1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Bojnická samospráva chce vybudovať nabíjaciu stanicu pre elektromobily

electromobil battery recharging
Bojnice - Samospráva Bojníc má záujem vybudovať pri kultúrnom centre nabíjaciu stanicu pre elektromobily. Využívať by ju mali podľa jej zámeru i cyklisti. Financie na jej výstavbu žiada od Ministerstva hospodárstva SR.

Saudi Aramco obnoví plnú produkčnú kapacitu do konca novembra

oil well
Londýn - Saudskoarabská štátna ropná spoločnosť Saudi Aramco do konca novembra obnoví plnú produkčnú kapacitu, uviedol to na konferencii v Londýne šéf koncernu Amin Nasser. Ťažbu výrazne znížili útoky na ropné zariadenia v Saudskej Arábii zo 14. septembra.

Plynári z ČR a SR spojili sily pre obhajobu zemného plynu v energetickom mixe

gas fire big
Brusel – Český plynárenský zväz (ČPS) a Slovenský plynárenský a naftový zväz (SPNZ) v utorok v Bruseli spojili sily a predstavili spoločné stanovisko k pozícii zemného plynu v energetickom mixe.

Taliansky koncern Eni kúpil nórske aktíva Exxon Mobil za 4,1 mld. eur

eni logo
Rím - Taliansky energetický koncern Eni kúpil prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Var Energi nórske aktíva americkej spoločnosti Exxon Mobil. Hodnota kontraktu predstavuje 4,1 miliardy eur, napísal taliansky ekonomický denník Milano Finanza.

EÚ prijala odporúčania na pomoc pri prechode členských krajín na čistú energiu

europska unia budova
Brusel - Európska komisia (EK) prijala v stredu tri odporúčania na pomoc členským štátom EÚ pri prechode na čistú energiu.

Slovenská spoločnosť Nafta začala na Ukrajine hľadať nové ložiská plynu

nafta logo2
Bratislava – Spoločnosť Nafta začala s využívaním prieskumnej licencie a hľadá ložiská zemného plynu na západnej Ukrajine.

Spoločnosť ExxonMobil spúšťa ponuku Mobil EV™ pre elektrické vozidlá s batériou

exxon mobile
Frankfurt, Nemecko - Spoločnosť ExxonMobil oznámila celosvetové spustenie ponuky Mobil EV™ pre 2019 IAA, ktorý obsahuje celú škálu tekutín a mazív navrhnutých tak, aby vyhovovali vyvíjajúcim sa požiadavkám na hnacie ústrojenstvo elektrických batériových vozidiel.

Ingka Group, vlastník IKEA, kúpila 7 veterných fariem v Rumunsku

wind turbine big
Štokholm - Švédska skupina Ingka Group, ktorá vlastní väčšinu obchodov IKEA, oznámila, že kúpi 80-percentný podiel v siedmich rumunských veterných farmách od výrobcu veterných turbín Vestas za 136 miliónov eur.

Mesto Trenčín vybuduje štyri nabíjacie stanice pre elektromobily

charging e car
Trenčín – Mesto Trenčín chce vo všetkých štyroch mestských častiach vybudovať verejne prístupné nabíjacie stanice pre elektromobily.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...