1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Vykurovanie Košíc geotermálnym teplom podporil aj minister K. Hirman

geothermal plant
Košice – Projekt využitia geotermálnej energie pri Ďurkove na vykurovanie Košíc podporil aj aktuálny dočasne poverený minister hospodárstva Karel Hirman. "V maximálnej možnej miere sa vynasnažím pomôcť nielen k udeleniu štatútu významnej investície.

Svetová spotreba uhlia sa tento rok zvýši a dosiahne nový rekord

mine vagon
Paríž - Svetová spotreba uhlia sa tento rok zrejme dostane na nový rekord z dôvodu pretrvávajúco vysokého dopytu, uviedla Medzinárodná energetická agentúra (IEA).

ČEZ dostal prvé tri ponuky na výstavbu nového bloku jadrovej elektrárne Dukovany

Nuclear Energy Plant
Praha - Česká energetická spoločnosť ČEZ dostala prvé tri ponuky na výstavbu nového bloku v jadrovej elektrárni Dukovany. A to od francúzskej EDF, juhokórejskej KHNP a americko-kanadskej skupiny Westinghouse, uviedol v stredu český výrobca elektriny. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Spoločnosť Slovnaft ukončila plánované odstávky roka 2022

slovnaft refinery
Bratislava – Bratislavská rafinéria Slovnaft ukončila plánované odstávky roka 2022. Informovala o tom spoločnosť.

Eustream odmieta navrhovanú daň z potrubia

eustream logo1
Bratislava – Prepravca plynu eustream odmieta zavedenie špeciálnej dane z potrubia, ktorou sa má zaoberať Národná rada (NR) SR. Firma argumentuje, že daň z osobitej stavby je zameraná iba na jednu konkrétnu spoločnosť, ktorá navyše zo súčasnej energetickej krízy neprofituje, ale je ňou, naopak, zasiahnutá.

Moldavsko dovezie plyn zo Slovenska

gas pipeline1
Kišiňov - Moldavsko si zabezpečilo reverzný dovoz zemného plynu zo Slovenska, po prvý raz. To znamená zmenu a reverznú prepravu komodity smerom zo západu na východ. Oznámil to podpredseda vlády Andrei Spinu. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Európa by mala šetriť s plynom, aby sa vyhla jeho nedostatku v budúcom roku

gas fire big
Paríž - Európa musí začať okamžite konať, aby zabránila nedostatku zemného plynu v budúcom roku, keďže Rusko obmedzuje svoje dodávky pre vojnu na Ukrajine. Varovala vo štvrtok Medzinárodná agentúra pre energetiku (IEA). TASR o tom informuje na základe správy AFP.

Uniper za 9 mesiacov zaznamenal rekordnú stratu 40 mld. eur

oil refinery
Berlín - Nemecký dovozca plynu Uniper, ktorý je tesne pred zoštátnením, zaznamenal za prvých 9 mesiacov 2022 najväčšiu stratu spomedzi nemeckých firiem v histórii. Dôvodom sú výpadky dodávok ruského plynu, ktoré musí kompenzovať nákupom omnoho drahšej suroviny na spotovom trhu.

Poľsko konsoliduje svoj energetický sektor

polish flag
Varšava - Poľsko v stredu ešte viac skonsolidovalo svoj energetický sektor zlúčením ropnej spoločnosti PKN Orlen a najväčšej plynárenskej spoločnosti PGNiG, ktoré má pod kontrolou štát.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...