1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Teplári radia pri vykurovaní neprekrývať radiátory a neprekurovať byty

teplaren3
Bratislava - Výmena dlhých závesov za kratšie, ktoré siahajú po parapetnú dosku, či krátke a intenzívne vetranie môžu pomôcť ušetriť náklady za vykurovanie domácností. Miestnosti tiež netreba prekurovať.

Shell a Qatar podpísali 27-ročnú dohodu o dodávkach LNG pre Holandsko

shell gas station 1
Dauha - Katar a ropný koncern Shell v stredu oznámili, že uzavreli dohodu na 27 rokov o dodávkach skvapalneného zemného plynu (LNG) do Holandska. Oznámila to v stredu QatarEnergy, štátna energetická spoločnosť emirátu v Perzskom zálive.

Znižovanie emisií by malo podľa šéfa SPP-distribúcia dávať aj finančný zmysel

gas fire1
Bratislava - Slovensko musí napĺňať svoje záväzky v oblasti dekarbonizácie ekonomiky, avšak s princípom hodnoty za peniaze. Masová inštalácia tepelných čerpadiel znamená vysoké náklady a obmedzenia elektroenergetickej sústavy.

Mestskí poslanci schválili založenie Energetickej spoločnosti

gas meter
Žilina - Založenie Energetickej spoločnosti mesta Žilina schválili tento týždeň poslanci na rokovaní mestského zastupiteľstva (MsZ). Podľa hovorkyne mesta Zuzany Holienčíkovej má spoločnosť efektívne obstarávať a hospodáriť s energiami v subjektoch mesta.

Produkcia ropy v Spojených štátoch sa v júli priblížila k rekordu

Oil Well6
Washington - Produkcia ropy v USA vzrástla takmer na 13 miliónov barelov denne (1 barel = 159 litrov) a priblížila sa k rekordnej úrovni z obdobia pred nástupom pandémie nového koronavírusu.

Export uhlia z USA vzrástol v tomto roku na päťročné maximum

mine vagon
Littleton - Spojené štáty vyviezli v tomto roku najviac energetického uhlia za posledných päť rokov. Pod zvýšený vývoz sa veľkou mierou podpísal vysoký dopyt po surovine zo strany hlavných odberateľov, vrátane Číny, Indie a Japonska. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na údaje firmy Kpler sledujúcej pohyb lodí.

Treťou čerpacou stanicou na skvapalnený zemný plyn LNG je Brodské

spp logo1
Brodské - V poradí treťou čerpacou stanicou na skvapalnený zemný plyn LNG spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel (SPP) je stanica na hraničnom odpočívadle s Českou republikou Brodské.

Viaceré energetické spoločnosti ponúkajú priamy výkup prebytočnej elektriny

electric energy
Bratislava - Viaceré energetické spoločnosti ponúkajú možnosti, ako spracovávať prebytočnú elektrinu vyrobenú pomocou fotovoltických panelov (FVE). Domácnosti či firmy môžu jej prebytky posunúť buď inému odberateľovi, alebo využiť produkt Virtuálna batéria, pomocou ktorého dokážu elektrinu "uskladniť".

Orlen na Slovensku zvýšil počet čerpacích staníc na 90, plánuje ďalšie akvizície

PKN Orlen logo
Bratislava - Nadnárodná skupina Orlen v tomto roku takmer zdvojnásobila počet čerpacích staníc na Slovensku na 90 a plánuje ďalšiu expanziu. Cieľom spoločnosti je stať sa po Slovnafte dvojkou na slovenskom trhu, informoval vedúci odboru externej komunikácie Orlen Unipetrol RPA Pavel Kaidl.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...