1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Samospráva Novák plánuje rekonštrukciu tepelných rozvodov

Tepelne rozvody rekonstrukcia ulica
Nováky - Samospráva Novák plánuje rekonštrukciu tepelných rozvodov na území mesta. Práce by mali obyvateľom priniesť efektívnejšie vykurovanie. Firma, ktorá má teplovody v nájme od mesta, na rekonštrukciu získala financie z fondov Európskej únie.

JA Solar dodáva monokryštálové PERC moduly s výkonom 100 MW pre projekty bez dotácií v Španielsku

Solar panels1
Peking - JA Solar, popredný výrobca vysokovýkonných fotovoltických produktov oznámil, že bude dodávateľom vysokovýkonných monokryštalových PERC modulov s výkonom 100 MW pre dve solárne elektrárne s výkonom 50 MW

Spoločnosť Danfoss plánuje dosiahnuť uhlíkovú neutralitu najneskôr do roku 2030

danfoss logo
Spoločnosť Danfoss sa vydáva na ambicióznu cestu, ktorej cieľom je dosiahnuť neutralitu CO2 vo všetkých globálnych operáciách spoločnosti najneskôr do roku 2030.

Zisk EDF sa v roku 2019 viac než zoštvornásobil na 5,15 mld eur

edf energy logo
Paríž - Francúzsky elektrárenský koncern EDF vlani výrazne zvýšil zisk. Zisk skupiny sa v roku 2019 viac než zoštvornásobil na 5,15 miliardy eur z 1,18 miliardy eur v roku 2018. Dôvodom bol zvýšenie hodnoty aktív koncernu.

Zisk Royal Dutch Shell sa vo 4. kvartáli prudko znížil

shell gas station 1
Londýn - Britsko-holandský ropný gigant Royal Dutch Shell oznámil, že jeho zisk sa vo 4. štvrťroku 2019 strmo znížil v dôsledku nižších cien ropy, plynu a skvapalneného zemného plynu (LNG).

Partizánske postupne rekonštruuje verejné osvetlenie

Solar Street Lights
Partizánske - Samospráva Partizánskeho postupne zabezpečuje rekonštrukciu verejného osvetlenia na území mesta. Problémy eviduje najmä s kabelážou, zároveň buduje svetelné body tam, kde chýbajú. Jej investície smerujú do úsekov v meste s kritickými problémami.

Rozsiahle požiare v Austrálii už obmedzujú produkciu uhlia

miner
Sydney - Rozsiahle požiare v Austrálii zasahujú aj do produkcie uhlia, ktoré je jednou z hlavných vývozných komodít krajiny. Uviedol to ťažobný koncern BHP Group.

Shell začína ponúkať vysokorýchlostné nabíjanie elektromobilov

shell gas station 1
Bratislava – Predajca palív spoločnosť Shell spustila do prevádzky prvú vysokovýkonnú nabíjaciu stanicu Ionity v strednej a východnej Európe a zároveň otvorila aj prvú vlastnú nabíjaciu stanicu Shell Recharge.

Ťažba ropy v Iraku pokračuje, stabilitu trhu však nemôže riešiť iba OPEC

Oil Well6
Abú Zabí - Iracké ropné zariadenia sú v poriadku a produkcia ropy v krajine pokračuje tak ako doposiaľ. Uviedol to v reakcii na najnovší vývoj na Blízkom východe generálny tajomník Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) Mohammed Barkindo.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...