1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Repsol zaznamenal v 1. kvartáli čistú stratu 487 miliónov eur

repsol building
Madrid - Španielsky energetický koncern Repsol v utorok oznámil, že v 1. štvrťroku 2020 zaznamenal čistú stratu 487 miliónov eur.

Emisie skleníkových plynov v priemysle a energetike vlani klesli o 8,7 %

decline
Brusel - Emisie skleníkových plynov generované priemyslom a energetickými spoločnosťami v EÚ sa v roku 2019 výrazne znížili. Uviedla to v utorok Európska komisia (EK).

Chevron, posledná firma z USA vo Venezuele, musí ukončiť aktivity do 1. decembra

Chevron Gas Station
Washington - Americká administratíva dala ropnej spoločnosti Chevron, poslednej americkej ropnej firme pôsobiacej vo Venezuele, čas do 1. decembra na ukončenie aktivít v tejto krajine. Navyše dovtedy smie spoločnosť pôsobiť vo Venezuele iba na veľmi obmedzenej báze.

Mesto urobilo prvý krok k výlučnému vlastníctvu energetickej spoločnosti

teplaren1
Humenné – Mesto Humenné urobilo v piatok prvý krok k získaniu výlučného vlastníctva Humenskej energetickej spoločnosti (HES) zabezpečujúcej distribúciu tepla a teplej vody do humenských domácností.

Koronavírus medziročne zvýšil spotrebu energie v domácnostiach takmer o 40 %

electricity pylons 4
Bratislava - Opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu významne zvýšili spotrebu elektrickej energie v domácnostiach. Vo firmách a verejnej správe, naopak, spotreba energie poklesla.

Prvá paroplynová elektráreň spoločnosti Shanghai Electric v Bangladéši začína prevádzku

teplaren3
Sylhet, Bangladéš - Shanghai Electric Group, popredný svetový výrobca a dodávateľ energetických a priemyselných zariadení, oznámil, že jeho prvá paroplynová elektráreň (CCPP) v Bangladéši vstúpila do komerčnej prevádzky.

Skupina Bohemia Energy hlási rast tržieb o 14 percent; Slovakia Energy posilňuje pozíciu najväčšieho alternatívneho dodávateľa energií na Slovensku

bohemia energy logo
Bratislava – Energetická skupina Bohemia Energy, ktorú spolu s Bohemia Energy tvoria Slovakia Energy, Amper Market, Comfort Energy, Europe Easy Energya X Energie, zaznamenala v minulom roku ďalšie posilnenie pozície na slovenskom a českom trhu dodávok energií

Čistý zisk E.ON vlani klesol, ale tržby vzrástli

eon building
Düsseldorf - Najväčší nemecký energetický koncern E.ON v stredu informoval, že jeho čistý zisk v minulom roku 2019 klesol. A zároveň oznámil novú dividendovú politiku.

Spotreba elektriny vlani na Slovensku klesla, SE výrobu zvýšili

electricity pylons 4
Bratislava – Spotreba elektrickej energie na Slovensku vlani klesla na 30.309 gigawatthodín (GWh), čo je oproti roku 2018 zníženie o 2,1 %.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...