1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Coca-Cola zvýšila zisk v 2. štvrťroku o vyše 12 %

Coca Cola logo
Atlanta - Americký nápojový koncern Coca-Cola oznámil za 2. kvartál rast tržieb o vyše 6 % a zisku o vyše 12 %, k čomu prispelo najmä zvýšenie dopytu po jeho sýtených, ako aj kávových nápojoch. Firma zároveň zvýšila prognózu tržieb na celý rok.

Zisk švajčiarskeho výrobcu čokolády Lindt za 1. polrok vzrástol, pomohol trh USA

lindt chocolate logo
Kilchberg - Švajčiarsky výrobca čokolády Lindt & Sprüngli oznámil za 1. polrok rast tržieb a zisku, k čomu prispelo najmä zlepšenie situácie na trhu USA. Zisk však rástol aj v Európe. Firma zároveň potvrdila tohtoročný organický rast tržieb.

Potravinársky priemysel dosiahol vlani zisk pred zdanením 114,5 mil. eur

meat food
Bratislava - Potravinársky priemysel SR (výroba potravín, nápojov a tabakových výrobkov) dosiahol vlani kladný výsledok hospodárenia pred zdanením vo výške 114,5 milióna eur, čo bolo o 15,1 % viac ako v predchádzajúcom roku.

Zisk PepsiCo v 2. kvartáli 2019 klesol, ale menej ako sa čakalo

pepsico
Purchase - Zisk amerického výrobcu nealkoholických nápojov PepsiCo v 2. kvartáli 2019 klesol, ale aj napriek tomu prekonal odhady analytikov.

Výrobcovia škótskej whisky sa obávajú sporu USA a EÚ, žiadajú rýchle riešenie

whisky
Londýn - Združenie producentov škótskej whisky (SWA) vyzvalo v utorok Spojené štáty a Európsku úniu (EÚ), aby čo najskôr ukončili obchodný spor a neohrozovali ekonomiku na jednej aj druhej strane.

Nitrianska mliekareň spracuje tretinu slovenského mlieka

milk
Nitra – Spotreba mlieka na Slovensku stále nedosahuje hodnoty, ktoré odporúča Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Podľa nej by mal jeden človek skonzumovať v priebehu roka približne 220 kilogramov mlieka.

Podiel slovenských výrobkov v obchodoch už dva roky mierne rastie

food
Bratislava - Podiel slovenských výrobkov v predajniach už druhý rok po sebe mierne rastie a v obchodoch je v súčasnosti 38,6 % domácich výrobkov. Oproti roku 2018 ide o nárast o 0,9 percentuálneho bodu. Slovensko sa tak vrátilo na úroveň roku 2016.

Plzenský Prazdroj predal vlani rekordné množstvo piva

Pilser urquell
Praha – Plzenský Prazdroj vlani predal v Česku a v zahraničí rekordných 11,5 milióna hektolitrov piva, čo bolo medziročne o 4 % viac. Vývoz do cudziny dosiahol 4,3 milióna hektolitrov a bol medziročne vyšší o 4,5 %, čím vytvoril historický rekord firmy.

Carlsberg zaznamenal v 1. štvrťroku nárast tržieb o 9 %

carlsberg logo
Kodaň - Dánsky pivovar Carlsberg zaznamenal v uplynulom 1. štvrťroku 2019 nárast tržieb o 9 %. Prispeli k tomu vyššie ceny piva. Carlsberg zároveň potvrdil svoj odhad príjmov za celý rok.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...