1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nápojová firma Kofola rozširuje predaj čerstvých potravín

food
Praha - Sieť barov s ovocnými a zeleninovými šťavami UGO, ktorá je súčasťou českej nápojovej skupiny Kofola, expanduje vo výrobe čerstvých potravín. Od firmy Titbit preberá výrobu čerstvých šalátov. Tých tak vyprodukuje denne niekoľko tisíc.

Kofola vyplatí rekordné dividendy, takmer 301 mil. Kč

kofola logo
Praha - Nápojová spoločnosť Kofola vyplatí akcionárom dividendy v rekordnej hodnote takmer 301 miliónov Kč. Uviedla to firma na svojich webových stránkach.

Campbell Soup zaznamenala v 3. kvartáli pokles tržieb aj zisku

campbell-soup
New York - Americká potravinárska spoločnosť Campbell Soup zaznamenala v 3. kvartáli svojho fiškálneho roka 2016/2017 pokles zisku a väčší, ako jej predpovedali analytici.

Lavazza chce zvýšiť svoje tržby prostredníctvom akvizícií

káva
Miláno - Taliansky výrobca kávy Lavazza hľadá ďalšie možnosti na akvizície, aby zvýšil svoj obrat na 2,2 miliardy eur do roku 2020. Uviedol to generálny riaditeľ spoločnosti Antonio Baravalle.

Vlastník Mattoni kupuje výrobcu Pepsi v Bulharsku

mineral water
Praha - Česká spoločnosť Karlovarské minerálne vody (KMV) rozširuje svoje podnikateľské aktivity mimo územia Českej republiky.

Čistý zisk koncernu Heineken v 1. kvartáli vzrástol na 293 mil. eur

Amsterdam - Vysoký dopyt v Ázii a solídny vývoj v Európe mali na začiatku tohto roka pozitívny vplyv na hospodárske výsledky druhého najväčšieho výrobcu piva na svete Heineken.

Hornonitrianske bane začali s výrobou nátierok

spread
Nováky - Baníci začali v tomto období s výrobou vlastných nátierok. Po pestovaní paradajok, hlivy či chove sumčeka afrického ide o ďalšiu z nebaníckych aktivít, ktoré by mali podľa skupiny Hornonitrianske bane nahradiť ťažbu uhlia v podzemí.

Haribo postaví svoju prvú továreň v USA

Haribo Gummy Bears
Washington - Nemecký výrobca sladkostí Haribo oznámil, že plánuje expanziu do USA. Svoju prvú továreň na americkej pôde postaví v štáte Wisconsin. Konkrétne v Kenosha County, zhruba 70 kilometrov severne od Chicaga.

Kofola zaznamenala vlani mierny pokles tržieb aj zisku

kofola logo
Praha - Česká nápojová spoločnosť Kofola zaznamenala vlani tržby. V porovnaní s rokom 2015 to znamená pokles takmer o 3 %. Prevádzkový zisk EBITDA klesol o 2,5 % na približne 1 miliardu Kč.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...