1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Po vysokej strate pred rokom dosiahli American Airlines v 2. kvartáli zisk

american airlines plane
New York - Americká letecká spoločnosť American Airlines zaznamenala v 2. štvrťroku tohto roka mierny zisk. Podpísalo sa pod to najmä zvýšenie dopytu po rekreačnom cestovaní v USA.

ZSSK Cargo pre najbližšie mesiace stále očakáva pozitívny vývoj

zssk cargo
Bratislava – Nastúpený pozitívny trend v objemoch prepráv pokračoval aj v júni 2021, keď Železničná spoločnosť Cargo Slovakia (ZSSK Cargo) prepravila viac ako 2,7 milióna ton tovaru. Pre TASR to uviedol predseda predstavenstva spoločnosti Roman Gono. Pozitívny vývoj očakáva aj pre najbližšie mesiace.

Záujem o diaľničné známky rastie, medziročný nárast tržieb bol 121 %

highway1
Bratislava – Záujem motoristov o nákup diaľničných známok pokračoval vo výraznom raste aj v máji. Oproti predpandemickému roku 2019 stúpli májové tržby o 47 %. Medziročne sa zvýšili dokonca viac ako dvojnásobne, nárast predstavoval 121 %.

Menšia okružná križovatka pri parku by mala zlepšiť dopravu už o rok

kruhovy objazd
Banská Bystrica – Dopravná situácia v okolí mestského parku na Tajovského ulici v Banskej Bystrici sa v budúcom roku zlepší.

NDS chce zabezpečiť posypový materiál na zimnú údržbu za vyše 14 mil. eur

road 1
Bratislava – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) chce zabezpečiť chemický posypový materiál na zimnú údržbu diaľnic a rýchlostných ciest. Cenu odhaduje na vyše 14 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení súťaže, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania.

Začala sa rekonštrukcia viacerých úsekov ciest, potrvá do konca leta

road construction 3
Lučenec – V meste Lučenec sa začali vo štvrtok práce na viacerých miestnych komunikáciách, tie čaká úprava a následná pokládka nového asfaltového krytu. Ako o tom TASR informovala vedúca kancelárie primátorky Mária Bérešová, náklady na rekonštrukciu štyroch úsekov dosahujú približne 287.000 eur.

Letisko Poprad-Tatry dosiahlo po siedmich rokoch zisk

Airport 1
Poprad – Aj napriek dramatickému obmedzeniu civilných letov spôsobenému pandémiou nového koronavírusu a medziročnému poklesu cestujúcich o 74 percent dosiahlo letisko Poprad-Tatry v roku 2020 po siedmich rokoch vytvárania strát ziskové hospodárenie.

ČHŽ má švajčiarske električky, plánuje elektrifikovať 17-kilometrový úsek

Railway 1
Hronec – V horehronskej obci Hronec v piatok slávnostne zodvihli zberač na novozískanej švajčiarskej električke Čiernohronskej železnice (ČHŽ) a aj týmto spôsobom organizátori upriamili pozornosť na program Európskeho roku železníc 2021. Predchádzala tomu konferencia v blízkom Osrblí, na ktorej odborníci z oblasti dopravy,

Zásielková spoločnosť FedEx sa vo 4. kvartáli vrátila k zisku

FedEx
Memphis - Americká zásielková spoločnosť FedEx sa vo 4. kvartáli obchodného roka 2020/2021 vrátila k zisku, k čomu prispel vysoký dopyt po zásielkových službách a s tým spojený rast tržieb. Výsledky spoločnosti prekonali očakávania trhov, ako v oblasti tržieb, tak aj upraveného zisku.  

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...