1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Čistý zisk koncernu Heineken v 1. kvartáli vzrástol na 293 mil. eur

Amsterdam - Vysoký dopyt v Ázii a solídny vývoj v Európe mali na začiatku tohto roka pozitívny vplyv na hospodárske výsledky druhého najväčšieho výrobcu piva na svete Heineken.

Hornonitrianske bane začali s výrobou nátierok

spread
Nováky - Baníci začali v tomto období s výrobou vlastných nátierok. Po pestovaní paradajok, hlivy či chove sumčeka afrického ide o ďalšiu z nebaníckych aktivít, ktoré by mali podľa skupiny Hornonitrianske bane nahradiť ťažbu uhlia v podzemí.

Haribo postaví svoju prvú továreň v USA

Haribo Gummy Bears
Washington - Nemecký výrobca sladkostí Haribo oznámil, že plánuje expanziu do USA. Svoju prvú továreň na americkej pôde postaví v štáte Wisconsin. Konkrétne v Kenosha County, zhruba 70 kilometrov severne od Chicaga.

Kofola zaznamenala vlani mierny pokles tržieb aj zisku

kofola logo
Praha - Česká nápojová spoločnosť Kofola zaznamenala vlani tržby. V porovnaní s rokom 2015 to znamená pokles takmer o 3 %. Prevádzkový zisk EBITDA klesol o 2,5 % na približne 1 miliardu Kč.

Švajčiarsky výrobca čokolády Lindt vlani zvýšil tržby aj zisk

cokolada1
Kilchberg - Švajčiarsky výrobca čokolády Lindt & Sprüngli vlani dokázal zvýšiť tržby aj zisk aj napriek negatívnemu vývoju na americkom trhu.

Zisk AB Inbev sa vlani prepadol o 85 % na 1,24 miliardy USD

beer1
Leuven - Prevzatie konkurenčného koncernu SABMiller výrazne znížilo vlaňajší zisk najväčšieho výrobcu piva na svete AB Inbev.

PepsiCo plánuje zatvoriť závod v Británii, dotkne sa to takmer 400 pozícií

pepsico
Londýn - Americká spoločnosť PepsiCo plánuje zatvoriť závod v severnom Anglicku, v dôsledku čoho by o prácu malo prísť takmer 400 ľudí.

Zisk švajčiarskeho koncernu Nestlé v minulom roku klesol o 6 %

nestle building
Ženeva - Švajčiarsky potravinársky koncern Nestlé oznámil za minulý rok pokles zisku približne o 6 % a firma uviedla, že tento rok plánuje výraznejšie pokročiť vo svojom úspornom programe.

Carlsberg sa vlani vrátil k zisku

beer1
Kodaň - Dánsky pivovar Carlsberg sa vlani vrátil k zisku a jeho výsledok dokonca mierne prekonal odhady analytikov. Pomohli mu najmä jednorazové príjmy.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...