1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Spoločnosť Carnival vykázala za 2. kvartál stratu

boat on suez
Miami - Americký prevádzkovateľ výletných lodí Carnival vykázal za uplynulý 2. štvrťrok obchodného roka 2020/2021 stratu viac ako 2 miliardy USD. Dôvodom bolo pozastavenie plavieb pre pandémiu ochorenia COVID-19, ktoré trvá zhruba  už 15 mesiacov.

V rámci charterovej letnej sezóny možno z Košíc cestovať do siedmich destinácií

airport kosice
Košice – Letnú charterovú sezónu 2021 v Košiciach odštartovali v stredu (23. 6.) letom do gréckeho Heraklionu. K moru by sa malo z Košíc lietať do 6. októbra. Dovolenkári si môžu vyberať zo siedmich destinácií v šiestich krajinách. Za košické letisko o tom TASR informovala Karolína Linhartová.

DPB plánuje byť prvým dopravcom s flotilou vodíkových autobusov v SR

bus public
Bratislava – Dopravný podnik Bratislava (DPB), ktorý prevádzkuje v hlavnom meste MHD, plánuje byť prvým dopravcom s flotilou vodíkových autobusov na Slovensku. V prvej fáze chce obstarať 20 vodíkových autobusov s dĺžkou do 12 metrov.

Nebezpečný zjazd z R1 prestavajú najskôr o šesť až sedem rokov

highway
Nitra – Nebezpečný zjazd z rýchlostnej cesty R1 na Cabajskú ulicu v Nitre nebude v dohľadnom čase prestavaný na okružnú križovatku. Podľa ministerstva dopravy v súčasnosti nie je na prestavbu pripravená ani projektová dokumentácia.

Pracovnú mobilitu z Prievidze do Nitry vyrieši železnica

train2
Nitra – Ministerstvo dopravy neplánuje výrazne prehodnotiť svoje plány s výstavbou rýchlostnej cesty R8, ktorá má prepojiť mesto Nitra s regiónom Hornej Nitry. Skonštatoval to minister dopravy Andrej Doležal na stretnutí s predstaviteľmi Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK).

Nová trať môže skrátiť cestovanie z Nitry do Bratislavy pod 50 minút

Railway 1
Nitra – Nitra by už o niekoľko rokov nemusela byť posledným krajským mestom, ktoré nemá priame železničné prepojenie s Bratislavou. Na problém už dlhšiu dobu upozorňuje predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Milan Belica i krajskí poslanci.

GEFCO SAE sa stalo partnerom spoločnosti DP World SAE pre logistické riešenia v segmente automotive v prístave Jebel Ali

gefco logo
Spoločnosť GEFCO plánuje v prístave Jebel Ali v Spojených arabských emirátoch implementovať komplexnú ponuku logistických riešení.

NDS zrekonštruuje dočasné premostenie cez rieku Kysuca v Žiline-Vraní

NDS logo
Žilina  – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) zrekonštruuje v letných mesiacoch dočasné premostenie cez rieku Kysuca v žilinskej mestskej časti Vranie. Práce potrvajú šesť týždňov a rekonštrukcia umožní ďalšie využívanie pôvodne dočasného mosta. TASR o tom informovala vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková.

Airbus údajne vyzval dodávateľov, aby sa pripravili na zvýšenie výroby A320

Airbus a320
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus údajne vyzval kľúčových dodávateľov, aby sa pripravili na zvýšenie výroby lietadiel rady A320 o ďalších 18 % nad rámec súčasných cieľov. Informovali o tom zdroje z tohto odvetvia priemyslu, ktoré nechceli byť menované.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

 Banner WEB 220x220

 

Nenechajte si ujsť...