1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Spoločnosť JA Solar dodala fotovoltaické moduly pre najväčšiu fotovoltaickú elektráreň v Maďarsku

Solar panels1
Peking - Spoločnosť JA Solar nedávno oznámila, že dodala svoje moduly s výkonom 54 MW pre fotovoltaickú elektráreň v maďarskom meste Kaposvár. Táto elektráreň má celkový výkon 100 MW, a je najväčšou fotovoltaickou elektrárňou nielen v Maďarsku, ale aj v celej strednej Európe.

Nord Stream 2 AG dokončila úsek plynovodu Severný prúd 2 v nemeckej zóne

gas pipeline1
Rostock - Plynovod Severný prúd 2, ktorý bude prepravovať plyn z Ruska do Nemecka po dne Baltského mora, je bližšie k svojmu dokončeniu. Uviedli to tento týždeň zástupcovia spoločnosti Nord Stream 2 AG, ktorá projekt realizuje.

Základné imanie SEPS sa zvýši o 130 mil. eur zo štátnych finančných aktív

SEPS logo
Bratislava - Základné imanie spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s., (SEPS) sa zvýši. Na návrh Ministerstva financií (MF) SR to na svojom stredajšom rokovaní schválila vláda.

Obyvatelia bytov Michalovciach budú od nového roka platiť za teplo menej

teplaren3
Michalovce – Obyvatelia bytových domov v Michalovciach budú od nového roka platiť za teplo a teplú úžitkovú vodu približne o päť percent menej. Dodávateľ tepla avizuje na internetovej stránke mesta zníženie týchto nákladov na jeden trojizbový byt o 25 až 40 eur ročne.

ÚJD upokojuje situáciu, jadrovú časť elektrárne v Mochovciach má pod kontrolou

nuclear
Bratislava – Úrad jadrového dozoru (ÚJD) SR dôsledne kontroluje odstraňovanie všetkých zistených nedostatkov na jadrovej časti výstavby 3. a 4. bloku elektrárne v Mochovciach (EMO). Na treťom bloku pokračuje kontrola približne 3000 ostávajúcich komponentov.

Z dvoch ukončených projektov GreenWay pribudlo na Slovensku 36 elektronabíjačiek

electromobil battery recharging
Bratislava – Spoločnosť GreenWay ukončila dva projekty výstavby nabíjacích staníc pre elektromobily. Na Slovensku a v Poľsku ich s prispením financií EÚ v ostatných rokoch pribudlo viac ako 240, z toho na Slovensku 36. Projekty boli spolufinancované z programu Nástroj na prepájanie Európy.

JAVYS previezla takmer 150 vyhoretých palivových článkov z Mochoviec

nuclear logo
Bratislava – Jadrová vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) v noci na stredu prepravila z jadrovej elektrárne Mochovce do medziskladu v Jaslovských Bohuniciach takmer 150 palivových článkov vyhoretého jadrového paliva. Rádioaktívny odpad previezli v špeciálnych kontajneroch po železnici. Informovala o tom hovorkyňa JAVYS Miriam Žiaková.

SEPS odložil uvedenie nových slovensko-maďarských vedení do prevádzky

SEPS logo
Bratislava – Termín prepojenia slovenskej a maďarskej elektrickej prenosovej sústavy sa odkladá na začiatok apríla budúceho roka. Dôvodom je "nepredpokladaná mimoriadna situácia", uviedla Slovenská elektrizačná a prenosová sústava (SEPS) na svoje internetovej stránke.

ZSD začala posielať SMS notifikácie pri výpadku elektriny

zapadoslovenska distribucna
Bratislava – Západoslovenská distribučná (ZSD) začala ako prvý prevádzkovateľ distribučnej sústavy na Slovensku posielať SMS notifikácie pri výpadku elektriny. Firma tak chce upokojiť odberateľov a informovať ich, že výpadok je evidovaný a pracuje sa na jeho odstránení.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...