1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nestlé predá divíziu sladkostí v USA talianskej firme Ferrero

nestle building
Zürich - Najväčší svetový potravinársky koncern Nestlé predáva svoju divíziu sladkostí v USA talianskej firme Ferrero za 2,8 miliardy CHF (2,4 miliardy eur).

Retro žuvačky Pedro menia majiteľa, od Fínov prejdú k Írom

pedro zuvacky
Praha - Divízia cukroviniek fínskej potravinárskej firmy Raisio, pod ktorú spadá aj česká Candy Plus vyrábajúca žuvačky Pedro, sa stane súčasťou írskej spoločnosti Valeo Foods Group.

Plzeňský Prazdroj zvýšil v minulom obchodnom roku zisk zhruba o 30 %

beer1
Praha - Česká pivovarnícka spoločnosť Plzeňský Prazdroj dosiahla za minulý obchodný rok rast zisku zhruba o 30 %. Dopomohol k tomu rast tržieb, ktoré sa zvýšili takmer o desatinu.

Francúzsky výrobca koňakov Rémy Cointreau zvýšil polročný zisk takmer o pätinu

Cognac
Paríž - Francúzsky výrobca alkoholických nápojov Rémy Cointreau zaznamenal za 1. polrok súčasného obchodného roka rast zisku takmer o pätinu. Prispel k tomu najmä vysoký dopyt po jeho prémiovom koňaku v Číne a Spojených štátoch.

Zisk Campbell Soup v 1. kvartáli klesol

campbell soup
New York - Americká potravinárska spoločnosť Campbell Soup zaznamenala v 1. štvrťroku obchodného roka 2017/2018 pokles zisku, ktorý prekonal aj odhady analytikov.

Francúzom chýba maslo na croissanty

maslo
Paríž - Zbožňovaný francúzsky maslový croissant čelí nepriaznivým vetrom na svetových trhov. Už len zohnať maslo na raňajky sa vo Francúzsku stalo náročnou úlohou.

Hodnota exportu škótskej whisky v 1. polroku vzrástla

whisky
Edinburg - Rast dopytu po škótskej jednodruhovej sladovej whisky (single malt whisky), pomohol zvýšiť hodnotu exportu whisky v prvej polovici tohto roka, aj keď objem jej vývozu klesol.

Tržby Rémy Cointreau v 2. kvartáli vzrástli o 3,2 %

Cognac
Paríž - Francúzsky výrobca alkoholických nápojov Rémy Cointreau zaznamenal v 2. štvrťroku finančného roka 2017/18 nárast tržieb a väčší, ako mu predpovedali analytici.

Zisk PepsiCo v 3. kvartáli vzrástol

pepsico
New York - Americký výrobca nealkoholických nápojov PepsiCo zaznamenal v 3. kvartáli nárast zisku. Pomohlo mu zníženie nákladov aj väčší dopyt po slaných pochúťkach jeho značky Frito-Lay.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...