1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Prechod na elektromobilitu zásadne ovplyvní energetický priemysel

elektromobil nabijanie
Brusel - Rýchla elektrifikácia cestnej dopravy bude mať veľký vplyv na energetický priemysel, keďže do konca dekády vďaka nej spotreba ropy klesne o približne päť miliónov barelov denne (1 barel = 159 litrov). Predpokladá to Medzinárodná energetická agentúra (IEA).

Vykurovanie pevným palivom využíva 21 percent bytov

Gulatina
Bratislava - Vykurovanie pevným palivom využíva 21 percent bytov na Slovensku. Plyn používa na kúrenie viac ako 66 percent bytov. Slováci vykurujú svoje byty aj kvapalným palivom (0,16 percenta) a v malej miere aj solárnou energiou (0,05 percenta).

Spoločnosť JAVYS v roku 2022 dosiahla zisk vo výške 3,3O5 mil. eur

javys logo
Bratislava - Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) uzatvorila hospodárenie v roku 2022 so ziskom vo výške 3,305 milióna eur, čo predstavuje splnenie plánu na 219 %. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Miriam Žiaková.

Časti nového zdroja vykurovania Prievidze budú hotové na jeseň

teplaren1
Prievidza - Prievidzské tepelné hospodárstvo (PTH) pokračuje v prípravách zabezpečenia budúceho vykurovania Prievidze, Novák a Zemianskych Kostolian. Investície plánuje dokončiť na jeseň tohto roka. Skonštatoval to v stredu (19. 4.) počas kontrolného dňa predseda predstavenstva firmy Rastislav Januščák.

Volkswagen vybuduje v Indonézii ekosystém batérií pre elektrické vozidlá

Volkswagen Company logo
Jakarta/Hannover - Nemecká automobilová skupina Volkswagen (VW) vybuduje ekosystém batérií pre elektrické vozidlá v Indonézii, kde bude spolupracovať s viacerými zahraničnými firmami vrátane čínskeho producenta nerastných surovín Zhejiang Huayou Cobalt.

Počet elektrických áut vyrobených v Nemecku tento rok vzrastie o 50 %

elektromobil nabijanie
Berlín - Nemecké združenie automobilového priemyslu VDA očakáva, že počet elektrických áut vyrobených v krajine výrazne vzrastie. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Kuba nemá dostatok motorových palív na pokrytie svojich potrieb

oil barrels
Havana - Kuba nemá dostatok motorových palív na pokrytie svojich potrieb. Dôvodom sú nízke dodávky zo zahraničia. TASR o tom informuje na základe správ agentúr DPA a Reuters.

Záujem domácností o obnoviteľné zdroje energie výrazne narástol

Solar panels1
Bratislava - Záujem o inštaláciu obnoviteľných zdrojov energií (OZE) výrazne narástol. Napríklad Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) k aprílu v programe Zelená domácnostiam eviduje 8015 vyplnených žiadostí o poukážku, ktoré zatiaľ neboli aktivované.

Vývoz ruských ropných produktov tankermi vzrástol v marci o vyše 17 %

oil barrels
Moskva - Export ruských ropných produktov tankermi vzrástol v marci v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom na dennej báze o vyše 17 %. Celkový objem exportu dosiahol v marci 12,374 milióna ton, zatiaľ čo vo februári to bolo 9,531 milióna ton.

PREDPLAŤTE SI

220x600 SKA

Nenechajte si ujsť...