1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Čistý zisk Saudi Aramco sa v 3. kvartáli znížil takmer o 45 %

Oil Well6
Rijád  - Saudskoarabský štátny ropný gigant Saudi Aramco v utorok informoval, že jeho čistý zisk sa v 3. štvrťroku znížil takmer o 45 %, keďže kríza vyvolaná pandémiou nového koronavírusu naďalej brzdí dopyt po rope a tlačí jej ceny nadol.

General Electric v 3. kvartáli znížil svoju stratu

General Electric GE
New York - Americký priemyselný konglomerát General Electric (GE) v stredu oznámil, že v 3. kvartáli znížil svoju stratu. A dokonca neočakávane vykázal upravený kvartálny zisk aj pozitívny hotovostný tok v dôsledku znižovania nákladov a zlepšenia v oblasti energetiky a obnoviteľnej energie. A jeho čistá strata klesla.  

EÚ chce vlnou renovácií budov zlepšiť ich energetickú účinnosť a ušetriť náklady

eurozone
Brusel - Európska komisia (EK) v stredu v širšom balíku správ z oblasti energetiky zverejnila svoju stratégiu renovačnej vlny zameranej na zlepšenie energetickej účinnosti budov.

Prechod na čistú energiu je základom pre ekologické zotavenie Európy

wind turbine
Brusel - Európska komisia (EK) v stredu prijala správu o stave energetickej únie za rok 2020 a tiež sprievodné dokumenty zamerané na rôzne aspekty energetickej politiky EÚ. Ide o prvú správu z tejto oblasti od prijatia Európskej ekologickej dohody a zaoberá sa príspevkom energetickej únie k dlhodobým cieľom Európy v oblasti klímy.

Slovenské elektrárne ukončili plánovanú odstávku 2. bloku elektrárne Mochovce

nuclear power 3
Bratislava – Druhý blok jadrovej elektrárne Mochovce (EMO) po takmer štvortýždňovej plánovanej odstávke opäť dodáva elektrinu. Slovenské elektrárne (SE) ukončili práce na systéme technickej vody, havarijných systémoch chladenia reaktora a skontrolovali tlakovú nádobu reaktora.

Ekonomika bude zelenšia, pomôžu úspory energií a podpora obnoviteľných zdrojov

solar panel
Bratislava – Slovenská ekonomika by mala byť šetrnejšia k životnému prostrediu. Podľa materiálu Ministerstva financií (MF) SR Moderné a úspešné Slovensko by sa mal v nasledujúcich rokoch zvýšiť podiel energií z obnoviteľných zdrojov, úspory energií by mala priniesť komplexná rekonštrukcia verejných budov a obytných domov,

Schválila novelu zákona o energetickej efektívnosti

teplaren 3
Bratislava – Slovensko začalo s preberaním zimného energetického balíčka Európskej únie do svojej legislatívy. Vláda v stredu schválila novelu zákona o energetickej efektívnosti, ktorá preberá najmä smernicu Európskeho parlamentu a Rady EÚ o energetickej efektívnosti.

Plán obnovy je príležitosťou aj pre plynárenstvo na Slovensku

gas fire big
Bratislava  - Plán obnovy a priority, ktoré by sa mali týkať plynárenstva, možnosti jeho dekarbonizácie a potenciál biometánu a vodíku na Slovensku. To sú témy, ktorým sa bude venovať tradičná Jesenná konferencia Slovenského plynárenského naftového zväzu (SPNZ).

Royal Dutch Shell zruší 7000 až 9000 pracovných miest

shell gas station 1
Londýn - Britsko-holandský ropný koncern Royal Dutch Shell v stredu ohlásil plány rozsiahleho rušenia pracovných miest. Prepúšťanie je súčasťou veľkej prestavby koncernu smerom k nízkouhlíkovej energii.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...