1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Investície do dopravnej infraštruktúry v roku 2022 budú 1,71 mld. eur

euros2
Bratislava – Výdavky na investície do dopravnej infraštruktúry na rok 2022 predstavujú 1,71 miliardy eur. Zabezpečí sa nimi financovanie výstavby ciest prvej triedy, diaľnic a rýchlostných ciest, nadradenej cestnej siete formou PPP projektov, modernizácia železničnej infraštruktúry,

Do Košíc dorazili prvé nové autobusy, niekoľko jazdených si dočasne požičajú

bus public
Košice – Do Košíc dorazilo prvých päť z celkovo 36 nových autobusov, oproti plánovanému termínu prišli o mesiac skôr. Podľa dopravného riaditeľa Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Romana Danka by sa v nich prví cestujúci mohli viezť koncom budúceho týždňa.

Dopravný podnik v Prešove uvádza do prevádzky šesť nových autobusov

bus public
Prešov - Na prešovské cesty v týchto dňoch vyrazí šesť nových dieslových autobusov. Nové vozidlá nahradia najstaršie autobusy, ktoré sú za hranicou životnosti a nespĺňajú súčasné štandardy mestskej hromadnej dopravy (MHD). Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Tomek.

NDS komplexne zrekonštruuje dočasné premostenie v Žiline-Vraní

NDS logo
Žilina – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) začala od 13. októbra komplexne rekonštruovať dočasné premostenie rieky Kysuca v žilinskej mestskej časti Vranie. Rekonštrukcia potrvá do 30. novembra a doprava na moste bude počas nej úplne vylúčená. Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková.

Dopravný podnik mesta Martin a SAD Žilina podpísali zmluvu o prevode činnosti

bus public
Martin – Dopravný podnik mesta Martin a Slovenská autobusová doprava (SAD) Žilina podpísali v stredu zmluvu o prevode činnosti a prechode zamestnancov. Podľa hovorkyne mesta Zuzany Kalmanovej tak bude mať dopravný podnik od januára 2022 zabezpečený dostatočný počet vodičov a iných zamestnancov na riadny výkon činnosti.

Dopyt po letoch spoločnosti Lufthansa do USA prudko rastie

lufthansa
Frankfurt nad Mohanom -  Dopyt po transatlantických letoch spoločnosti Lufthansa vzrástol po tom, ako USA minulý týždeň oznámili, že sa znova otvárajú plne zaočkovaným návštevníkom zo zahraničia vrátane väčšiny Európy. Informovala o tom v utorok nemecká letecká spoločnosť.

Začala sa rekonštrukcia obchvatu Fiľakova, prinesie i obmedzenia

road construction
Fiľakovo – Na juhu Lučeneckého okresu sa v pondelok začala rekonštrukcia cesty I/71 v úseku medzi obcami Fiľakovské Kľačany a Biskupice. Práce, ktoré by mali trvať do konca októbra, so sebou prinesú i dopravné obmedzenia. TASR o tom informoval hovorca Slovenskej správy ciest (SSC) Martin Guzi.

Hlavnú dopravnú tepnu v Lučenci čaká rekonštrukcia za 1,6 milióna eur

road construction 3
Lučenec – Mesto Lučenec plánuje v spolupráci so Slovenskou správou ciest (SSC) rekonštrukciu cesty I/75. Do hlavnej dopravnej tepny v Lučenci investuje SSC 1,6 milióna eur, práce sú naplánované na október a november. TASR o tom informoval hovorca mesta Andrej Barančok.

ZSSK začína s výstavbou pracoviska technicko-hygienickej údržby

rails
Zvolen - Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) začne po rokoch príprav stavať vo Zvolene pracovisko technicko-hygienickej údržby (THÚ). Investícia asi za 34 miliónov eur prinesie výrazné zvýšenie kvality vykonávania čistenia, údržby, technických kontrol a menších opráv vlakových súprav.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...