1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Spoločnosť Rémy Cointreau vykázala za 1. polrok lepšie výsledky, než sa čakalo

Cognac
Paríž - Francúzsky výrobca alkoholických nápojov Rémy Cointreau zaznamenal za 1. polrok pokles zisku o viac než štvrtinu, napriek tomu boli výsledky lepšie, než sa očakávalo. Spoločnosť zároveň ponechala v platnosti optimistický odhad vývoja v ďalších mesiacoch, najmä vďaka čínskemu a americkému trhu.

Danone plánuje zrušiť až 2000 pracovných miest

danone logo1
Paríž - Francúzska potravinárska spoločnosť Danone plánuje zrušiť až 2000 pracovných miest, vrátane jednej zo štyroch pozícií v globálnych centrálach. Cieľom najväčšieho svetového výrobcu jogurtov je oživiť ziskovosť.

Kofola zažila rekordné leto, spotrebitelia boli verní tradičným značkám

kofola logo
Skupina Kofola zlepšila kľúčové hospodárske ukazovatele, skvelé výsledky priniesol hlavne československý segment nealko nápojov postavený na tradičných značkách. Kofola zaznamenala v treťom kvartáli 2020 v medziročnom porovnaní tržby vyššie o 8325 tis. EUR, hodnota ukazovateľa

Slovenské pekárenské odvetvie sa od Nežnej revolúcie výrazne zmenilo

pekaren1
Bratislava  – Slovenské pekárenské odvetvie sa od Nežnej revolúcie v roku 1989 výrazne zmenilo. Informoval o tom Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov (SZPCC). Kým pred revolúciou sa Slovensko vyznačovalo najmä priemyselnou výrobou chleba a pečiva, 90-te roky minulého storočia všetko zmenili.

Tyson Foods vo 4. kvartáli prekonal očakávania trhu

tyson foods logo
Springdale - Americká potravinárska spoločnosť Tyson Foods dosiahla vo 4. kvartáli svojho finančného roka 2019/2020 lepšie výsledky, ako jej predpovedali analytici. Najväčší americký spracovateľ mäsa profitoval z toho, že zákazníci počas pandémie ochorenia COVID-19 kupovali viac jeho výrobkov z hovädzieho a bravčového mäsa.

Zisk pivovarníckeho koncernu Heineken za 9 mesiacov klesol o vyše 76 %

heineken
Amsterdam - Holandský pivovarnícky koncern Heineken oznámil za deväť mesiacov tohto roka pokles zisku o viac než 76 %. Zároveň uviedol, že pristúpi k reštrukturalizácii s cieľom riešiť "výrazný vplyv" pandémie nového koronavírusu na jeho biznis.

Tržby výrobcu liehovín Pernod Ricard v 1. kvartáli klesli, očakáva ďalší prepad

pernod richard logo
Paríž - Francúzsky výrobca alkoholických nápojov Pernod Ricard zaznamenal po dramatickom poslednom kvartáli obchodného roka 2019/2020 pokles tržieb aj v 1. štvrťroku súčasného obchodného roka, tempo poklesu sa však výrazne zmiernilo.

Maďarský výrobca Hell Energy spustil novú továreň na výrobu energetickej kávy

hellenergy logo
Bratislava/Szikszó – Maďarský výrobca energetických nápojov Hell Energy dokončil novú továreň na produkciu energetickej ľadovej kávy v hliníkových plechovkách. Ako uviedol jeho generálny riaditeľ Barnabás Cserekly, má hodinovú kapacitu viac než 50.000 plechoviek a do jej vybudovania investovali viac ako 22 miliónov eur.

Kofola zvládla zatiaľ najťažší kvartál v histórii nad očakávania

kofola logo
Skupina Kofola obhájila svoju silnú pozíciu v jednom z historicky najzložitejších kvartálov, hospodárenie zvládla na výbornú. Firme k výsledkom pomohla dlhodobá stratégia postavená na tradičných a lokálnych značkách, pružnosť v rozhodovaní pri hľadaní úspor a nadštandardné nasadenie zamestnancov.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...