1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Chevron, posledná firma z USA vo Venezuele, musí ukončiť aktivity do 1. decembra

Chevron Gas Station
Washington - Americká administratíva dala ropnej spoločnosti Chevron, poslednej americkej ropnej firme pôsobiacej vo Venezuele, čas do 1. decembra na ukončenie aktivít v tejto krajine. Navyše dovtedy smie spoločnosť pôsobiť vo Venezuele iba na veľmi obmedzenej báze.

Mesto urobilo prvý krok k výlučnému vlastníctvu energetickej spoločnosti

teplaren1
Humenné – Mesto Humenné urobilo v piatok prvý krok k získaniu výlučného vlastníctva Humenskej energetickej spoločnosti (HES) zabezpečujúcej distribúciu tepla a teplej vody do humenských domácností.

Koronavírus medziročne zvýšil spotrebu energie v domácnostiach takmer o 40 %

electricity pylons 4
Bratislava - Opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu významne zvýšili spotrebu elektrickej energie v domácnostiach. Vo firmách a verejnej správe, naopak, spotreba energie poklesla.

Prvá paroplynová elektráreň spoločnosti Shanghai Electric v Bangladéši začína prevádzku

teplaren3
Sylhet, Bangladéš - Shanghai Electric Group, popredný svetový výrobca a dodávateľ energetických a priemyselných zariadení, oznámil, že jeho prvá paroplynová elektráreň (CCPP) v Bangladéši vstúpila do komerčnej prevádzky.

Skupina Bohemia Energy hlási rast tržieb o 14 percent; Slovakia Energy posilňuje pozíciu najväčšieho alternatívneho dodávateľa energií na Slovensku

bohemia energy logo
Bratislava – Energetická skupina Bohemia Energy, ktorú spolu s Bohemia Energy tvoria Slovakia Energy, Amper Market, Comfort Energy, Europe Easy Energya X Energie, zaznamenala v minulom roku ďalšie posilnenie pozície na slovenskom a českom trhu dodávok energií

Čistý zisk E.ON vlani klesol, ale tržby vzrástli

eon building
Düsseldorf - Najväčší nemecký energetický koncern E.ON v stredu informoval, že jeho čistý zisk v minulom roku 2019 klesol. A zároveň oznámil novú dividendovú politiku.

Spotreba elektriny vlani na Slovensku klesla, SE výrobu zvýšili

electricity pylons 4
Bratislava – Spotreba elektrickej energie na Slovensku vlani klesla na 30.309 gigawatthodín (GWh), čo je oproti roku 2018 zníženie o 2,1 %.

SSD ruší všetky plánované práce na energetických zariadeniach

Electricity energy
Žilina – Krízový štáb Stredoslovenskej distribučnej (SSD) rozhodol v súvislosti so šírením nového koronavírusu o zrušení všetkých plánovaných prác na energetických zariadeniach až do odvolania. Informoval o tom hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš.

Západoslovenská distribučná žiada obmedziť osobný kontakt s jej zamestnancami

electricity pylons1
Bratislava - Spoločnosť Západoslovenská distribučná (ZSD) aktuálne vykonáva primárne práce, ktoré sú nevyhnutné na nepretržité zabezpečenie dodávky elektrickej energie. Ide predovšetkým o odstraňovanie vzniknutých porúch a zabezpečenie dispečingu.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...