1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Čínsky koncern CNOOC plánuje tento rok rekordný objem produkcie

cnooc logo
Peking - Čínsky ropný a plynárenský koncern CNOOC plánuje tento rok zvýšiť produkciu ropy a plynu na rekordných až 660 miliónov barelov ropného ekvivalentu (1 barel = 159 litrov).

Maďarské domácnosti a firmy znížili spotrebu plynu koncom roka zhruba o štvrtinu

hungarian flag
Budapešť - Spotreba zemného plynu maďarskými domácnosťami aj podnikmi klesla v poslednom mesiaci minulého roka zhruba o štvrtinu a za celý rok takmer o pätinu. Uviedlo to maďarské ministerstvo energetiky. TASR o tom informuje na základe správy agentúry MTI.

Belgicko rokuje s firmou Engie o predĺžení životnosti dvoch jadrových reaktorov

Nuclear Energy Plant
Brusel - V Bruseli začalo ďalšie kolo rokovaní medzi federálnou vládou a francúzskou energetickou skupinou Engie Electrabel o možnosti desaťročného predĺženia životnosti dvoch jadrových reaktorov v Belgicku - Doel 4 a Tihange 3.

Dovoz plynu do Nemecka vlani klesol, ruský plyn nahradil nórsky

gas pipeline1
Berlín - Nemecko doviezlo v roku 2022 o 12,3 % menej zemného plynu ako v predchádzajúcom roku, a to 1449 terawatthodín (TWh), keďže Rusko najprv obmedzilo a neskôr zastavilo export fosílnych palív do najväčšej európskej ekonomiky. Oznámil to v piatok spolkový úrad na reguláciu sieťových odvetví Bundesnetzagentur (BNetzA).

Spotreba elektriny v Nemecku v roku 2022 klesla o 4 %

electricity pylons 4
Bonn - Spotreba elektriny v Nemecku v minulom roku výrazne klesla, uviedol spolkový úrad na reguláciu sieťových odvetví Bundesnetzagentur (BNetzA). Naopak, nemecká produkcia elektriny sa mierne zvýšila.

Prvý tanker prepravujúci LNG z USA dorazil do Nemecka

LNG
Berlín - Prvá z pravidelných zásielok skvapalneného zemného plynu (LNG) zo Spojených štátov dorazila v utorok do Nemecka. Je to súčasť snahy pomôcť Berlínu nahradiť dodávky energií z Ruska.

Príjmy Iraku z ropy za rok 2022 presiahli 115 miliárd USD

Oil Well6
Bagdad - Príjmy Iraku z ropy za rok 2022 presiahli 115 miliárd USD (107,65 miliardy eur) podľa predbežných údajov, ktoré v utorok zverejnilo ministerstvo ropného priemyslu. To je najviac za štyri roky a tento výsledok nasleduje po prepade cien komodity po vypuknutí pandémie nového koronavírusu v roku 2020.

Bulharsko uzavrelo dohodu s tureckou štátnou plynárenskou spoločnosťou Botas

gas fire2
Sofia - S cieľom zabezpečiť si dodávky plynu podpísalo Bulharsko dohodu s tureckou štátnou plynárenskou spoločnosťou Botas.

Spotreba elektriny vo Švédsku sa môže do roku 2035 zdvojnásobiť

swedish flag
Štokholm - Spotreba elektriny vo Švédsku sa môže do roku 2035 zdvojnásobiť v dôsledku plánov na dekarbonizáciu a masívnu elektrifikáciu priemyslu aj celej spoločnosti. To si bude vyžadovať rýchle rozšírenie výroby aj kapacity elektrickej siete. Upozornila na to tento týždeň Švédska agentúra pre energetiku,

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...