1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

U. S. Steel po odmietnutí ponuky na prevzatie zvažuje strategické alternatívy

ussteel0317 500Washington - Americký oceliarsky koncern U. S. Steel začal formálny proces vyhodnocovania strategických alternatív pre svoju budúcnosť. Spoločnosť svoje rozhodnutie oznámila v nedeľu (13. 8.) po tom, ako dostala viacero nevyžiadaných ponúk siahajúcich od akvizície určitých výrobných aktivít až po prevzatie celej skupiny.

U. S. Steel uviedol, že všetky návrhy starostlivo zvažuje. Presný časový plán na ukončenie hodnotiaceho procesu si spoločnosť nestanovila, pričom podľa jej vyhlásenia nie je isté, či vyústi do konkrétnej transakcie alebo iného strategického rozhodnutia.

U. S. Steel v nedeľu v osobitnom vyhlásení potvrdil, že odmietol ponuku na prevzatie od konkurenčného výrobcu ocele Cleveland-Cliffs. Spoločnosť so sídlom v Ohiu ocenila U. S. Steel na 7,3 miliardy dolárov (6,63 miliardy eur), čo bolo o 43 % viac ako trhová hodnota koncernu v závere piatkového obchodovania. U. S Steel ponuku označil za neprimeranú.

Návrh zo strany Cleveland-Cliffs prišiel po tom, ako U. S Steel zaznamenal v piatom štvrťroku po sebe pokles zisku a v štvrtom kvartáli v rade pokles tržieb.

25.08.2023 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...