1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Švajčiarsky výrobca čokolády Lindt vlani zvýšil tržby aj zisk

cokolada1
Kilchberg - Švajčiarsky výrobca čokolády Lindt & Sprüngli vlani dokázal zvýšiť tržby aj zisk aj napriek negatívnemu vývoju na americkom trhu.

Zisk AB Inbev sa vlani prepadol o 85 % na 1,24 miliardy USD

beer1
Leuven - Prevzatie konkurenčného koncernu SABMiller výrazne znížilo vlaňajší zisk najväčšieho výrobcu piva na svete AB Inbev.

PepsiCo plánuje zatvoriť závod v Británii, dotkne sa to takmer 400 pozícií

pepsico
Londýn - Americká spoločnosť PepsiCo plánuje zatvoriť závod v severnom Anglicku, v dôsledku čoho by o prácu malo prísť takmer 400 ľudí.

Zisk švajčiarskeho koncernu Nestlé v minulom roku klesol o 6 %

nestle building
Ženeva - Švajčiarsky potravinársky koncern Nestlé oznámil za minulý rok pokles zisku približne o 6 % a firma uviedla, že tento rok plánuje výraznejšie pokročiť vo svojom úspornom programe.

Carlsberg sa vlani vrátil k zisku

beer1
Kodaň - Dánsky pivovar Carlsberg sa vlani vrátil k zisku a jeho výsledok dokonca mierne prekonal odhady analytikov. Pomohli mu najmä jednorazové príjmy.

Cukrovinkársky koncern Mondelez sa vo 4. kvartáli vrátil k zisku

mondelez logo
Deerfield - Americká cukrovinkárska spoločnosť Mondelez International zaznamenala vo 4. kvartáli návrat k zisku, aj napriek tomu ale zaostala za odhadmi ekonómov. Podobne spoločnosť nesplnila očakávania ani v oblasti tržieb.

Rast tržieb Rémy Cointreau sa v 3. kvartáli 2016/17 zrýchlil

Cognac
Paríž - Francúzsky výrobca alkoholických nápojov Rémy Cointreau zaznamenal v 3. kvartáli obchodného roka 2016/17 zrýchlenie predaja.

Stredoeurópske pivovary od AB InBev kupuje japonská Asahi

beer1
Tokio - Päť stredoeurópskych pivovarov, ktoré mala vo svojom portfóliu spoločnosť SABMiller a ktorých súčasťou je aj slovenský Topvar, kúpi za vyše 7 miliárd eur japonská pivovarnícka spoločnosť Asahi.

Coca Cola otvorila nový závod v kambodžskej metropole Phnom Pénh

Coca-Cola logo
Phnom Pénh - Americký výrobca nealkoholických nápojov Coca Cola otvoril nový výrobný závod v kambodžskej metropole Phnom Pénh.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...