1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Letisko Heathrow vykázalo za rok 2023 upravený zisk, prvý za štyri roky

Heathrow airport
Londýn - Londýnske letisko Heathrow v stredu oznámilo, že za minulý rok dosiahlo upravený zisk, prvý za štyri roky, pričom v poslednom štvrťroku 2023 ho podporil silný dopyt po cestovaní.

Vo vedení popradského letiska došlo k zmenám, riaditeľom ostáva Pitoňák

plane
Poprad - V spoločnosti Letisko Poprad-Tatry, a. s., nastávajú personálne zmeny v predstavenstve aj v dozornej rade. Rozhodlo o tom utorkové mimoriadne valné zhromaždenie spoločnosti, ktorej majoritným akcionárom je Ministerstvo dopravy (MD) SR.

Ryanair odhaduje, že Boeing mu do leta nedodá najmenej sedem lietadiel

ryanair plane
Dublin - Írska letecká spoločnosť Ryanair očakáva, že toto leto jej bude chýbať najmenej sedem nových lietadiel od amerického výrobcu Boeing. Uviedol to generálny riaditeľ Michael O'Leary.

V Kechneci má vyrásť nová hala, prácu by v nej mohlo nájsť 160 ľudí

nezamestnanost1
Kechnec - V priemyselnom parku v Kechneci v okrese Košice-okolie by mala vyrásť nová logistická hala. Zámer počíta s vytvorením 150 až 160 pracovných miest. Vyplýva to zo zámeru, ktorý predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA) spoločnosť Invest-Ground. Užívateľom haly má byť firma Dúha.

ZSSK chce prijať viac ako stovku nových rušňovodičov

ZSSK train
Nové Zámky - Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) plánuje naberať nových zamestnancov. Podľa slov jej generálneho riaditeľa Petra Helexu by chcela spoločnosť prijať desiatky nových rušňovodičov. "Momentálne ich zamestnávame približne 1200. Radi by sme tento počet zvýšili zhruba o viac ako 100," uviedol Helexa.

ŽOS Trnava uzavreli nový kontrakt s rakúskym štátnym prepravcom

ŽOS Trnava 15
Trnava - Opravu nákladných vozňov pre rakúskeho štátneho prepravcu Rail Cargo Austria Aktiengesellschaft bude v nasledujúcich rokoch vykonávať ŽOS Trnava, a. s. Partneri uzavreli kontrakt s predpokladaným objemom prác za zhruba 50 miliónov eur, prvých 144 vagónov príde do Trnavy už tento rok.

KSK stála oprava mosta v okrese Sobrance 268.000 eur

bridge1
Vyšné Remety - Košický samosprávny kraj (KSK) dokončil rekonštrukciu mosta v katastri obce Vyšné Remety v okrese Sobrance. Ako TASR informovala hovorkyňa kraja Katarína Strojná, projekt trval približne rok a vyžiadal si investíciu 268.000 eur z rozpočtu kraja.

Iné krajiny EÚ, na rozdiel od Slovenska, dopravcom pomáhajú

highway1
Bratislava - Kým Slovensko nechcelo zahrnúť podporu čistejších vozových parkov nákladných áut ani do plánu obnovy, Taliansko a Španielsko čoskoro začnú dávať príspevky svojim cestným dopravným firmám.

Hapag-Lloyd a Maersk spoja svoje sily v novej aliancii

maersk logo
Hamburg - Lodné spoločnosti Hapag-Lloyd a Maersk chcú spojiť svoje sily a od začiatku budúceho roka plánujú dlhodobú alianciu. Cieľom partnerstva je zvýšiť spoľahlivosť dodávok zákazníkom a zvládnuť výzvy súvisiace s transformáciou na klimaticky neutrálnu nákladnú dopravu, oznámili oba podniky v spoločnom vyhlásení.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...