1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Najviac stúpli ceny tepla v prípadoch, keď sa teplo vyrába z plynu

gas fire 3
Bratislava - Vysoké ceny tepla v roku 2023 sú následkom enormného nárastu cien primárnej energie, teda palív, z ktorých sa teplo vyrába. Najvýraznejšie stúpli ceny tepla v prípadoch, keď sa teplo vyrába zo zemného plynu. Výrazné, hoci o niečo miernejšie, sú nárasty aj v prípadoch výroby tepla z uhlia a biomasy.

Francúzsky koncern EDF zaznamenal v roku 2022 rekordnú stratu

edf energy logo
Paríž - Francúzsky štátom kontrolovaný energetický koncern EDF zaznamenal v minulom roku rekordnú stratu 17,9 miliardy eur. Hlavnými príčinami boli výpadky jadrových reaktorov a následky vojny na Ukrajine.

Grécko a Bulharsko podpísali energetické dohody

Hands Shaking
Atény - Grécko a Bulharsko podpísali vo štvrtok v Aténach dohody o znížení svojej závislosti od ruskej ropy a plynu prostredníctvom nového potrubia a spolupráce v oblasti skladovania. TASR správu prevzala z AFP.

Zisk Repsolu v roku 2022 prudko vzrástol, podporili ho vysoké ceny ropy

repsol building
Madrid - Španielsky energetický gigant Repsol vo štvrtok oznámil strmý nárast zisku za rok 2022 vďaka vyšším cenám ropy. To mu umožnilo zvýšiť investície najmä do ekologickejších zdrojov energie.

Slovensko vyťaží 65 miliónov m3 plynu, možnosti sú niekoľkonásobné

gas fire big
Bratislava – Slovensko by mohlo v najbližších rokoch zvýšiť ťažbu zemného plynu zo súčasných približne 65 miliónov metrov kubických (m3) niekoľkonásobne.

Thermo|Solar potiahol vlani zahraničný vlastník, spoločnosť zdvojnásobila tržby

solarne panely
Žiar nad Hronom - Zdvojnásobenie tržieb a zvýšenie zamestnanosti o pätinu, zaznamenal v uplynulom roku najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov, spoločnosť Thermo|Solar Žiar nad Hronom. Rok 2022 bol pre firmu zároveň rokom, ktorý jej priniesol nového vlastníka, finančný kapitál na ďalší rozvoj a rozšírenie výrobného programu.

Nová elektrická stanica zvýši energetickú bezpečnosť na západnom Slovensku

Electricity energy
Borský Svätý Jur – Do elektrickej stanice, ktorá ktorá bola vybudovaná v katastri obce Borský Svätý Jur v okrese Senica, investovala Západoslovenská distribučná takmer 11 miliónov eur.

Technické služby mesta Prievidza plánujú obstarať LED svietidlá

Solar Street Lights
Prievidza - Technické služby mesta Prievidza (TSMPD) plánujú výmenu svietidiel za nové LED. Náklady na obstaranie takmer 500 kusov svetiel odhadli na 72.000 eur.

Dovoz ropy do Japonska vlani vzrástol o vyše 8 %, bol to prvý rast za desaťročie

oil barrels
Tokio - Japonsko zvýšilo vlani dovoz ropy o takmer desatinu a prvýkrát za posledné desaťročie zaznamenal dovoz ropy do ostrovnej krajiny za celý rok rast. Zatiaľ čo však objem ropy vzrástol o menej než 10 %, hodnota dovozu tejto komodity vyskočila takmer dvojnásobne na rekordnú úroveň.

PREDPLAŤTE SI

220x600 SKA

Nenechajte si ujsť...