1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V priemyselnej zóne v Leviciach vznikne logistický Panattoni Park

Logistic Park2
Levice – V priemyselnej zóne v Leviciach vyrastie Panattoni Park. Vznikne na ploche viac ako 19.000 štvorcových metrov a poskytne priestory pre logistické činnosti a ľahkú výrobu, informoval primátor Levíc Ján Krtík.

Cestovanie košickou MHD zdražie, dodatok k tarife odobrilo MsZ

bus public
Košice - Cestujúci košickou mestskou hromadnou dopravou (MHD) si od júna tohto roka priplatia. Mestské zastupiteľstvo (MsZ) na svojom štvrtkovom (20. 4.) mimoriadnom rokovaní schválilo dodatok k tarife Dopravného podniku mesta Košice (DPMK),

TSK spustil ďalšie etapy rekonštrukcie ciest, celkovo opraví 71 kilometrov

road construction
Prečín - Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) odštartoval vo štvrtok tretiu a štvrtú etapu rekonštrukcie cesty II. triedy Považská Bystrica - Domaniža v úseku Prečín - Domaniža. Informoval o tom predseda TSK Jaroslav Baška.

DPMK uzavrel zmluvy na nákup troch autobusov na zemný plyn

bus public
Košice - Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) v závere marca uzavrel zmluvy s českou firmou SOR Libchavy na nákup troch autobusov s pohonom na stlačený zemný plyn (CNG). Dokopy budú stáť 978.500 eur. Vyplýva to zo zmlúv zverejnených v Centrálnom registri zmlúv, ktoré podpísali na základe výsledkov verejného obstarávania (VO).

Projekt ZSSK zvýši bezpečnosť železničnej dopravy

ZSSK train
Bratislava - Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) realizuje projekt Zvýšenie bezpečnosti železničnej dopravy, a to dodaním a inštaláciou rádiostaníc a BlackBoxov do železničných koľajových vozidiel. Inštalovať majú 54 kusov rádiostaníc a 88 kusov Black boxov. TASR o tom informoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

ŽSK žiada o alokovanie investícií do železníc, poukazuje na nárast problémov

Railway 1
Žilina - Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) požiadal listom Ministerstvo dopravy (MD) SR o alokovanie investícií do železničnej infraštruktúry v kraji. Podľa hovorkyne ŽSK Evy Lacovej je dôvodom nárast problémov na železničnej infraštruktúre.

Autobusovú stanicu v Prievidzi čaká ďalšia rekonštrukcia za 250.000 eur

bus public
Prievidza - Autobusovú stanicu v Prievidzi čaká ďalšia rekonštrukcia. S druhou etapou prác na vybraných nástupištiach začne majiteľ stanice - spoločnosť Advance Investments 11. apríla. Náklady na rekonštrukciu predstavujú 250.000 eur, práce potrvajú štyri až päť mesiacov. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

V rámci projektu rozšírenia diaľnice D1 za Bratislavou pripravujú stavenisko

NDS logo
Bratislava - V rámci projektu rozšírenia diaľnice D1 v úseku Bratislava-Triblavina sa pripravuje stavenisko a uskutočňujú sa projektové práce. TASR o tom informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková.

Na železničnej trati Varín - Košice - Čierna nad Tisou pribudne sieť GSM-R

Railway 1
Bratislava  – Združenie Společnost KONTRON+AŽD+EŽ v stredu podpísalo zmluvu na Implementáciu GSM-R do siete Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) na úseku Varín – Košice – Čierna nad Tisou – štátna hranica.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...