1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Americký ropný koncern Occidental sa v 3. kvartáli prepadol do straty

occidental petrol corp
Houston 5. novembra (TASR) - Americký ropný koncern Occidental Petroleum sa v 3. štvrťroku prepadol do straty. Výsledky, okrem iného, ovplyvnili náklady spojené s kúpou konkurenčnej firmy Anadarko Petroleum.

Na sídlisku Klokočina zmodernizovali druhú časť vykurovacieho systému

plynarenstvo
Nitra – Druhá etapa modernizácie vykurovacieho systému na najväčšom nitrianskom sídliska Klokočina je ukončená. Spoločnosť Metrostav, ktorá bola poverená rekonštrukciou, v týchto dňoch dokončila práce na takzvanom Okruhu 1.

Pokles cien ropy znížil zisk ropného koncernu Chevron o viac než tretinu

Chevron Gas Station
San Ramon - Americký ropný koncern Chevron oznámil za 3. kvartál pokles zisku o viac než tretinu, čo je dôsledok výrazného zníženia cien ropy. Vplyv slabších cien na trhu nedokázalo vykompenzovať ani zvýšenie produkcie z bridlicových ložísk.

Pokles cien ropy skresal zisk ropného koncernu Exxon Mobil takmer o polovicu

exxon mobile
New York - Americký ropný koncern Exxon Mobil zaznamenal za 3. štvrťrok prepad zisku približne o polovicu. Podobne ako v prípade ďalších ropných firiem aj najväčšia americká ropná spoločnosť doplatila na pokles cien ropy.

V centre mesta Šahy by mala pribudnúť nabíjacia stanica pre elektromobily

charging e car
Šahy – V Šahách by mohla už čoskoro vyrásť nová nabíjacia stanica pre autá s hybridným alebo s úplným elektrickým pohonom. V prípade, že mesto výstavbu schváli, bude umiestnená na Hlavnom námestí.

BP sa v 3. kvartáli prepadol do straty pre vysoké jednorazové výdavky

BP petrol station
Londýn - Britský ropný koncern BP vykázal v 3. štvrťroku 2019 čistú stratu. Dôvodom boli vysoké jednorazové poplatky spojené s odpredajom niektorých aktív, vrátane jeho podnikania na Aljaške.

Rusko a Ukrajina sa zatiaľ nedohodli na podmienkach dodávok plynu

gas fire big
Brusel - Rokovania o dodávkach ruského plynu cez Ukrajinu nepokročili. Podpredseda Európskej komisie (EK) pre energetickú úniu Maroš Šefčovič vyjadril sklamanie, že v trojstranných rokovaniach medzi EK, Ruskom a Ukrajinou nenastal pokrok a vyzval Moskvu a Kyjev,

Kapacita slovensko-maďarského plynovodu sa má zvýšiť

gas pipeline
Bratislava - Medzi projekty spoločného záujmu EÚ pribudne zvýšenie kapacity maďarsko-slovenského plynovodného prepoja. Uviedol to internetový portál slovgas.sk.

Koncern EDF opäť zvýšil náklady na moderný reaktor vo Flamanville

Nuclear Energy Plant
Flamanville - Francúzsky energetický koncern EDF opäť zvýšil náklady na svoj dlhodobo problémový kľúčový jadrový projekt vo Flamanville. Takisto potvrdil odklad spustenia prevádzky nového reaktora pre problémy so zvarmi.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...