1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výrobcovia obnoviteľných energií zo zoznamu ÚRSO tlačia na zmenu legislatívy

Solar panels1
Bratislava - Viac ako stovka výrobcov elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov (OZE) sa pokúša urýchliť zmenu legislatívy.

Osem štátov EÚ podporilo zemný plyn pri dosiahnutí cieľa klimatickej neutrality

gas fire1
Bratislava – Slovensko sa pripojilo k stanovisku ďalších siedmich štátov EÚ, ktoré zdôrazňujú význam zemného plynu pri dosiahnutí cieľa klimatickej neutrality do roku 2050.

Spotreba teplej vody v marci a apríli pre koronavírus vzrástla o 8 %

water tap 2
Bratislava – Obmedzenie pohybu, práca z domu a vyššie hygienické štandardy sa v marci a apríli prejavili počas krízy spôsobenej novým koronavírusom na zvýšení spotreby teplej vody o osem percent.

Repsol zaznamenal v 1. kvartáli čistú stratu 487 miliónov eur

repsol building
Madrid - Španielsky energetický koncern Repsol v utorok oznámil, že v 1. štvrťroku 2020 zaznamenal čistú stratu 487 miliónov eur.

Emisie skleníkových plynov v priemysle a energetike vlani klesli o 8,7 %

decline
Brusel - Emisie skleníkových plynov generované priemyslom a energetickými spoločnosťami v EÚ sa v roku 2019 výrazne znížili. Uviedla to v utorok Európska komisia (EK).

Chevron, posledná firma z USA vo Venezuele, musí ukončiť aktivity do 1. decembra

Chevron Gas Station
Washington - Americká administratíva dala ropnej spoločnosti Chevron, poslednej americkej ropnej firme pôsobiacej vo Venezuele, čas do 1. decembra na ukončenie aktivít v tejto krajine. Navyše dovtedy smie spoločnosť pôsobiť vo Venezuele iba na veľmi obmedzenej báze.

Mesto urobilo prvý krok k výlučnému vlastníctvu energetickej spoločnosti

teplaren1
Humenné – Mesto Humenné urobilo v piatok prvý krok k získaniu výlučného vlastníctva Humenskej energetickej spoločnosti (HES) zabezpečujúcej distribúciu tepla a teplej vody do humenských domácností.

Koronavírus medziročne zvýšil spotrebu energie v domácnostiach takmer o 40 %

electricity pylons 4
Bratislava - Opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu významne zvýšili spotrebu elektrickej energie v domácnostiach. Vo firmách a verejnej správe, naopak, spotreba energie poklesla.

Prvá paroplynová elektráreň spoločnosti Shanghai Electric v Bangladéši začína prevádzku

teplaren3
Sylhet, Bangladéš - Shanghai Electric Group, popredný svetový výrobca a dodávateľ energetických a priemyselných zariadení, oznámil, že jeho prvá paroplynová elektráreň (CCPP) v Bangladéši vstúpila do komerčnej prevádzky.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...