1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Shell varuje pred slabšími výsledkami za 3. štvrťrok

shell gas station 1
Londýn - Britsko-holandský ropný gigant vo štvrtok upozornil, že jeho zisky v 3. štvrťroku zasiahne zníženie marží z rafinácie ropy takmer na polovicu aj klesajúce marže z výroby chemikálií a slabší obchod so zemným plynom.

Nórsko plánuje zvýšiť dane pre ropný a plynárenský priemysel

norway flag
Oslo - Nórska vláda vo štvrtok oznámila, že plánuje v roku 2023 zvýšiť dane pre ropný a plynárenský priemysel o 2 miliardy nórskych korún (190,73 milióna eur) čiastočným zrušením balíka stimulov, ktorý zaviedla počas pandémie nového koronavírusu.

Bulharsko, Rumunsko, Maďarsko a SR ponúkli pomoc s dopravou plynu z Azerbajdžanu

gas field
Sofia - Bulharsko, Rumunsko, Maďarsko a Slovensko ponúkli pomoc so zvýšením dodávok plynu z Azerbajdžanu do Európy. 

Solárne panely inštalujú na všetky školy, polikliniku i mestské budovy

Solar panels1
Trnava – Mesto Trnava by malo mať do konca roka nainštalované na strechách všetkých svojich deviatich základných škôl (ZŠ) solárne panely. Počas tohto týždňa sa začala, ako informoval primátor Peter Bročka, realizácia fotovoltiky na ZŠ Spartakovská, ZŠ Gorkého a ZŠ Atómová.

Nemecko sa snaží o dohodu o plyne so SAE, aby zmenšilo výpadok dodávok z Ruska

gas fire2
Berlín - Nemecko si možno už v najbližších dňoch zabezpečí dodávky skvapalneného zemného plynu (LNG) zo Spojených arabských emirátov, ktoré mu majú pomôcť nahradiť zníženie dodávok z Ruska. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Bloomberg.

OLO má výrazne prispieť k zvýšeniu energetickej sebestačnosti mesta

separation
Bratislava - Bratislavská mestská firma Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) má výrazne prispieť k zvýšeniu energetickej sebestačnosti hlavného mesta.

JA Solar získala najvyššie hodnotenie AAA v rebríčku PV ModuleTech Bankability

solarne panely
Peking - Spoločnosť JA Solar získala 13. septembra najvyššie možné hodnotenie AAA, keď spoločnosť PV Tech zverejnila za tretí štvrťrok 2022 svoj rebríček PV ModuleTech Bankability.

Čína zvýšila vývoz benzínu v auguste takmer na dvojnásobok

oil terminal
Peking - Čína vyviezla minulý mesiac viac než milión ton benzínu. Objem vývozu sa tak v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka zvýšil takmer na dvojnásobok, keď rafinérie reagovali na klesajúci domáci dopyt a zároveň využili nové exportné kvóty. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na údaje čínskej colnej správy.

Ruský koncern Rosnefť zvýšil napriek sankciám zisk za 1. polrok o vyše 10 %

Rosneft logo1
Moskva - Napriek sankciám zaznamenal ruský ropný koncern Rosnefť za prvých šesť mesiacov tohto roka rast zisku o viac než desatinu. Ako spoločnosť uviedla, k dobrým výsledkom jej pomohla aj prísna kontrola nákladov. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...