1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Koronavírus znížil zisk výrobcu alkoholických nápojov Pernod Ricard o 77 %

pernod richard logo
Paríž - Francúzsky producent alkoholických nápojov Pernod Ricard oznámil za minulý obchodný rok 2019/2020 prudký pokles zisku. Dôvodom boli opatrenia na spomalenie šírenia nového koronavírusu, ktoré zatvorili reštaurácie a bary, ako aj duty-free shopy na letiskách.

Spoločnosť Kofola získala pre Rajeckú dolinu certifikáciu BIO lokality

kofola logo
Rajecká Lesná - Spoločnosť Kofola získala pre Rajeckú dolinu certifikáciu BIO lokality na voľný zber 39 druhov bylín. Podarilo sa jej to prostredníctvom tradičného výrobcu liečivých rastlín, spoločnosti Leros, ktorá patrí do skupiny Kofola. Informovala o tom manažérka komunikácie spoločnosti Kofola ČeskoSlovensko Jana Ptačinská Jirátová.

Pekári žiadajú vládu, aby nemenila zákon o neprimeraných podmienkach

pecivaren vyroba
Bratislava – Stovky pekární žiadajú vládu, aby nemenila zákon o neprimeraných podmienkach v obchode. Je to podľa nich jediná legislatíva, ktorá chráni slovenských výrobcov pred nekalými obchodnými praktikami. Informoval o tom Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov (SZPCC).

Slovensko dlhodobo bojuje s lacnými vínami z EÚ, problémom sú aj prémiové

wine glasses
Bratislava - Slovensko dlhodobo bojuje s lacnými vínami z EÚ, pre krízu je však problém predať aj špičkové (prémiové) vína. Uviedla to výkonná riaditeľka Zväzu vinohradníkov a vinárov Slovenska (ZVVS) Jaroslava Kaňuchová Pátková.

Skupine Kofola sa podarilo v prvom štvrťroku udržať obrat a ukazovateľ EBITDA, na zvyšok roku je dobre pripravená

kofola logo
Skupina Kofola počas prvých troch mesiacov tohto roku, navzdory aktuálnej situácii, udržala oba základné ukazovatele v minuloročných číslach – na tržbách získala len o 0,1 % menej, ukazovateľ EBITDA je zato vyšší o 0,6 %.

Pandémia nového koronavírusu znížila zisk Heinekenu takmer o 70 %

heineken logo 1
Amsterdam - Zisk holandskej pivovarníckej spoločnosti Heineken sa v 1. štvrťroku prepadol o takmer 70 %, keď biznis ovplyvnila pandémia nového koronavírusu.

Spoločnosť Diageo sa zaviazala poskytnúť viac ako 8 miliónov fliaš dezinfekčných prostriedkov pre zdravotnícky personál v prvej línii

Diageo logo
Spoločnosť Diageo, výrobca liehovín ako whisky Johnnie Walker či vodky Smirnoff, sa zaviazala poskytnúť prostriedky na výrobu 8 miliónov fliaš dezinfekčných prostriedkov na ruky a to v objeme 2 miliónov litrov liehu

Plzeňský Prazdroj Slovensko vlani predal 1,5 mil. hektolitrov nápojov

Pilser urquell
Bratislava - Spoločnosť Plzeňský Prazdroj Slovensko zaznamenala vlani celkové predaje s objemom vyše 1,5 milióna hektolitrov. Ťahúňom bola prémiová značka Pilsner Urquell, významne rástol Birell a spotrebitelia siahali viac aj po pive zo slovenskej produkcie značky Šariš.

Zisk Lindt vlani vzrástol o vyše 5 %, zvýši dividendu o 75 %

lindt chocolate logo
Kilchberg - Švajčiarsky výrobca čokolády Lindt & Sprüngli v utorok navrhol zvýšiť akcionárom dividendu o 75 % pri príležitosti 175. výročia svojho založenia.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...