1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Podiel slovenských výrobkov v obchodoch už dva roky mierne rastie

food
Bratislava - Podiel slovenských výrobkov v predajniach už druhý rok po sebe mierne rastie a v obchodoch je v súčasnosti 38,6 % domácich výrobkov. Oproti roku 2018 ide o nárast o 0,9 percentuálneho bodu. Slovensko sa tak vrátilo na úroveň roku 2016.

Plzenský Prazdroj predal vlani rekordné množstvo piva

Pilser urquell
Praha – Plzenský Prazdroj vlani predal v Česku a v zahraničí rekordných 11,5 milióna hektolitrov piva, čo bolo medziročne o 4 % viac. Vývoz do cudziny dosiahol 4,3 milióna hektolitrov a bol medziročne vyšší o 4,5 %, čím vytvoril historický rekord firmy.

Carlsberg zaznamenal v 1. štvrťroku nárast tržieb o 9 %

carlsberg logo
Kodaň - Dánsky pivovar Carlsberg zaznamenal v uplynulom 1. štvrťroku 2019 nárast tržieb o 9 %. Prispeli k tomu vyššie ceny piva. Carlsberg zároveň potvrdil svoj odhad príjmov za celý rok.

Skupina Heineken zaznamenala v 1. kvartáli 2019 nárast zisku aj predaja

heineken logo 1
Amsterdam - Holandská pivovarnícka skupina Heineken zaznamenala v 1. kvartáli 2019 nárast zisku aj objemu predaného piva, napriek neskoršiemu termínu veľkonočných sviatkov.

Slovensko nie je potravinovo sebestačné, tvrdí mäsovýrobca

masokombinat
Bardejov – Slovensko nie je potravinovo sebestačné. Na kauze s pokazeným mäsom nesú najväčšiu vinu poľské úrady, tvrdí bardejovská Mäsovýroba Cimbaľák.

Tržby výrobcu nápojov Red Bull vzrástli vlani na rekordných 5,5 mld. eur

red bull can
Viedeň - Rakúsky výrobca energetických nápojov Red Bull zaznamenal v roku 2018 zvýšenie tržieb takmer o 4 % na nový rekord. Zároveň uviedol, že aj prevádzkový zisk zaznamenal rekord, jeho výšku však nezverejnil.

Zisk Danone vlani klesol

danone products
Paríž - Francúzska potravinárska spoločnosť Danone oznámila, že jej tržby aj čistý zisk minulý rok mierne klesli. V tomto roku spoločnosť predpovedá zhruba rovnaký obrat ako vlani.

Ceny cukru uzatvorili obchodovanie v roku 2018 na 10-ročnom minime

cukor
New York - Ceny cukru uzatvorili minulý rok na najnižšej úrovni za posledných 10 rokov. To znamená pokles už druhý rok po sebe, pričom dôvodom sú pokračujúce vysoké zásoby komodity vo svete.

Potravinári majú za sebou turbulentný rok 2018

pecivaren vyroba
Bratislava - Slovenskí potravinári majú za sebou turbulentný rok 2018. Uviedla to Monika Mičúchová z Potravinárskej komory Slovenska (PKS).

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...