1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Najväčší nárast osobnej leteckej dopravy zaznamenáva Afrika

Airport 1
Brusel - Najväčší nárast leteckej dopravy v prvom polroku 2019 bol zaznamenaný nad Afrikou. Uviedla v utorok belgická televízna stanica RTBF s poukázaním na štatistické údaje Medzinárodného združenia letísk (ACI World).

Zisk aerolínií SAS v 3. kvartáli klesol, výsledky ovplyvnil štrajk pilotov

SAS Airlines
Štokholm - Škandinávske aerolínie SAS sa v 3. kvartáli súčasného obchodného roka udržali v zisku, ten však zaznamenal pokles. Spoločnosť napriek tomu vykázala solídne výsledky,

Spoločnosť Ryanair pozastaví linku z Londýna do Košíc

ryanair plane
Košice – Spoločnosť Ryanair ruší na obdobie zimného letového poriadku 2019/2020 letecké spojenie Londýn (Southend) – Košice. Nateraz posledný let na tejto linke je naplánovaný na 26. októbra.

Spoločnosť Level predbežne zastavila svoju expanziu vo Viedni

Airbus a320
Viedeň - Nízkonákladová letecká spoločnosť Level, ktorá je dcérou španielskeho dopravného koncernu Iberia IAG, predbežne zastavila svoju expanziu vo Viedni. Pôvodne plánovala rozšíriť svoju prepravnú kapacitu šiestich lietadiel od polovice augusta o jeden stroj A320.

Lufthansa bude bojovať o podiel na trhu s letmi na krátke vzdialenosti

lufthansa
Frankfurt nad Mohanom - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa oznámila, že bude ďalej bojovať o podiel na "horúcom" trhu s letmi na krátke vzdialenosti. A je odhodlaná konkurovať nízkonákladovým rivalom, ako je Ryanair.

DACHSER otvára nové pobočky a rozširuje existujúce priestory na viacerých miestach v Európe

DACHSER logo
Spoločnosť DACHSER rozširuje svoje pobočky v Strykówe a v Poznani v Poľsku, v Portugalsku otvára novú pobočku a na severe Anglicka plánuje úplne nové logistické centrum.

Austrian Airlines prepravili v prvom polroku 8,3 milióna cestujúcich

austrian airlines plane
Viedeň - V júli využilo služby leteckej spoločnosti Austrian Airlines (AUA) vyše 1,5 milióna cestujúcich. Spoločnosť ich medziročne prepravila o 5,7 % viac. Informovalo o tom vedenie spoločnosti AUA, ktorá je dcérou nemeckej Lufthansy.

Mesto chce vymeniť staré autobusy za nové, chce na to využiť eurofondy

bus public
Zvolen - Mesto Zvolen sa bude uchádzať o nenávratný finančný príspevok z eurofondov vo výške viac ako 1,16 milióna eur, na zakúpenie štyroch nových autobusov do vozového parku MHD.

Český RegioJet bude jazdiť z Prahy cez Viedeň do Budapešti

Train1
Viedeň/Budapešť/Brno - Česká súkromná železničná spoločnosť RegioJet začne od leta budúceho roku jazdiť z Prahy cez Viedeň až do Budapešti. Vo štvrtok o tom informovalo vedenie rakúskej dopravnej spoločnosti Westbahn.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...