1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Najväčší austrálsky výrobca vín Accolade prechádza do amerických rúk

wine glasses
Sydney - Americká investičná spoločnosť Carlyle Group kupuje najväčšieho producenta vín v Austrálii Accolade Wines za 1 miliardu austrálskych dolárov (625,86 milióna eur).

Coca-Cola plánuje spustiť výrobu prvého alkoholického nápoja

Coca Cola logo
New York - Americký výrobca nealkoholických nápojov Coca-Cola plánuje rozšíriť výrobu o alkoholické nápoje, prvýkrát v 125-ročnej histórii. A vstúpi s nimi na rýchlo rastúci japonský trh s alkoholom.

Tržby aj zisk Danone vlani vzrástli

danone logo1
Paríž - Francúzska potravinárska spoločnosť Danone dosiahla za minulý rok nárast zisku, a väčší, ako jej predpovedali analytici. Vďačí za to najmä divíziám balenej vody a špecializovanej výživy.

Potravinárska spoločnosť rozširuje v Prievidzi výrobu

nestle logo
Prievidza - Nadnárodná spoločnosť Nestlé presunula časť svojej výroby z Rakúska do svojho závodu Carpathia v Prievidzi. Rozšírenie výroby prinieslo i nové pracovné miesta.

Zisk Nestlé vlani klesol o takmer 16 %

nestle building
Vevey - Zisk švajčiarskeho potravinárskeho gigantu Nestlé v minulom roku klesol o takmer 16 %. Dôvodom boli najmä odpisy v divízii Nestlé Skin Health.

Pernod Ricard zvýšil polročný zisk o 25 percent, podporili ho Čína a India

pernod richard logo
Paríž - Svetový producent alkoholických nápojov Pernod Ricard oznámil za 1. polrok obchodného roka 2017/2018 výrazný rast zisku. Prispelo k tomu zníženie nákladov a zvýšený dopyt v Číne a Indii.

Carlsberg zaznamenal v roku 2017 výrazný pokles zisku

carlsberg logo
Kodaň - Dánsky pivovar Carlsberg zaznamenal v roku 2017 výraznejší pokles zisku, ako analytici očakávali. Dôvodom bolo zníženie tržieb a veľké odpisy na jeho kľúčovom ruskom trhu.

Potravinársky koncern Nestlé zruší vo Francúzsku okolo 400 pozícií

nestle building
Paríž - Švajčiarsky potravinársky koncern Nestlé plánuje vo Francúzsku zrušiť približne 400 pracovných miest. Cieľom je zníženie nákladov spoločnosti, pričom k redukcii by malo dôjsť najmä v oblasti zákazníckej podpory.

Producenta prémiovej tequily Patron Spirits kupuje spoločnosť Bacardi

patron spirits logo
New York - Americký výrobca alkoholických nápojov Bacardi sa dohodol na kúpe producenta prémiovej tequily Patron Spirits International za vyše 5 miliárd USD.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...