1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk Royal Dutch Shell sa vo 4. kvartáli prudko znížil

shell gas station 1
Londýn - Britsko-holandský ropný gigant Royal Dutch Shell oznámil, že jeho zisk sa vo 4. štvrťroku 2019 strmo znížil v dôsledku nižších cien ropy, plynu a skvapalneného zemného plynu (LNG).

Partizánske postupne rekonštruuje verejné osvetlenie

Solar Street Lights
Partizánske - Samospráva Partizánskeho postupne zabezpečuje rekonštrukciu verejného osvetlenia na území mesta. Problémy eviduje najmä s kabelážou, zároveň buduje svetelné body tam, kde chýbajú. Jej investície smerujú do úsekov v meste s kritickými problémami.

Rozsiahle požiare v Austrálii už obmedzujú produkciu uhlia

miner
Sydney - Rozsiahle požiare v Austrálii zasahujú aj do produkcie uhlia, ktoré je jednou z hlavných vývozných komodít krajiny. Uviedol to ťažobný koncern BHP Group.

Shell začína ponúkať vysokorýchlostné nabíjanie elektromobilov

shell gas station 1
Bratislava – Predajca palív spoločnosť Shell spustila do prevádzky prvú vysokovýkonnú nabíjaciu stanicu Ionity v strednej a východnej Európe a zároveň otvorila aj prvú vlastnú nabíjaciu stanicu Shell Recharge.

Ťažba ropy v Iraku pokračuje, stabilitu trhu však nemôže riešiť iba OPEC

Oil Well6
Abú Zabí - Iracké ropné zariadenia sú v poriadku a produkcia ropy v krajine pokračuje tak ako doposiaľ. Uviedol to v reakcii na najnovší vývoj na Blízkom východe generálny tajomník Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) Mohammed Barkindo.

Grécko, Cyprus a Izrael podpísali dohodu o výstavbe plynovodu EastMed

gas pipeline big
Atény - Predstavitelia Grécka, Cypru a Izraelu vo štvrtok v Aténach podpísali základnú dohodu, ktorá otvára cestu pre výstavbu plynovodu EastMed.

Domácnosti si v roku 2020 priplatia za elektrinu, plyn a aj odpad

euros
Bratislava - Na Slovensku sa počas roka 2019 zvyšovali hlavne ceny za bývanie a energie. Práve tieto platby ukrajujú Slovákom najviac z ich rodinných rozpočtov a vývoj ich cien má výrazný dopad aj na celkovú infláciu.

Bulharsko začalo dovážať ruský plyn cez Turecko, ukončilo dovoz cez Ukrajinu

gas pipeline
Sofia - Bulharsko začalo v stredu s dovozom ruského plynu prostredníctvom plynovodu TurkStream. Uviedol to generálny riaditeľ bulharskej spoločnosti Bulgartransgaz Vladimir Malinov.

EK varovala USA pred sankciami proti projektu Nord Stream 2

gas pipeline1
Brusel/Berlín - Komisár Európskej únie pre obchod Phil Hogan varoval USA pred uvalením sankcií v súvislosti s projektom plynovodu Nord Stream 2. Sankcie tiež kritizovali nemeckí predstavitelia.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...