1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Globálne investície do energetiky dosiahnu v roku 2023 asi 2,8 bilióna USD

dollars
Paríž - Globálne investície do energetiky dosiahnu v roku 2023 približne 2,8 bilióna USD (2,6 bilióna eur), očakáva Medzinárodná energetická agentúra (IEA). Väčšina z toho by mala smerovať do čistých technológií. TASR o tom informuje na základe správy CNBC.

Brusel schválil dodatok k zmluve o výstavbe nových blokov v Paksi

nuclear power plant1
Budapešť - Európska komisia (EK) a Európska únia (EÚ) schválili zmenu zmlúv na výstavbu nových blokov jadrovej elektrárne v juhomaďarskom Paksi, ktorá umožňuje urýchliť túto investíciu. Oznámil to minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

EDF chce svoje jadrové elektrárne lepšie pripraviť na rastúce vlny horúčav

edf energy logo
Paríž - Francúzska elektrárenská spoločnosť EDF chce svoje jadrové elektrárne lepšie pripraviť na rastúce vlny horúčav, aby zabránila obmedzeniam prevádzky v dôsledku problémov s chladením.

Rusko zvyšuje vývoz nafty do Brazílie

Oil well 3
Moskva/Brazília - Brazília sa stala hlavným dovozcom ruskej nafty v Latinskej Amerike po zavedení sankcií Západu proti Moskve pre jej inváziu na Ukrajinu. Vyplýva to z údajov o monitorovaní plavidiel spoločnosti Refinitiv Eikon.

V areáli bývalej skládky odpadov chcú vybudovať fotovoltickú elektráreň

Solar panels1
Spišská Belá - V areáli bývalej skládky odpadov v Spišskej Belej plánujú umiestniť fotovoltickú elektráreň. Mestskí poslanci tento týždeň schválili zámer na budúci prenájom pozemkov pre tento účel. Informovala o tom samospráva na webovej stránke s tým, že elektráreň tam bude prevádzkovať bratislavská spoločnosť oekostrom Service.

Nová elektrická stanica pri Bratislave umožní pripájanie ďalších zdrojov OZE

solar panel
Bratislava - Západoslovenská distribučná (ZDS) slávnostne otvorila stavbu novej elektrickej stanice Mierovo za viac ako 20 miliónov eur. EÚ stavbu spolufinancuje do výšky 35 %.

Shell bude pri hlbinnom prieskume využívať novú technológiu umelej inteligencie

shell gas station 1
Houston - Ropná spoločnosť Shell plánuje pri hlbokomorskom prieskume využívať technológiu na báze umelej inteligencie (AI) od analytickej firmy SparkCognition. Cieľom je zvýšiť produkciu ropy z podmorských ložísk vo veľkých hĺbkach, uviedli v stredu firmy v spoločnom vyhlásení. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

BP sa vrátil k zisku v 1. štvrťroku po vlaňajšej strate po odchode z Ruska

BP petrol station
Londýn - Britský energetický gigant BP v utorok oznámil, že v 1. štvrťroku 2023 dosiahol čistý zisk po vlaňajšej strate spojenej s odchodom z Ruska. TASR o tom informuje na základe správ AFP a RTTNews.

Generálny riaditeľ Eni neočakáva v roku 2023 žiadne veľké výkyvy cien energií

eni logo
Rím - Generálny riaditeľ talianskej ropnej a plynárenskej spoločnosti Eni Claudio Descalzi neočakáva tento rok žiadne výkyvy cien na energetických trhoch. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

PREDPLAŤTE SI

220x600 SKA

Nenechajte si ujsť...