košíc, základný kameň rýchlostnej cesty R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany poklepali v pondelok 25. apríla.

Mesto Poprad začne s opravou ďalšieho mosta, tentoraz na Kežmarskej ulici

construction machinery
Poprad - Na Kežmarskej ulici v Poprade sa v utorok 19. apríla začne s rekonštrukciou mosta. Informovala o tom radnica na sociálnej sieti s tým, že pre stavebné práce musia vodiči rátať s dočasnými dopravnými obmedzeniami.

Firma Peikko zvýšila vlani medziročne zisk o takmer 50 percent

Peikko 19
Kráľová nad Váhom - Slovenská výrobná pobočka fínskej spoločnosti Peikko spracovala v roku 2021 v Kráľovej nad Váhom v okrese Šaľa rekordných 23.000 ton ocele, čo je najviac spomedzi všetkých závodov skupiny.

NDS má v správe 857 mostov, ich prevádzka zahŕňa aj pravidelnú kontrolu

NDS logo
Bratislava – Národná diaľničná spoločnosť má aktuálne v správe 857 mostov. Ich prevádzka zahŕňa aj pravidelné sledovanie posunov a deformácií na mostoch, diagnostiku ich stavu, funkčnosti a bezpečnosti geodetickými meraniami. Diaľničiari o tom informujú na svojej webovej stránke.

Španielska ekonomika rástla vo 4. kvartáli výraznejšie, než sa čakalo

spanish flag
Madrid - Španielska ekonomika zaznamenala v poslednom kvartáli minulého roka výraznejší rast, než uvádzal predbežný odhad. Napriek tomu rast ekonomiky zaostal za vývojom v 3. štvrťroku. TASR o tom informuje na základe správ serverov RTTNews a tradingeconomics.

Na obnovu a rozvoj vodovodov a kanalizácií je potrebných vyše 4,6 mld. eur

water tap 2
Bratislava - Na obnovu a rozvoj vodovodov a kanalizácií potrebuje Slovensko viac ako 4,6 miliardy eur. Upozornil na to Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR, ktorý realizoval kontroly v deviatich vodárenských spoločnostiach.

Mnohé mosty sa blížia k svojej životnosti, desiatky sú v zlom stave

bridge1
Nitra - Technický stav mostov na cestách II. a III. triedy vo vlastníctve Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) je veľmi nepriaznivý. Uvádza sa to v hodnotiacej správe, ktorú si nechal kraj vypracovať.

Kruhový objazd v Strážskom by mohli začať stavať v máji

kruhovy objazd
Strážske – S prestavbou križovatky ciest I/18 a I/74 v meste Strážske v okrese Michalovce na kruhový objazd by mohli začať v máji. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytol Martin Guzi z komunikačného odboru generálneho riaditeľstva Slovenskej správy ciest (SSC).

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...