1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tržby výrobcu liehovín Pernod Ricard v 1. kvartáli klesli, očakáva ďalší prepad

pernod richard logo
Paríž - Francúzsky výrobca alkoholických nápojov Pernod Ricard zaznamenal po dramatickom poslednom kvartáli obchodného roka 2019/2020 pokles tržieb aj v 1. štvrťroku súčasného obchodného roka, tempo poklesu sa však výrazne zmiernilo.

Maďarský výrobca Hell Energy spustil novú továreň na výrobu energetickej kávy

hellenergy logo
Bratislava/Szikszó – Maďarský výrobca energetických nápojov Hell Energy dokončil novú továreň na produkciu energetickej ľadovej kávy v hliníkových plechovkách. Ako uviedol jeho generálny riaditeľ Barnabás Cserekly, má hodinovú kapacitu viac než 50.000 plechoviek a do jej vybudovania investovali viac ako 22 miliónov eur.

Kofola zvládla zatiaľ najťažší kvartál v histórii nad očakávania

kofola logo
Skupina Kofola obhájila svoju silnú pozíciu v jednom z historicky najzložitejších kvartálov, hospodárenie zvládla na výbornú. Firme k výsledkom pomohla dlhodobá stratégia postavená na tradičných a lokálnych značkách, pružnosť v rozhodovaní pri hľadaní úspor a nadštandardné nasadenie zamestnancov.

Skupina Kofola zaznamenala v 2. štvrťroku medzikvartálny pokles tržieb o 15,9 %

kofola logo
Bratislava - Skupina Kofola zaznamenala v 2. štvrťroku 2020 ovplyvnenom pandémiou nového koronavírusu a súvisiacimi epidemiologickými opatreniami medzikvartálny pokles tržieb o 15,9 %. Ukazovateľ EBITDA sa držal na úrovni 15,7 %. Informovala o tom Kofola ČeskoSlovensko.

Koronavírus znížil zisk výrobcu alkoholických nápojov Pernod Ricard o 77 %

pernod richard logo
Paríž - Francúzsky producent alkoholických nápojov Pernod Ricard oznámil za minulý obchodný rok 2019/2020 prudký pokles zisku. Dôvodom boli opatrenia na spomalenie šírenia nového koronavírusu, ktoré zatvorili reštaurácie a bary, ako aj duty-free shopy na letiskách.

Spoločnosť Kofola získala pre Rajeckú dolinu certifikáciu BIO lokality

kofola logo
Rajecká Lesná - Spoločnosť Kofola získala pre Rajeckú dolinu certifikáciu BIO lokality na voľný zber 39 druhov bylín. Podarilo sa jej to prostredníctvom tradičného výrobcu liečivých rastlín, spoločnosti Leros, ktorá patrí do skupiny Kofola. Informovala o tom manažérka komunikácie spoločnosti Kofola ČeskoSlovensko Jana Ptačinská Jirátová.

Pekári žiadajú vládu, aby nemenila zákon o neprimeraných podmienkach

pecivaren vyroba
Bratislava – Stovky pekární žiadajú vládu, aby nemenila zákon o neprimeraných podmienkach v obchode. Je to podľa nich jediná legislatíva, ktorá chráni slovenských výrobcov pred nekalými obchodnými praktikami. Informoval o tom Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov (SZPCC).

Slovensko dlhodobo bojuje s lacnými vínami z EÚ, problémom sú aj prémiové

wine glasses
Bratislava - Slovensko dlhodobo bojuje s lacnými vínami z EÚ, pre krízu je však problém predať aj špičkové (prémiové) vína. Uviedla to výkonná riaditeľka Zväzu vinohradníkov a vinárov Slovenska (ZVVS) Jaroslava Kaňuchová Pátková.

Skupine Kofola sa podarilo v prvom štvrťroku udržať obrat a ukazovateľ EBITDA, na zvyšok roku je dobre pripravená

kofola logo
Skupina Kofola počas prvých troch mesiacov tohto roku, navzdory aktuálnej situácii, udržala oba základné ukazovatele v minuloročných číslach – na tržbách získala len o 0,1 % menej, ukazovateľ EBITDA je zato vyšší o 0,6 %.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...