1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Z Bratislavy pribudne nová letecká linka do Odesy na Ukrajine

bratislava airport
Bratislava – Z Letiska M. R. Štefánika budú môcť cestujúci využiť už tretiu pravidelnú leteckú linku na Ukrajinu. Po Kyjeve a Ľvove pribudne letecké spojenie z Bratislavy do Odesy pri Čiernom mori.

Vysoké náklady a cenová vojna znížili kvartálny zisk Lufthansy o 70 %

lufthansa
Frankfurt nad Mohanom - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa oznámila za 2. kvartál prudký pokles zisku, čo je podľa nej dôsledok vyšších prevádzkových nákladov a cenovej vojny na vnútroeurópskych linkách.

Tržby EasyJet v 3. kvartáli vzrástli

easyjet plane
Londýn - Britská nízkonákladová letecká spoločnosť EasyJet zaznamenala v 3. kvartáli finančného roka 2018/19 rast tržieb, ktorý sa zhoduje s odhadmi ekonómov. Pomohlo jej, že si viac cestujúcich kúpilo aj doplnkové služby. Vedenie tak potvrdilo svoju prognózu zisku za celý rok.

DACHSER zahajuje skúšobnú spoluprácu s Mercedes-Benz eActros

DACHSER logo
V centre Stuttgartu sa testujú nové vozy pre bezemisné dodávky. Martin Kehnen, riaditeľ CharterWay Rental & Major Customer Management pre Mercedes-Benz Trucks Germany,

Do ostrej prevádzky nasadili prvú z nových dieselmotorových jednotiek. Nasledovať bude ďalších 51 vozidiel. V takomto krátkom čase toľko nových vlakov do flotily ZSSK ešte nepribudlo

rails
Moderná a environmentálne ohľaduplná doprava na regionálnych tratiach, vyšší komfort a kultúra cestovania, zvýšenie bezpečnosti a spoľahlivosti dopravy.

Do poľského prístavu Gdansk smerujú vlaky s nákladom zo SR a ČR

Terminal train
Bratislava – V polovici roka 2019 smeruje odhadom týždenne 10 až 12 ucelených vlakov s nákladom zo Slovenska a Českej republiky do poľského Hlbokovodného kontajnerového terminálu Gdansk, z ktorého pláva ďalej do sveta, najmä do Číny.

DPB zavádza vo vybraných vozidlách automatické zatváranie dverí fotobunkou

bus public
Bratislava - Dopravný podnik Bratislava (DPB) zavádza vo vybraných vozidlách MHD automatické zatváranie dverí pomocou fotobunky. Podnik o tom informuje na svojom webe s tým, že takéto zatváranie dverí budú využívať vodiči nových električiek a niektorých typov autobusov.

Letisko Košice opäť prekonalo rekord v charterových letoch

airport kosice
Košice – Z košického letiska odletelo v júni 27.184 dovolenkárov, čo v danom mesiaci predstavuje absolútny rekord v histórii letiska, medziročne ide o nárast o 17,5 percenta.

Transformácii hornej Nitry má pomôcť aj modernizácia železničnej infraštruktúry

Railway 1
Trenčín – Cestovné poriadky, modernizácia železnice a rekonštrukcia železničných priecestí s ohľadom na akčný plán transformácie uhoľného regiónu horná Nitra

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...