1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rusko a Ukrajina sa zatiaľ nedohodli na podmienkach dodávok plynu

gas fire big
Brusel - Rokovania o dodávkach ruského plynu cez Ukrajinu nepokročili. Podpredseda Európskej komisie (EK) pre energetickú úniu Maroš Šefčovič vyjadril sklamanie, že v trojstranných rokovaniach medzi EK, Ruskom a Ukrajinou nenastal pokrok a vyzval Moskvu a Kyjev,

Kapacita slovensko-maďarského plynovodu sa má zvýšiť

gas pipeline
Bratislava - Medzi projekty spoločného záujmu EÚ pribudne zvýšenie kapacity maďarsko-slovenského plynovodného prepoja. Uviedol to internetový portál slovgas.sk.

Koncern EDF opäť zvýšil náklady na moderný reaktor vo Flamanville

Nuclear Energy Plant
Flamanville - Francúzsky energetický koncern EDF opäť zvýšil náklady na svoj dlhodobo problémový kľúčový jadrový projekt vo Flamanville. Takisto potvrdil odklad spustenia prevádzky nového reaktora pre problémy so zvarmi.

Bojnická samospráva chce vybudovať nabíjaciu stanicu pre elektromobily

electromobil battery recharging
Bojnice - Samospráva Bojníc má záujem vybudovať pri kultúrnom centre nabíjaciu stanicu pre elektromobily. Využívať by ju mali podľa jej zámeru i cyklisti. Financie na jej výstavbu žiada od Ministerstva hospodárstva SR.

Saudi Aramco obnoví plnú produkčnú kapacitu do konca novembra

oil well
Londýn - Saudskoarabská štátna ropná spoločnosť Saudi Aramco do konca novembra obnoví plnú produkčnú kapacitu, uviedol to na konferencii v Londýne šéf koncernu Amin Nasser. Ťažbu výrazne znížili útoky na ropné zariadenia v Saudskej Arábii zo 14. septembra.

Plynári z ČR a SR spojili sily pre obhajobu zemného plynu v energetickom mixe

gas fire big
Brusel – Český plynárenský zväz (ČPS) a Slovenský plynárenský a naftový zväz (SPNZ) v utorok v Bruseli spojili sily a predstavili spoločné stanovisko k pozícii zemného plynu v energetickom mixe.

Taliansky koncern Eni kúpil nórske aktíva Exxon Mobil za 4,1 mld. eur

eni logo
Rím - Taliansky energetický koncern Eni kúpil prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Var Energi nórske aktíva americkej spoločnosti Exxon Mobil. Hodnota kontraktu predstavuje 4,1 miliardy eur, napísal taliansky ekonomický denník Milano Finanza.

EÚ prijala odporúčania na pomoc pri prechode členských krajín na čistú energiu

europska unia budova
Brusel - Európska komisia (EK) prijala v stredu tri odporúčania na pomoc členským štátom EÚ pri prechode na čistú energiu.

Slovenská spoločnosť Nafta začala na Ukrajine hľadať nové ložiská plynu

nafta logo2
Bratislava – Spoločnosť Nafta začala s využívaním prieskumnej licencie a hľadá ložiská zemného plynu na západnej Ukrajine.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...