1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Kofola posilňuje v segmente minerálnych vôd, kupuje Kláštornú

kofola logo
Bratislava - Spoločnosť Kofola ČeskoSlovensko posilňuje svoje postavenie na trhu. Do svojho portfólia získava ďalší lokálny produkt - slovenskú minerálnu vodu Kláštorná. Touto akvizíciou spoločnosť potvrdila, že sa orientuje na tradičné značky.

Americká firma Mars investuje v Poříčí nad Sázavou 1,7 miliardy Kč

skittles candies
Praha - Americký výrobca cukroviniek Mars Wrigley Confectionery investuje v Poříči nad Sázavou 1,7 miliardy Kč (65,80 milióna eur). Buduje linku na bonbóny Skittles. Ich produkciu zo súčasných 50.000 ton ročne zvýši o 17.000 ton.

Tempo rastu produkcie španielskeho priemyslu sa v apríli spomalilo

spanish flag
Madrid - Medziročné tempo rastu produkcie španielskeho priemyslu sa v apríli nečakane prudko spomalilo a medzimesačne jeho výkon dokonca klesol. Informoval o tom v stredu štatistický úrad INE.

Taliansky výrobca cestovín Barilla investuje do rozšírenia výroby 1 mld. eur

barilla logo
Miláno - Talianska potravinárska spoločnosť Barilla investuje v najbližších piatich rokoch 1 miliardu eur do rozšírenia výroby a uvedenia nových produktov na trh. Najväčší producent cestovín na svete tak reaguje na zmeny v požiadavkách zákazníkov.

Americká potravinárska spoločnosť Campbell Soup sa prepadla do straty

campbell soup
New York - Americká potravinárska spoločnosť Campbell Soup oznámila, že za 3. kvartál obchodného roka 2017/2018 skĺzla do straty takmer 400 miliónov USD. Podpísala sa pod to najmä divízia Campbell Fresh.

Francúzsky Avril získa väčšinový podiel vo výrobcovi olivového oleja Costa d'Oro

olive
Paríž - Francúzska spoločnosť Avril kupuje väčšinový podiel v talianskom producentovi olivového oleja Costa d'Oro. Vznikne tak tretí najväčší producent na rýchlo rastúcom trhu s olivovým olejom. Hodnotu akvizície spoločnosti nezverejnili.

Osivo Zvolen zvýšilo medziročne zisk o 32.576 eur na 352.737 eur

obilie1
Zvolen – Medziročné zvýšenie zisku o 32.576 eur na 352.737 eur zaznamenal vlani najväčší slovenský výrobca a predajca osív a sadív, spoločnosť Osivo Zvolen.

Kellogg zaznamenal v 1. kvartáli nárast tržieb aj zisku

kelloggs products
Battle Creek - Najväčší svetový výrobca cereálií, americká spoločnosť Kellogg, zaznamenala v 1. kvartáli 2018 nárast tržieb aj zisku, ktorý mierne prekonal očakávania analytikov z Wall Street.

Výsledky PepsiCo za 1. kvartál prekonali očakávania trhu

pepsico
Purchase - Hospodárske výsledky PepsiCo za 1. kvartál prekonali očakávania trhu.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...