1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Produkcia ropy v Spojených štátoch sa v júli priblížila k rekordu

Oil Well6
Washington - Produkcia ropy v USA vzrástla takmer na 13 miliónov barelov denne (1 barel = 159 litrov) a priblížila sa k rekordnej úrovni z obdobia pred nástupom pandémie nového koronavírusu.

Export uhlia z USA vzrástol v tomto roku na päťročné maximum

mine vagon
Littleton - Spojené štáty vyviezli v tomto roku najviac energetického uhlia za posledných päť rokov. Pod zvýšený vývoz sa veľkou mierou podpísal vysoký dopyt po surovine zo strany hlavných odberateľov, vrátane Číny, Indie a Japonska. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na údaje firmy Kpler sledujúcej pohyb lodí.

Treťou čerpacou stanicou na skvapalnený zemný plyn LNG je Brodské

spp logo1
Brodské - V poradí treťou čerpacou stanicou na skvapalnený zemný plyn LNG spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel (SPP) je stanica na hraničnom odpočívadle s Českou republikou Brodské.

Viaceré energetické spoločnosti ponúkajú priamy výkup prebytočnej elektriny

electric energy
Bratislava - Viaceré energetické spoločnosti ponúkajú možnosti, ako spracovávať prebytočnú elektrinu vyrobenú pomocou fotovoltických panelov (FVE). Domácnosti či firmy môžu jej prebytky posunúť buď inému odberateľovi, alebo využiť produkt Virtuálna batéria, pomocou ktorého dokážu elektrinu "uskladniť".

Orlen na Slovensku zvýšil počet čerpacích staníc na 90, plánuje ďalšie akvizície

PKN Orlen logo
Bratislava - Nadnárodná skupina Orlen v tomto roku takmer zdvojnásobila počet čerpacích staníc na Slovensku na 90 a plánuje ďalšiu expanziu. Cieľom spoločnosti je stať sa po Slovnafte dvojkou na slovenskom trhu, informoval vedúci odboru externej komunikácie Orlen Unipetrol RPA Pavel Kaidl.

BP investuje v Nemecku do konca desaťročia až 10 miliárd eur

BP petrol station
Berlín/Londýn - Britská ťažobná spoločnosť BP plánuje investovať v Nemecku do konca tohto desaťročia až 10 miliárd eur, a to do nízkouhlíkových palív, obnoviteľných zdrojov a do nabíjacích staníc pre elektromobily.

Zníženie ťažby ropy spôsobí významné výpadky globálnych dodávok

Oil Well6
Paríž - Zníženie ťažby ropy zo strany kľúčových producentských krajín Saudskej Arábie a Ruska spôsobí do konca tohto roka významné narušenia dodávok, čo zvyšuje riziko ďalších otrasov na globálnych trhoch. Uviedla to v stredu Medzinárodná agentúra pre energetiku (EIA).

Rozvoj veternej energetiky nabral zlý smer, môže ho ovplyvňovať český ČEZ

windfarm full
Bratislava - Pravidlá, ktoré by mali zjednodušiť proces výstavby veterných elektrární, ale aj prípravu tzv. go-to zóny pre veterné parky, bude môcť ovplyvňovať český energetický gigant ČEZ.

Spotreba plynu na Slovensku v júli po dvoch mesiacoch rastu medziročne klesla

gas fire2
Bratislava - Slovenskí odberatelia v júli spotrebovali menej plynu ako v porovnateľnom období minulého roka. Po dvoch mesiacoch medziročného nárastu sa tak trend rastúcej spotreby otočil a vrátil sa k poklesu z prvých štyroch mesiacov. Vyplýva to z aktuálnych údajov zverejnených spoločnosťou SPP - distribúcia.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...