1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Pandémia zvýšila vlani vývoz nemeckého piva do Británie zhruba o štvrtinu

beer1
Berlín/Londýn - Predaj nemeckého piva v Británii zaznamenal v minulom roku výrazný rast. Veľkou mierou k tomu prispela pandémia nového koronavírusu. Informovala o tom asociácia nemeckých pivovarov VAB.

Pivovar Šariš míňa oproti minulosti na výrobu menej vody

beer1
Veľký Šariš - Pivovar Šariš za posledných desať rokov výrazne znížil spotrebu vody na výrobu hektolitra piva. Dôvodom sú pravidelné investície, ktoré sú cielené nielen na zlepšovanie procesov a kvality produktov vo výrobe, ale aj na úspory energie a nižší ekologický dosah na životné prostredie.

Nestlé sa aj na Slovensku darí šetriť vodou viac ako bolo plánované

nestle building
Bratislava - Pri príležitosti dnešného Svetového dňa vody vyhodnotila spoločnosť Nestlé svoje záväzky v oblasti úspory vody na Slovensku. Údaje ukazujú, že jej zatiaľ jediný tunajší závod, Carpathia v Prievidzi, dokázal medzi rokmi 2010 až 2020 obmedziť spotrebu vody viac ako bol stanovený cieľ.

Kvartálne tržby svetového výrobcu polievok Campbell Soup vzrástli o takmer 6 %

campbell soup
New York - Americká potravinárska spoločnosť Campbell Soup oznámila za 2. štvrťrok svojho obchodného roka 2020/2021 rast tržieb o takmer 6 %. Prispeli k tomu pokračujúce obmedzenia pre pandémiu nového koronavírusu, v dôsledku ktorých sa Američania naďalej stravujú najmä doma.

Kofola ukončila minulý rok nad očakávania. Ročný ukazovateľ prevádzkového zisku EBITDA prekročil jednu miliardu českých korún.

kofola logo
Aj napriek značným obmedzeniam na trhu v posledných mesiacoch roku z dôvodu koronavírusovej pandémie uzatvorila Skupina Kofola rok 2020 mierne nad očakávania. Hodnota ukazovateľa EBITDA za rok 2020 dosiahla podľa predbežných hospodárskych výsledkov 1,03 miliardy Kč (39 mil. EUR).

Firma Rémy Cointreau evidovala v 3. kvartáli výrazný rast porovnateľných tržieb

Cognac
Paríž - Francúzsky výrobca alkoholických nápojov Rémy Cointreau zaznamenal za 3. kvartál obchodného roka 2020/2021 rast porovnateľných tržieb o viac než štvrtinu. Prispeli k tomu najmä tržby z predaja koňaku v USA a Číne.

Napriek pandémii nového koronavírusu dopyt po sektoch v ČR rástol aj v roku 2020

Champagne Bottle
Praha - Spotreba sektov v Českej republike každoročne rastie a nezmenilo sa to ani v roku 2020. Rast predaja pritom nezvyšuje iba záver roka, spotreba rastie aj v jeho priebehu. Naopak, odbyt liehovín výrazne klesol. Poukázali na to údaje výskumnej spoločnosti Nielsen a predajcu Bohemia Sekt, ktoré zverejnil server lidovky.cz.

Producentom mlieka sa podarilo v roku 2020 udržať fungovanie prevádzok

milk
Bratislava - Plynulá výroba kravského mlieka, štátna pomoc, ale aj nulové kompenzácie následkov pandémie – aj taký bol rok z pohľadu prvovýrobcov mlieka. Uviedla to pre TASR Jana Holéciová, hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) pri bilancovaní uplynulého roka z pohľadu chovateľov dojníc.

Svetový výrobca polievok Campbell Soup zvýšil kvartálny zisk o 86 %

campbell soup
Washington - Americká potravinárska spoločnosť Campbell Soup oznámila za 1. kvartál súčasného obchodného roka rast zisku o 86 %, pričom ako v zisku, tak v tržbách prekonala očakávania trhov.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...