1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Kazachstan je pripravený zvýšiť prepravu ruskej ropy a plynu

gas fire1
Moskva - Kazachstan je pripravený prepravovať cez svoje územie viac ruskej ropy a zemného plynu. Vyhlásil to kazašský prezident Kasym-Žomart Tokajev v rozhovore pre stredajšie vydanie ruského denníka Izvestija. TASR o tom informuje na základe správy portálu orf.at.

Siemens Energy zvažuje predaj podielu vo svojej indickej divízii

siemens
Mníchov - Spoločnosť Siemens Energy zvažuje predaj podielu vo svojej indickej divízii konglomerátu Siemens. Transakciu by mohla oznámiť už tento týždeň. TASR o tom informuje na základe správy agentúry APA.

Británia udelila 27 nových licencií na ťažbu ropy a zemného plynu

oil well 2
Londýn - Veľká Británia v pondelok udelila 27 nových licencií na ťažbu ropy a zemného plynu v Severnom mori. Povolenia sa vzťahujú na prioritné oblasti, v ktorých je potenciál začať ťažbu skôr ako v iných, uviedol regulačný orgán North Sea Transition Authority (NSTA).

Vykurovanie z nového zdroja na hornej Nitre plánuje PTH spustiť do konca roka

teplaren 3
Prievidza - Vykurovanie z nového zdroja tepla pre Prievidzu, Nováky a Zemianske Kostoľany plánuje Prievidzské tepelné hospodárstvo (PTH) kompletne spustiť do konca tohto roka. Zabezpečiť ho plánuje prostredníctvom kombinácie obnoviteľných zdrojov, doplnkovým zdrojom bude plyn.

ÚRSO koncom roka určí ceny energií a vody na rok 2024, majú byť čo najnižšie

electricity pylons 4
Bratislava - Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) určí regulované ceny energií a vody na rok 2024 v zmysle platnej legislatívy SR po riadnom ukončení cenových konaní v závere tohto roka. Využije pritom všetky svoje regulačné nástroje, aby boli tieto regulované ceny čo možno najnižšie. TASR o tom informoval hovorca úradu Radoslav Igaz.

Ukrajina prestane od roku 2025 prepravovať ruský plyn na západ

gas pipeline1
Kyjev - Ukrajina prestane od roku 2025 prepravovať ruský plyn na západ. V rozhovore pre rozhlasovú stanicu Slobodná Európa to povedal šéf ukrajinskej štátnej energetickej spoločnosti Naftogaz Olexij Černyšov.

Na výmenu okien či zateplenie je vyčlenená 1 mld. eur, prinesú šetrenie

euros
Bratislava - Starými oknami, nezateplenou strechou alebo stenami uniká obrovské množstvo tepla. "Pokiaľ sa domácnosti rozhodnú pre zmenu, môžu dosiahnuť nemalé úspory a naše dáta ukazujú, že dopyt po týchto riešeniach je vysoký a stále narastá," uviedol riaditeľ spoločnosti 123dopyt.sk Otto Kočí.

ÚRSO z vlastného podnetu znížil ceny pre štyri vodárenské spoločnosti

water tap 2
Bratislava - Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) z vlastného podnetu znížil ceny pre štyri vodárenské spoločnosti, ktoré boli pôvodne platné od začiatku tohto roka.

Svetový dopyt po rope dosiahne svoje maximum počas tejto dekády

Oil Well6
Paríž - Svetový dopyt po rope dosiahne svoje maximum ešte v tejto dekáde. Uviedla to v utorok v najnovšom výhľade vývoja na energetických trhoch Medzinárodná agentúra pre energiu (IEA), pričom ako dôvod uviedla rastúcu popularitu elektrických áut a spomaľovanie rastu čínskej ekonomiky.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...