1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Pre pandémiu nebude railjet xpress premávať od februára do apríla

rails
Bratislava – Pandémia nového koronavírusu si vyžiadala ďalšie opatrenia v železničnej doprave. Rakúsky dopravca dočasne stopne railjet xpress (rjx) medzi Bratislavou a Zürichom. Prevádzka bude pozastavená od 22. februára do 11. apríla tohto roka. Informoval o tom hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč.

DPB chce kúpiť desať nových obojsmerných električiek

tram elektricka
Bratislava - Dopravný podnik Bratislava (DPB) vyhlásil verejné obstarávanie na desať nových obojsmerných električiek. Vyplýva to z oznámenia o tendri zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Globálna letecká doprava sa minulý rok prepadla o 66 %

IATA
Ženeva - Globálna letecká doprava sa minulý rok pre pandémiu nového koronavírusu bezprecedentne prepadla. Počet osobokilometrov v roku 2020 klesol takmer o 66 %, uviedol hlavný ekonóm Medzinárodného združenia leteckých dopravcov (IATA) Brian Pearce.

Ryanair zaznamenal v januári pokles počtu cestujúcich o 88 %

ryanair plane
Dublin - Írska letecká spoločnosť Ryanair v utorok informovala, že počet jej cestujúcich sa v januári 2021 znížil o 88 % na 1,3 milióna z vlaňajších 10,8 milióna osôb. Tento výsledok odráža cestovné obmedzenia pre pandémiu ochorenia COVID-19.

RegioJet plánuje v lete opäť vypraviť vlaky do Chorvátska

Train1
Bratislava – Súkromný dopravca RegioJet plánuje v lete opäť vypraviť vlaky do Chorvátska. Prvý spoj by mal na cestu vyraziť v piatok 28. mája a pôjde po novej trase z Bratislavy cez Budapešť, Záhreb do Rijeky a Splitu. Prípojné autobusy potom napoja celé jadranské pobrežie. Informoval o tom hovorca RegioJetu Aleš Ondrůj.

Japan Airlines očakávajú pre pandémiu za celý rok rekordnú prevádzkovú stratu

japan airlines
Tokio - Japonská letecká spoločnosť Japan Airlines zhoršila prognózu na tento obchodný rok a očakáva rekordnú prevádzkovú stratu vyše 400 miliárd jenov. Dôvodom je opätovné zvýšenie počtu infikovaných novým koronavírusom, čo znižuje šance na rýchle zotavenie domáceho dopytu po leteckej preprave.

Spoločnosť Gebrüder Weiss testuje svoj prvý vodíkový nákladný automobil

gerbruder weiss logo
Bratislava / Altenrhein / Lauterach - Úspora až 80 ton CO2 ročne. Wolfram Senger-Weiss: „Máme vedúce postavenie v oblasti udržateľných riešení“.

Ryanair vykázal za 3. kvartál stratu

ryanair plane
Dublin - Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair oznámila za 3. štvrťrok súčasného finančného roka 2020/2021 stratu. A varovala pred rekordnou stratou vo výške takmer 1 miliardy eur aj za celý rok, pretože pandémia nového koronavírusu tvrdo zasiahla dopyt po leteckej doprave.

Hospodárske výsledky sú momentálne úzko späté s koronakrízou

ZSSK train
Bratislava – Hospodárske výsledky Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) sú momentálne veľmi úzko späté s koronakrízou. Pre TASR to uviedol hovorca spoločnosti Tomáš Kováč.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

 Banner WEB 220x220

 

Nenechajte si ujsť...