1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Grécko, Cyprus a Izrael podpísali dohodu o výstavbe plynovodu EastMed

gas pipeline big
Atény - Predstavitelia Grécka, Cypru a Izraelu vo štvrtok v Aténach podpísali základnú dohodu, ktorá otvára cestu pre výstavbu plynovodu EastMed.

Domácnosti si v roku 2020 priplatia za elektrinu, plyn a aj odpad

euros
Bratislava - Na Slovensku sa počas roka 2019 zvyšovali hlavne ceny za bývanie a energie. Práve tieto platby ukrajujú Slovákom najviac z ich rodinných rozpočtov a vývoj ich cien má výrazný dopad aj na celkovú infláciu.

Bulharsko začalo dovážať ruský plyn cez Turecko, ukončilo dovoz cez Ukrajinu

gas pipeline
Sofia - Bulharsko začalo v stredu s dovozom ruského plynu prostredníctvom plynovodu TurkStream. Uviedol to generálny riaditeľ bulharskej spoločnosti Bulgartransgaz Vladimir Malinov.

EK varovala USA pred sankciami proti projektu Nord Stream 2

gas pipeline1
Brusel/Berlín - Komisár Európskej únie pre obchod Phil Hogan varoval USA pred uvalením sankcií v súvislosti s projektom plynovodu Nord Stream 2. Sankcie tiež kritizovali nemeckí predstavitelia.

ČR nedosiahne uhlíkovú neutralitu bez nových blokov jadrových elektrární

Nuclear Energy Plant
Brusel – Česká republika je pripravená vydať sa na cestu uhlíkovej neutrality, ak bude môcť budovať nové bloky jadrových elektrární, ktoré sú zdrojom čistej a bezemisnej energie.

Slovensko plánuje zvýšiť podiel OZE do roku 2030 na 19,2 %

solarne panely
Bratislava – Slovensko by malo do roku 2030 zvýšiť podiel obnoviteľných zdrojov energie zo súčasných približne 12 % na 19,2 %. Vyplýva to z návrhu národného energetického a klimatického plánu (NECP) z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý v stredu schválila vláda.

SPP na základe rozhodnutí ÚRSO upraví od 1. januára 2020 ceny za dodávku plynu a elektriny pre domácnosti

gas meter
Bratislava – Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) v reakcii na rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) upraví od 1. januára 2020 ceny za dodávku plynu a elektriny pre domácnosti.

Spoločnosť JA Solar dodáva solárnym elektrárňam v Jordánsku vysokovýkonné PERC moduly s výkonom 134 MW a dvojitým sklom

Solar panels1
Peking - JA Solar, popredný svetový výrobca vysokovýkonných fotovoltických výrobkov oznámil, že dodal všetky vysokoúčinné moduly PERC s dvojitým sklom pre solárnu elektráreň dc Mafraq I s výkonom 67 MW a solárnu elektráreň dc Empire s výkonom 67 MW DC v Jordánsku.

Nový benzín s vyššou prímesou etanolu neškodí motorom,tvrdia výrobcovia biopalív

tankovanie
Bratislava – Benzín E10 s vyšším podielom etanolu, ktorý budú vodiči na Slovensku tankovať od Nového roka, nemá negatívny vplyv na motory, a to ani v prípade starších vozidiel.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...