1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Pekári vyzývajú vládu, aby sa začala kritickou situáciou sektora zaoberať

pecivaren vyroba
Bratislava – Pekári vyzývajú vládu, aby sa začala kritickou situáciou v pekárenskom sektore konečne zaoberať. Sektor je pod obrovským tlakom zdražovania všetkých vstupov a nízkych odberateľských cien.

Zisk svetového výrobcu liehovín Constellation Brands sa v 2. kvartáli prepadol

Cognac
New York - Svetový producent alkoholických nápojov Constellation Brands oznámil za 2. štvrťrok prepad zisku a v prípade upraveného zisku zaostal za očakávaniami trhov. V oblasti tržieb však výsledky prekonali odhady analytikov.

Cukrovar v Seredi má nový ekologický zdroj na výrobu tepla

cukor
Sereď - Cukrovarníci v Seredi spustia v septembri novú sezónu, v ktorej očakávajú spracovanie zhruba 750.000 ton cukrovej repy. Pred jej začatím uviedli do prevádzky nový ekologický zdroj na výrobu tepla.

Svetový výrobca liehovín Pernod Ricard zvýšil celoročný zisk o takmer pätinu

pernod richard logo
Paríž - Francúzsky výrobca liehovín Pernod Ricard zaznamenal za obchodný rok 2020/2021 výrazný rast prevádzkového zisku. Prispel k tomu najmä opätovný rast dopytu v Číne a USA, čo sú pre francúzsku spoločnosť kľúčové trhy.

Chovatelia ošípaných ubezpečujú, že ošípané zo slovenských chovov sú zdravé

masokombinat
Nitra – Slovenská asociácia chovateľov ošípaných (SACHO) a Zväz chovateľov ošípaných na Slovensku ubezpečuje spotrebiteľov, že všetky ošípané zo slovenských chovov porážané na bitúnkoch v Slovenskej republike sú zdravé a pod pravidelným monitoringom príslušných veterinárnych autorít.

Koncern Nestlé sa dohodol na kúpe hlavných značiek Bountiful

nestle building
Zürich - Švajčiarsky potravinársky gigant Nestlé v piatok oznámil, že sa dohodol na kúpe hlavných značiek amerického výrobcu vitamínov a výživových doplnkov Bountiful Company za 5,75 miliardy USD (4,74 miliardy eur). Ide o ďalšiu expanziu najväčšieho svetového výrobcu potravín v oblasti zdravia a výživy.

Zisk Heinekenu v 1. kvartáli vzrástol

heineken logo 1
Haag - Holandský pivovarnícky gigant Heineken v stredu informoval, že jeho zisk v 1. štvrťroku prudko vzrástol. Prispeli k tomu najmä trhy mimo Európy. Na starom kontinente zaviedli totiž vlády blokády na zastavenie šírenia pandémie nového koronavírusu.

Nápojová spoločnosť Coca-Cola zvýšila v 1. kvartáli tržby aj upravený zisk

coca cola bottles
Atlanta - Americká nápojová spoločnosť Coca-Cola oznámila za 1. kvartál tohto roka rast tržieb, keď po postupnom otváraní reštaurácií a kín sa začal zvyšovať dopyt po nealkoholických nápojoch. Čistý zisk mierne klesol, upravený zisk sa však zvýšil a podobne ako pri tržbách prekonal očakávania.

Pandémia zvýšila vlani vývoz nemeckého piva do Británie zhruba o štvrtinu

beer1
Berlín/Londýn - Predaj nemeckého piva v Británii zaznamenal v minulom roku výrazný rast. Veľkou mierou k tomu prispela pandémia nového koronavírusu. Informovala o tom asociácia nemeckých pivovarov VAB.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...