1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Thermo|Solar potiahol vlani zahraničný vlastník, spoločnosť zdvojnásobila tržby

solarne panely
Žiar nad Hronom - Zdvojnásobenie tržieb a zvýšenie zamestnanosti o pätinu, zaznamenal v uplynulom roku najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov, spoločnosť Thermo|Solar Žiar nad Hronom. Rok 2022 bol pre firmu zároveň rokom, ktorý jej priniesol nového vlastníka, finančný kapitál na ďalší rozvoj a rozšírenie výrobného programu.

Nová elektrická stanica zvýši energetickú bezpečnosť na západnom Slovensku

Electricity energy
Borský Svätý Jur – Do elektrickej stanice, ktorá ktorá bola vybudovaná v katastri obce Borský Svätý Jur v okrese Senica, investovala Západoslovenská distribučná takmer 11 miliónov eur.

Technické služby mesta Prievidza plánujú obstarať LED svietidlá

Solar Street Lights
Prievidza - Technické služby mesta Prievidza (TSMPD) plánujú výmenu svietidiel za nové LED. Náklady na obstaranie takmer 500 kusov svetiel odhadli na 72.000 eur.

Dovoz ropy do Japonska vlani vzrástol o vyše 8 %, bol to prvý rast za desaťročie

oil barrels
Tokio - Japonsko zvýšilo vlani dovoz ropy o takmer desatinu a prvýkrát za posledné desaťročie zaznamenal dovoz ropy do ostrovnej krajiny za celý rok rast. Zatiaľ čo však objem ropy vzrástol o menej než 10 %, hodnota dovozu tejto komodity vyskočila takmer dvojnásobne na rekordnú úroveň.

Holandsko aj naďalej plánuje do októbra uzatvoriť ložisko plynu Groningen

gas fire big
Amsterdam - Holandská vláda aj naďalej plánuje do októbra ukončiť produkciu plynu z ložiska Groningen, jedného z najväčších ložísk plynu v Európe. Napriek tomu, že toto ložisko by mohlo riešiť problémy na trhu so zemným plynom, ďalšia ťažba je podľa vlády rizikom pre miestne komunity.

Greenway vlani zdvojnásobil počet zákazníkov, nabíjačiek aj dodanej energie

electromobil battery recharging
Bratislava – Spoločnosť Greenway vlani na Slovensku a v Poľsku zdvojnásobila počet nabíjačiek pre elektromobily na 1000 kusov, počet zákazníkov sa zvýšil na 52.000 a množstvo dodanej energie zákazníkom na 8738 megawatthodín (MWh) z 3007 MWh v roku 2021.

Bratislavská vodárenská spoločnosť zmení ceny vodného a stočného

bvs logo
Bratislava – V regióne pôsobnosti Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) sa od 24. januára zmení cena vodného a stočného. TASR o tom informoval riaditeľ komunikácie BVS Peter Podstupka s tým, že táto zmena pre priemernú trojčlennú rodinu znamená mesačné navýšenie platby o menej ako tri eurá mesačne.

JAVYS vlani zrealizovala päť prepráv vyhoreného jadrového paliva

javys logo
Bratislava – Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) vlani uskutočnila štyri prepravy vyhoreného jadrového paliva z III. a IV. bloku jadrovej elektrárne V2 Jaslovské Bohunice a jednu prepravu z I. bloku jadrovej elektrárne Mochovce.

Cena tepla vyrobená z odpadu v Košiciach stúpne, naďalej však bude tretinová

Teplaren Kosice
Košice - V tomto roku plánuje firma Kosit dodať teplo pre Košice v objeme 50.000 až 60.000 megawatthodín (MWh). Cena za jednu MWh dodávky do sústavy centrálneho zásobovania teplom bude na úrovni 36,24 eura, čo predstavuje približne 31 % z priemernej regulovanej ceny tepla pre domácnosti na Slovensku.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...