1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Lavazza chce zvýšiť svoje tržby prostredníctvom akvizícií

káva
Miláno - Taliansky výrobca kávy Lavazza hľadá ďalšie možnosti na akvizície, aby zvýšil svoj obrat na 2,2 miliardy eur do roku 2020. Uviedol to generálny riaditeľ spoločnosti Antonio Baravalle.

Vlastník Mattoni kupuje výrobcu Pepsi v Bulharsku

mineral water
Praha - Česká spoločnosť Karlovarské minerálne vody (KMV) rozširuje svoje podnikateľské aktivity mimo územia Českej republiky.

Čistý zisk koncernu Heineken v 1. kvartáli vzrástol na 293 mil. eur

Amsterdam - Vysoký dopyt v Ázii a solídny vývoj v Európe mali na začiatku tohto roka pozitívny vplyv na hospodárske výsledky druhého najväčšieho výrobcu piva na svete Heineken.

Hornonitrianske bane začali s výrobou nátierok

spread
Nováky - Baníci začali v tomto období s výrobou vlastných nátierok. Po pestovaní paradajok, hlivy či chove sumčeka afrického ide o ďalšiu z nebaníckych aktivít, ktoré by mali podľa skupiny Hornonitrianske bane nahradiť ťažbu uhlia v podzemí.

Haribo postaví svoju prvú továreň v USA

Haribo Gummy Bears
Washington - Nemecký výrobca sladkostí Haribo oznámil, že plánuje expanziu do USA. Svoju prvú továreň na americkej pôde postaví v štáte Wisconsin. Konkrétne v Kenosha County, zhruba 70 kilometrov severne od Chicaga.

Kofola zaznamenala vlani mierny pokles tržieb aj zisku

kofola logo
Praha - Česká nápojová spoločnosť Kofola zaznamenala vlani tržby. V porovnaní s rokom 2015 to znamená pokles takmer o 3 %. Prevádzkový zisk EBITDA klesol o 2,5 % na približne 1 miliardu Kč.

Švajčiarsky výrobca čokolády Lindt vlani zvýšil tržby aj zisk

cokolada1
Kilchberg - Švajčiarsky výrobca čokolády Lindt & Sprüngli vlani dokázal zvýšiť tržby aj zisk aj napriek negatívnemu vývoju na americkom trhu.

Zisk AB Inbev sa vlani prepadol o 85 % na 1,24 miliardy USD

beer1
Leuven - Prevzatie konkurenčného koncernu SABMiller výrazne znížilo vlaňajší zisk najväčšieho výrobcu piva na svete AB Inbev.

PepsiCo plánuje zatvoriť závod v Británii, dotkne sa to takmer 400 pozícií

pepsico
Londýn - Americká spoločnosť PepsiCo plánuje zatvoriť závod v severnom Anglicku, v dôsledku čoho by o prácu malo prísť takmer 400 ľudí.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...