1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk aj predaj piva skupiny Heineken za 9 mesiacov vzrástli

heineken logo 1
Amsterdam – Holandská pivovarnícka skupina Heineken oznámila, že za prvých deväť mesiacov roka sa jej zisk aj objem predaného piva zvýšili.

Závod Hell Energy pri maďarskom Miškovci zásobuje 52 krajín vrátane Slovenska

hellenergy logo
Szikszó/Bratislava – Celkovo 52 krajín vrátane Slovenska zásobuje energetickými nápojmi a ďalšími výrobkami závod Hell Energy neďaleko maďarskej obce Szikszó pri Miškovci.

Hydinári sú radi, že sa zaviedla povinnosť označovať krajinu pôvodu mäsa

nakupovanie1
Bratislava - Slovenskí hydinári sú radi, že sa zaviedla povinnosť označovania krajiny pôvodu mäsa v prípade pokrmov a hotových jedál pre zariadenia verejného stravovania.

Amerických výrobcov whisky zasiahli clá na jej dovoz do EÚ, obávajú sa ďalších

whisky
Washington - Keď Európska únia (EÚ) uvalila v júni 2018 clá na americkú whisky, predaj remeselnej pálenice Mountain Laurel Spirits sa v priebehu dňa znížil o 10 %, keďže európsky distribútor jednoducho prestal nakupovať jej Dad's Hat Pennsylvania Rye Whiskey.

Dopyt po čokoláde v Ázii neustále stúpa, produkcia bôbov pritom klesá

cokolada1
Kuala Lumpur - Dopyt po čokoláde v Ázii neustále stúpa. Výrobcovia obľúbenej pochúťky v tomto regióne tak hľadajú spôsoby, ako zvýšiť miestne dodávky kakaových bôbov, aby mohli uspokojiť svojich klientov. Informovalo o tom ázijské združenie producentov kakaa.

Coca-Cola zvýšila zisk v 2. štvrťroku o vyše 12 %

Coca Cola logo
Atlanta - Americký nápojový koncern Coca-Cola oznámil za 2. kvartál rast tržieb o vyše 6 % a zisku o vyše 12 %, k čomu prispelo najmä zvýšenie dopytu po jeho sýtených, ako aj kávových nápojoch. Firma zároveň zvýšila prognózu tržieb na celý rok.

Zisk švajčiarskeho výrobcu čokolády Lindt za 1. polrok vzrástol, pomohol trh USA

lindt chocolate logo
Kilchberg - Švajčiarsky výrobca čokolády Lindt & Sprüngli oznámil za 1. polrok rast tržieb a zisku, k čomu prispelo najmä zlepšenie situácie na trhu USA. Zisk však rástol aj v Európe. Firma zároveň potvrdila tohtoročný organický rast tržieb.

Potravinársky priemysel dosiahol vlani zisk pred zdanením 114,5 mil. eur

meat food
Bratislava - Potravinársky priemysel SR (výroba potravín, nápojov a tabakových výrobkov) dosiahol vlani kladný výsledok hospodárenia pred zdanením vo výške 114,5 milióna eur, čo bolo o 15,1 % viac ako v predchádzajúcom roku.

Zisk PepsiCo v 2. kvartáli 2019 klesol, ale menej ako sa čakalo

pepsico
Purchase - Zisk amerického výrobcu nealkoholických nápojov PepsiCo v 2. kvartáli 2019 klesol, ale aj napriek tomu prekonal odhady analytikov.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...