1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Globálny dopyt po elektrickej energii sa v roku 2023 zvýši len o necelé 2 %

electricity pylons1
Paríž - Celosvetový dopyt po elektrickej energii sa v tomto roku pravdepodobne zvýši len o necelé dve percentá. Dôvodom je pretrvávajúce spomalenie hospodárskeho rastu a dôsledky energetickej krízy v mnohých priemyselne rozvinutých krajinách, uviedla v stredu Medzinárodná energetická agentúra (IEA).

Japonský premiér Kišida bude v Katare rokovať o dodávkach LNG

gas fire1
Dauha - Japonský premiér Fumio Kišida bude v utorok v Katare rokovať o ďalších dodávkach skvapalneného zemného plynu (LNG). Na programe má stretnutia s katarským emirom Tamimom bin Hamadom al-Tháním, ako aj s katarským štátnym ministrom pre energetiku a riaditeľom spoločnosti QatarEnegy Saadom Al Kaabim.

Aramco a TotalEnergies sa dohodli na výstavbe petrochemického závodu

Saudi aramco logo
Rijád - Saudskoarabský ropný gigant Saudi Aramco a francúzska spoločnosť TotalEnergies podpísali v sobotu (24. 6.) zmluvu o výstavbe petrochemického závodu v Perzskom zálive v hodnote 11 miliárd USD (10,11 miliardy eur). Informovali o tom obe spoločnosti.

Holandsko ukončí ťažbu plynu v Groningene do 1. októbra

gas fire1
Amsterdam - Holandsko plánuje zastaviť ťažbu zemného plynu v regióne Groningen na severe krajiny od 1. októbra, po 60 rokoch. Oznámila to vláda.

TAVOS druhýkrát v tomto roku zvyšuje ceny vodného a stočného

water tap 2
Piešťany - Trnavská vodárenská spoločnosť (TAVOS), a. s., druhýkrát v tomto roku zvyšuje ceny vodného a stočného.

Spoločnosť OMV Petrom začala rozvíjať plynové pole v Čiernom mori

Oil rig
Viedeň - Rakúsko-rumunská energetická spoločnosť OMV Petrom začala rozvíjať veľké podmorské ložisko zemného plynu v Čiernom mori. Plynové pole Neptun Deep má vyťažiteľný objem približne 100 miliárd metrov kubických (m3) plynu, uviedla spoločnosť v stredu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry APA.

Nemecko a Kazachstan sa dohodli na ďalších dodávkach ropy

oil barrels
Astana - Nemecko a Kazachstan dosiahli dohodu o ďalších dodávkach ropy počas návštevy nemeckého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera v stredoázijskej krajine.

Čína uzavrela s Katarom ďalšiu dlhoročnú dohodu o dodávkach LNG

LNG
Peking - Čína uzavrela s Katarom ďalšiu dlhoročnú dohodu o dodávkach skvapalneného zemného plynu (LNG), aby zvýšila svoju energetickú bezpečnosť.

TotalEnergies kúpi takmer pätinový podiel v NextDecade, podporí export LNG z USA

LNG
Paríž - Francúzska energetická spoločnosť TotalEnergies kúpi za vyše 200 miliónov USD takmer pätinový podiel v americkom producentovi skvapalneného zemného plynu NextDecade. Akvizícia je súčasťou väčšieho kontraktu, ktorý umožní pokračovanie projektu na export skvapalneného zemného plynu (LNG) Rio Grande.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...