1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výrobcovia škótskej whisky sa obávajú sporu USA a EÚ, žiadajú rýchle riešenie

whisky
Londýn - Združenie producentov škótskej whisky (SWA) vyzvalo v utorok Spojené štáty a Európsku úniu (EÚ), aby čo najskôr ukončili obchodný spor a neohrozovali ekonomiku na jednej aj druhej strane.

Nitrianska mliekareň spracuje tretinu slovenského mlieka

milk
Nitra – Spotreba mlieka na Slovensku stále nedosahuje hodnoty, ktoré odporúča Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Podľa nej by mal jeden človek skonzumovať v priebehu roka približne 220 kilogramov mlieka.

Podiel slovenských výrobkov v obchodoch už dva roky mierne rastie

food
Bratislava - Podiel slovenských výrobkov v predajniach už druhý rok po sebe mierne rastie a v obchodoch je v súčasnosti 38,6 % domácich výrobkov. Oproti roku 2018 ide o nárast o 0,9 percentuálneho bodu. Slovensko sa tak vrátilo na úroveň roku 2016.

Plzenský Prazdroj predal vlani rekordné množstvo piva

Pilser urquell
Praha – Plzenský Prazdroj vlani predal v Česku a v zahraničí rekordných 11,5 milióna hektolitrov piva, čo bolo medziročne o 4 % viac. Vývoz do cudziny dosiahol 4,3 milióna hektolitrov a bol medziročne vyšší o 4,5 %, čím vytvoril historický rekord firmy.

Carlsberg zaznamenal v 1. štvrťroku nárast tržieb o 9 %

carlsberg logo
Kodaň - Dánsky pivovar Carlsberg zaznamenal v uplynulom 1. štvrťroku 2019 nárast tržieb o 9 %. Prispeli k tomu vyššie ceny piva. Carlsberg zároveň potvrdil svoj odhad príjmov za celý rok.

Skupina Heineken zaznamenala v 1. kvartáli 2019 nárast zisku aj predaja

heineken logo 1
Amsterdam - Holandská pivovarnícka skupina Heineken zaznamenala v 1. kvartáli 2019 nárast zisku aj objemu predaného piva, napriek neskoršiemu termínu veľkonočných sviatkov.

Slovensko nie je potravinovo sebestačné, tvrdí mäsovýrobca

masokombinat
Bardejov – Slovensko nie je potravinovo sebestačné. Na kauze s pokazeným mäsom nesú najväčšiu vinu poľské úrady, tvrdí bardejovská Mäsovýroba Cimbaľák.

Tržby výrobcu nápojov Red Bull vzrástli vlani na rekordných 5,5 mld. eur

red bull can
Viedeň - Rakúsky výrobca energetických nápojov Red Bull zaznamenal v roku 2018 zvýšenie tržieb takmer o 4 % na nový rekord. Zároveň uviedol, že aj prevádzkový zisk zaznamenal rekord, jeho výšku však nezverejnil.

Zisk Danone vlani klesol

danone products
Paríž - Francúzska potravinárska spoločnosť Danone oznámila, že jej tržby aj čistý zisk minulý rok mierne klesli. V tomto roku spoločnosť predpovedá zhruba rovnaký obrat ako vlani.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...