1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Francúzsky výrobca koňakov Rémy Cointreau zvýšil polročný zisk takmer o pätinu

Cognac
Paríž - Francúzsky výrobca alkoholických nápojov Rémy Cointreau zaznamenal za 1. polrok súčasného obchodného roka rast zisku takmer o pätinu. Prispel k tomu najmä vysoký dopyt po jeho prémiovom koňaku v Číne a Spojených štátoch.

Zisk Campbell Soup v 1. kvartáli klesol

campbell soup
New York - Americká potravinárska spoločnosť Campbell Soup zaznamenala v 1. štvrťroku obchodného roka 2017/2018 pokles zisku, ktorý prekonal aj odhady analytikov.

Francúzom chýba maslo na croissanty

maslo
Paríž - Zbožňovaný francúzsky maslový croissant čelí nepriaznivým vetrom na svetových trhov. Už len zohnať maslo na raňajky sa vo Francúzsku stalo náročnou úlohou.

Hodnota exportu škótskej whisky v 1. polroku vzrástla

whisky
Edinburg - Rast dopytu po škótskej jednodruhovej sladovej whisky (single malt whisky), pomohol zvýšiť hodnotu exportu whisky v prvej polovici tohto roka, aj keď objem jej vývozu klesol.

Tržby Rémy Cointreau v 2. kvartáli vzrástli o 3,2 %

Cognac
Paríž - Francúzsky výrobca alkoholických nápojov Rémy Cointreau zaznamenal v 2. štvrťroku finančného roka 2017/18 nárast tržieb a väčší, ako mu predpovedali analytici.

Zisk PepsiCo v 3. kvartáli vzrástol

pepsico
New York - Americký výrobca nealkoholických nápojov PepsiCo zaznamenal v 3. kvartáli nárast zisku. Pomohlo mu zníženie nákladov aj väčší dopyt po slaných pochúťkach jeho značky Frito-Lay.

Spoločnosť Monsanto sa v 4. kvartáli vrátila k zisku

monsanto
St. Louis - Americká spoločnosť Monsanto sa v poslednom kvartáli svojho obchodného roka 2016/2017 dostala z červených čísiel a vykázala čistý zisk. Prispel k tomu vyšší dopyt po jej osivách, najmä po osive kukurice a sóje.

Campbell Soup sa vo 4. kvartáli dostala z červených čísiel

campbell soup
New York - Americká spoločnosť Campbell Soup sa vo 4. kvartáli obchodného roka 2016/2017 dostala z červených čísiel a vrátila sa k zisku. Dôvodom vlaňajšej straty boli najmä vyššie jednorazové položky.

V bratislavskom Novom Meste by mal vzniknúť malý pivovar

beer1
Bratislava – V bratislavskej mestskej časti Nové Mesto plánujú zriadiť malý pivovar. Mal by slúžiť na výrobu rozličných druhov piva, ktoré budú určené pre distribúciu do reštauračných prevádzok a pohostinských zariadení.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...