1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Ceny cukru uzatvorili obchodovanie v roku 2018 na 10-ročnom minime

cukor
New York - Ceny cukru uzatvorili minulý rok na najnižšej úrovni za posledných 10 rokov. To znamená pokles už druhý rok po sebe, pričom dôvodom sú pokračujúce vysoké zásoby komodity vo svete.

Potravinári majú za sebou turbulentný rok 2018

pecivaren vyroba
Bratislava - Slovenskí potravinári majú za sebou turbulentný rok 2018. Uviedla to Monika Mičúchová z Potravinárskej komory Slovenska (PKS).

Ferrero má záujem o kúpu zahraničnej divízie Campbell Soup

Ferrero logo
Miláno - Taliansky výrobca obľúbenej nátierky Nutella, spoločnosť Ferrero, má záujem o kúpu zahraničnej divízie americkej firmy Campbell Soup.

Dopyt po zdravších nápojoch zvýšil zisk firmy Coca-Cola takmer o 30 %

Coca Cola logo
Atlanta - Americký nápojový koncern Coca-Cola zaznamenal v 3. kvartáli rast zisku takmer o 30 %. Tržby síce o takmer desatinu klesli, aj tie však podobne ako zisk prekonali očakávania analytikov.

Tržby Danone v 3. štvrťroku klesli

danone canada
Paríž - Francúzska potravinárska spoločnosť Danone oznámila, že celkové tržby za 3. štvrťrok klesli v dôsledku negatívnych menových efektov. Ale spoločnosť potvrdila svoje celoročné prognózy a uviedla, že je pripravená pre menové výkyvy.

Pekárňam Penam chýbajú zamestnanci, o časovo náročnú prácu nie je záujem

pekaren1
Nitra – Vytvorením puzzlí z chleba v tvare mapy Slovenska oslávili pekári z piatich pekární spoločnosti Penam Slovakia Svetový deň chleba, ktorý pripadá na 16. októbra.

Zvolenská mliekareň exportuje aj do Švédska, Španielska či Portugalska

milk
Zvolen - Okrem slovenských predajní putujú výrobky zo Zvolenskej mliekarne aj do krajín Európskej únie. Mliečne výrobky z tohto podniku nakupujú zákazníci aj v Maďarsku, Českej republike, Švédsku, Španielsku či Portugalsku.

Cadbury, britská dcéra koncernu Mondelez, si pre brexit buduje zásoby

mondelez logo
Londýn - Americká cukrovinkárska spoločnosť Mondelez International Mondelez, vlastník britského výrobcu sušienok a čokolád Cadbury, si začína budovať zásoby surovín pre prípad odchodu Británie z Európskej únie (EÚ) bez dohody.

Plzeňský Prazdroj Slovensko zvýši kapacitu plechovkovej linky v Šariši o tretinu

Pilser urquell
Bratislava/Veľký Šariš – Plzeňský Prazdroj Slovensko pripravuje ďalšiu investíciu do svojej výroby. V Pivovare Šariš vo Veľkom Šariši bude už o pár mesiacov naplno v prevádzke nová plechovková linka, inovuje sa linka pre stáčanie fliaš a investuje sa aj do novej filtračnej linky.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...