1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Po rokoch útlmu ťažby chce mexický Pemex prudko zvýšiť počet ropných vrtov

Oil Well6
Mexiko - Mexický ropný koncern Pemex plánuje tento rok strojnásobiť počet ropných vrtov na vyše 500. Cieľom je výrazne zvýšiť produkciu po desaťročí jej útlmu.

Zisk nemeckého koncernu RWE vlani klesol

RWE logo
Essen - Pokles výroby elektriny z hnedého uhlia a jadra rovnako ako zníženie veľkoobchodných cien mali vlani negatívny vplyv na hospodárske výsledky nemeckého elektrárenského koncernu RWE.

Rusko chce pokračovať v tranzite zemného plynu cez Ukrajinu

gas pipeline1
Moskva - Ruský premiér Dmitrij Medvedev, ktorý je na pracovnej návšteve v Bulharsku, povedal, že Moskva je pripravená pokračovať v tranzite zemného plynu cez Ukrajinu aj po roku 2019 napriek výstavbe plynovodu Severný prúd 2, ktorý povedie po dne Baltského mora.

Zisk Repsolu v roku 2018 vzrástol

repsol building
Madrid - Španielsky energetický gigant Repsol dosiahol minulý rok nárast zisku o 10 %, a to čiastočne vďaka vyšším cenám ropy. Skupina vo štvrtok uviedla, že to bol jej najlepší výsledok za osem rokov.

Risen Energy posilňuje svoju globálnu prítomnosť realizáciou projektu v Mexiku s výkonom 117 MW

Solar panels1
Ningbo, Čína -- Spoločnosť Risen Energy Co., Ltd., výrobca solárnych panelov, nedávno oznámil, že začal s budovaním projektu solárnej elektrárne s plánovaným výkonom 117 MW v Mexiku.

Výrobu elektriny znížilo v roku 2018 sucho

Electricity pylons 1
Bratislava - Slovenské elektrárne (SE) v roku 2018 vyrobili 18.638 gigawatthodín (GWh) elektrickej energie a do siete dodali 16.778 GWh, pričom na dodanej elektrine mala z primárnych zdrojov najvyšší podiel energia získaná štiepením uránu.

Risen Energy podpisuje zmluvu na dodávku modulov s výkonom 323 MW pre najväčšiu ukrajinskú solárnu elektráreň

solar panel
Ningbo, Čína - Výrobca fotovoltických modulov s áčkovými burzovými akciami a líder v odvetví v Číne, spoločnosť Risen Energy Co., Ltd. nedávno oznámil,

Repsol oznámil objav významného ložiska zemného plynu v Indonézii

repsol logo1
Madrid - Španielsky energetický koncern Repsol oznámil, že v spolupráci s malajzijskou spoločnosťou Petronas a japonskou Mitsui Oil Exploration (Moeco) objavil v Indonézii významné ložisko zemného plynu.

Shell sa dohodol na akvizícii spoločnosti sonnen

shell gas station 1
Bratislava – Spoločnosť Shell sa dohodla na akvizícii 100-percentného podielu spoločnosti sonnen. Akvizícia nadväzuje na investíciu Shellu z mája 2018. Po schválení regulačnými úradmi sa sonnen stane plnohodnotnou dcérskou spoločnosťou Shellu.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...