1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Skupina Heineken zaznamenala v 1. kvartáli 2019 nárast zisku aj predaja

heineken logo 1
Amsterdam - Holandská pivovarnícka skupina Heineken zaznamenala v 1. kvartáli 2019 nárast zisku aj objemu predaného piva, napriek neskoršiemu termínu veľkonočných sviatkov.

Slovensko nie je potravinovo sebestačné, tvrdí mäsovýrobca

masokombinat
Bardejov – Slovensko nie je potravinovo sebestačné. Na kauze s pokazeným mäsom nesú najväčšiu vinu poľské úrady, tvrdí bardejovská Mäsovýroba Cimbaľák.

Tržby výrobcu nápojov Red Bull vzrástli vlani na rekordných 5,5 mld. eur

red bull can
Viedeň - Rakúsky výrobca energetických nápojov Red Bull zaznamenal v roku 2018 zvýšenie tržieb takmer o 4 % na nový rekord. Zároveň uviedol, že aj prevádzkový zisk zaznamenal rekord, jeho výšku však nezverejnil.

Zisk Danone vlani klesol

danone products
Paríž - Francúzska potravinárska spoločnosť Danone oznámila, že jej tržby aj čistý zisk minulý rok mierne klesli. V tomto roku spoločnosť predpovedá zhruba rovnaký obrat ako vlani.

Ceny cukru uzatvorili obchodovanie v roku 2018 na 10-ročnom minime

cukor
New York - Ceny cukru uzatvorili minulý rok na najnižšej úrovni za posledných 10 rokov. To znamená pokles už druhý rok po sebe, pričom dôvodom sú pokračujúce vysoké zásoby komodity vo svete.

Potravinári majú za sebou turbulentný rok 2018

pecivaren vyroba
Bratislava - Slovenskí potravinári majú za sebou turbulentný rok 2018. Uviedla to Monika Mičúchová z Potravinárskej komory Slovenska (PKS).

Ferrero má záujem o kúpu zahraničnej divízie Campbell Soup

Ferrero logo
Miláno - Taliansky výrobca obľúbenej nátierky Nutella, spoločnosť Ferrero, má záujem o kúpu zahraničnej divízie americkej firmy Campbell Soup.

Dopyt po zdravších nápojoch zvýšil zisk firmy Coca-Cola takmer o 30 %

Coca Cola logo
Atlanta - Americký nápojový koncern Coca-Cola zaznamenal v 3. kvartáli rast zisku takmer o 30 %. Tržby síce o takmer desatinu klesli, aj tie však podobne ako zisk prekonali očakávania analytikov.

Tržby Danone v 3. štvrťroku klesli

danone canada
Paríž - Francúzska potravinárska spoločnosť Danone oznámila, že celkové tržby za 3. štvrťrok klesli v dôsledku negatívnych menových efektov. Ale spoločnosť potvrdila svoje celoročné prognózy a uviedla, že je pripravená pre menové výkyvy.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...