1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V orgánoch Prievidzského tepelného hospodárstva dôjde k zmene

teplaren 3
Prievidza - Mesto Prievidza bude mať nových zástupcov v orgánoch spoločnosti Prievidzské tepelné hospodárstvo (PTH), ktorej je majoritným vlastníkom. Zmeny v predstavenstve, ako i dozornej rade schválili prievidzskí mestskí poslanci na svojom rokovaní v pondelok.

Miliónová investícia SSD má zabezpečiť na Považí menej výpadkov elektriny

electricity pylons1
Považská Bystrica – Viac ako 1,1 milióna eur investuje spoločnosť Stredoslovenská distribučná (SSD) do výmeny izolátorov veľmi vysokého napätia medzi Považskou Bystricou a Dubnicou nad Váhom. Prevádzkovateľ siete chce do konca júla vymeniť viac ako 1600 komponentov.

Dovoz LNG do Európy zvyšuje energetickú bezpečnosť Slovenska

LNG
Bratislava – Výrazný nárast dodávok skvapalneného zemného plynu (LNG) do Európy v posledných rokoch zvyšuje energetickú bezpečnosť Slovenska, hoci krajina v súčasnosti využíva takmer výhradne ruský plyn.

Poukážky na kotly na biomasu získalo 300 domácností

biomass
Bratislava – Po otvorení zásobníkového systému v projekte Zelená domácnostiam II získalo poukážky na inštaláciu kotlov na biomasu 300 domácností. Žiadosti je možné aj naďalej podávať. Budúci týždeň sa otvorí registrácia žiadostí pre slnečné kolektory a pre tepelné čerpadlá.

Česko sa pripravuje na využívanie LNG, jeho dovoz do Európy sa zdvojnásobil

LNG
Bratislava/Praha – V Európe významne rastie záujem o skvapalnený zemný plyn (LNG). Jeho dovoz sa vlani medziročne zdvojnásobil na takmer 86 miliónov ton, čo predstavuje 90 % z celkového celosvetového rastu. Vyplýva to zo správy Medzinárodnej plynárenskej únie (IGU) za rok 2019.

Transpetrol má nové vedenie, predsedom predstavenstva je Ján Horkovič

transpetrol building
Bratislava - Spoločnosť Transpetrol má nové vedenie. Na základe výsledkov výberového konania minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) rozhodol, že od 15. júna je novým predsedom predstavenstva tejto spoločnosti Ján Horkovič. Novými členmi predstavenstva sa stali Milan Rác, Marián Lokša a Peter Zelinka.

OPEC+ je blízko kompromisu o predĺžení súčasnej dohody o znížení ťažby

oil well
Dubaj/Moskva - Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a Rusko sú blízko ku kompromisu o predĺžení súčasnej dohody o znížení ťažby. Uviedli to zdroje z tzv. aliancie OPEC+, ktorú tvorí ropný kartel a jeho spojenci, významní svetoví producenti ropy na čele s Ruskom.

Tranzit ruského plynu cez plynovod Jamal do Európy sa pozastavil

gas pipeline1
Moskva/Varšava - Tranzit ruského plynu do Európy prostredníctvom plynovodu Jamal vedúceho cez Poľsko sa dočasne zastavil, uviedla v utorok agentúra Reuters.

Výrobcovia obnoviteľných energií zo zoznamu ÚRSO tlačia na zmenu legislatívy

Solar panels1
Bratislava - Viac ako stovka výrobcov elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov (OZE) sa pokúša urýchliť zmenu legislatívy.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...