1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk AB InBev vo 4. kvartáli klesol a zasiahol ho aj koronavírus

Anheuser Busch building
Brusel - Najväčšia pivovarnícka spoločnosť na svete Anheuser-Busch InBev (AB InBev) vo štvrtok oznámila, že jej zisk v poslednom kvartáli minulého roka klesol.

Zisk Danone vlani klesol, v 1. kvartáli očakáva negatívny vplyv koronavírusu

danone logo1
Paríž - Francúzsky potravinársky koncern Danone oznámil za minulý rok pokles čistého zisku o takmer 18 %, pod čo sa podpísali jednorazové náklady. Celkové tržby však vzrástli o takmer 3 % a rast zaznamenali aj porovnateľné tržby.

Koronavírus môže z ročných tržieb výrobcu liehovín Diageo skresať 325 mil. GBP

alcohol bottle pouring
Londýn - Britská spoločnosť Diageo, najväčší producent liehovín na svete, očakáva, že epidémia nového koronavírusu jej v súčasnom obchodnom roku môže z tržieb skresať až 325 miliónov libier (388,62 milióna eur).

Výsledky PepsiCo vo 4. kvartáli prekonali očakávania trhu

pepsico
Purchase - Americkému výrobcovi nealkoholických nápojov PepsiCo sa na konci vlaňajška darilo a jeho hospodárske výsledky prekonali očakávania trhu.

Zisk Nestlé vlani vzrástol viac, ako analytici odhadovali

nestle building
Vevey - Zisk švajčiarskeho potravinárskeho gigantu Nestlé v minulom roku vzrástol viac, ako ekonómovia odhadovali. Podporil ho najmä odbyt divízie Nestlé Skin Health.

Koncern Heineken vlani zvýšil zisk viac než o 13 %

heineken logo 1
Amsterdam - Holandský pivovarnícky koncern Heineken vlani zvýšil svoj zisk o 13,2 % na 2,17 miliardy eur. Dôvodom je zvýšenie produkcie piva rovnako ako jeho ceny. Druhý najväčší výrobca piva na svete počíta s pokračovaním rastu aj v tomto roku.

Kvartálne tržby francúzskeho výrobcu liehovín Rémy Cointreau klesli o vyše 10 %

Cognac
Paríž - Francúzsky výrobca alkoholických nápojov Rémy Cointreau zaznamenal za 3. kvartál súčasného obchodného roka pokles tržieb o viac než desatinu. Veľkou mierou sa pod to podpísali od leta trvajúce nepokoje v Hongkongu.

Kofola kupuje českého výrobcu ciderov F. H. Prager

kofola logo
Praha - Česká nápojárska spoločnosť Kofola kupuje 100-percentný podiel vo výrobcovi ciderov F. H. Prager. Spoločnosť to uviedla v utorkovej tlačovej správe. Hodnotu transakcie firmy nezverejnili.

Francúzsko už eviduje pokles vývozu vín pre americké clá

wine glasses
Paríž - Francúzsko zaznamenalo ku koncu minulého roka pokles vývozu svojich vín, čo je dôsledok dovozných ciel zavedených Washingtonom pre spor za dotácie Európskej únie v prospech výrobcu lietadiel Airbus.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...