1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Francúzsko chce znížiť podiel jadra na výrobe elektriny na 50 % do roku 2035

nuclear logo2
Paríž - Francúzsko plánuje znížiť podiel jadra na produkcii elektrickej energie z terajších okolo 75 % na 50 % do roku 2035. Uviedol to cez víkend francúzsky minister životného prostredia Francois de Rugy.

Ceny elektriny a plynu pre koncových odberateľov v blízkom období narastú

electricity pylons 4
Bratislava - Ceny elektriny a plynu pre koncových odberateľov na Slovensku v blízkom období narastú. Náklady zdražejú pre všetky kategórie zákazníkov, vrátane domácností. Uviedol to predseda Združenia dodávateľov energií (ZDE) Michal Hudec.

SIEA otvorila registráciu zariadení pre pokračovanie Zelenej domácnostiam

solar panel
Bratislava - Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) zverejnila podmienky na registráciu zariadení,

Seraphim Solar dostáva z Vietnamu objednávku na moduly s výkonom 80 MW

Solar panels1
Changzhou - Jiangsu Seraphim Solar System Co., Ltd. (ďalej len „Seraphim") nedávno podpísala novú prelomovú dohodu o dodávke pre dva samostatné fotovoltické projekty vo Vietname spolu v objeme 80 MW.

Do roku 2030 by mal plyn nahradiť uhlie ako druhý najväčší zdroj energie

gas fire2
Paríž/Londýn - Dopyt po zemnom plyne bude v nasledujúcich rokoch rýchlo rásť, pričom táto surovina by mala do roku 2030 vytlačiť uhlie z pozície druhého najdôležitejšieho energetického zdroja na svete. Na prvej pozícii sa udrží ropa.

Jadrové elektrárne ukončili tohtoročnú sériu odstávok

nuclear
Bratislava - Slovenské elektrárne (SE) 31. októbra úspešne ukončili rozšírenú odstávku 2. jadrového bloku Mochoviec (EMO2) jeho prifázovaním k sieti. Informovali o tom Slovenské elektrárne.

Prevádzkový zisk rakúskeho ropného koncernu OMV v 3. kvartáli výrazne vzrástol

omv petrol station 1
Viedeň - Rakúska ropná a plynárenská spoločnosť OMV zaznamenala za 3. kvartál rast upraveného prevádzkového zisku takmer o tretinu, keď firma profitovala z vyšších cien ropy a nižších produkčných nákladov.

Španielska Iberdrola uviedla v Baltiku do prevádzky park Wikinger

wind turbine
Berlín -  Španielsky koncern Iberdrola uviedol v pondelok do prevádzky najväčší veterný park v Baltickom mori. Do parku Wikinger investoval 1,4 miliardy eur. Jeho turbíny majú celkový inštalovaný výkon 350 megawattov (MW).

Hamburská štvrť HafenCity bude mať vykurovanie odpadovým teplom huty

teplaren1
Hamburg - HafenCity v Hamburgu bude mať už v blízkej budúcnosti vykurovanie bytov a administratívnych budov odpadovým teplom, ktoré vzniká pri výrobe medi.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...