1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Úrad schválil fúziu spoločnosti Veolia Energia Slovensko a piatich firiem

veolia logo
Bratislava - Protimonopolný úrad (PMÚ) SR schválil koncentráciu spočívajúcu v získaní priamej výlučnej kontroly podnikateľom Veolia Energia Slovensko, a. s., Bratislava (Veolia)

Belgicko v pondelok vyčerpalo svoj podiel zelenej energie na rok 2019

solar panel
Brusel - Pondelok 4. februára je pre Belgicko tzv. "sivým dňom", čiže dňom v roku, keď krajina vyčerpala zásoby svojej "zelenej energie". Uviedla to tlačová agentúra Belga.

Dovoz skvapalneného zemného plynu do Číny vzrástol v januári na nový rekord

LNG
Peking - Dovoz skvapalneného zemného plynu (LNG) do Číny zaznamenal v januári nový rekord, a to napriek tomu, že krajina má vysoké zásoby komodity, keďže súčasná zima patrí k teplejším. Ukázali to údaje z energetického a lodiarskeho sektora.

Plán na ukončenie výroby elektriny z uhlia v Nemecku v roku 2038 vyvolal kritiku

miner
Berlín - Návrh tzv. uhoľnej komisie v Nemecku na ukončenie výroby elektrickej energie z uhlia najneskôr koncom roka 2038 vyvolal vlnu kritiky. Denník Münchner Merkur vo svojom úvodníku označil tento plán za "riskantný experiment".

GE plánuje zrušiť až na 468 pracovných miest vo Francúzsku

General Electric GE
Belfort - Americký energetický gigant General Electric (GE) plánuje zrušiť až na 468 pracovných miest vo Francúzsku. Uviedli to zdroje z francúzskych odborov.

Halliburton sa v 4. kvartáli dostal z červených čísiel

halliburton logo
New York - Americká ropná spoločnosť Halliburton v utorok oznámila, že sa vlani v 4. kvartáli dostala z červených čísiel a jej zisk aj tržby prekonali i odhady analytikov z Wall Street.

Nabíjačky elektrických áut môžu ohroziť domácu sieť

elektromobil nabijanie
Bratislava - Zatiaľ čo moderné elektrické vozidlá sú neustále testované na rôzne zraniteľnosti, niektoré ich základné príslušenstvo, ako napríklad nabíjačky batérií, dostávajú menej pozornosti.

Najbohatší Brit investuje 3 miliardy eur do petrochemického závodu v Belgicku

oil pipeline transneft
Londýn - Najbohatší Brit, miliardár Jim Ratcliffe, investuje 3 miliardy eur do vybudovania petrochemického závodu v belgických Antverpách. Obavy z ochromenia obchodu v Spojenom kráľovstve po brexite sa tak tejto investície netýkajú.

Stará Ľubovňa bude mať vypracovanú nízkouhlíkovú stratégiu

Heating plant
Stará Ľubovňa - Mesto Stará Ľubovňa bude mať vypracovanú nízkouhlíkovú stratégiu. V závere minulého roka totiž radnici doručila Slovenská inovačná a energetická agentúra ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program Kvalita životného prostredia rozhodnutie o dotácii.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...